Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 dali je bolesna ? plati Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Uto Apr 08, 2014 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam imao isti problem sa tim ribicama, na isti nacin su mi uginule 2. Od vesele i fine ribice samo se tako snuzdi par dana i ugine, razlog nisam otkrio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 08, 2014 12:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Apr 08, 2014 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ivane80 ::
Ej ljudi na zalost ribica mi crkla jutros! Hteo sam da pitam dali trebam da stavim nesto i akva radi preventive ili ne ? Ak da sta da stavim?

izvini sto moram ovako da ti kazem ali rekao sam ti da ce to da se desi !ipak se zivorotkama bavim od 98 god posalji mi sliku akvarijuma sa ostalim ribicama pa cu tu reci !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Apr 09, 2014 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od pre nedelju dana i kod mene je ovo počelo da se dešava...
i to samo sa platikama,slepljeno repno peraje i ležanje po ceo dan ma dnz akvarijuma.
ne sakrivaju se ,ali kao da ih mrzi da plivaju
temp.vode je 24-25 c.
jedu normalno ,ostale ribe su o.k

šta raditi??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banjalukan




Registrovan: 31 Avg 2014
Poruke: 1
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Prilican sam pocetnik a imam akvarij od 23l u kojem su 2 m. gupija, 3 z. gupija, 2 z.rubin platy i muzijak Miki Maus. Filter je veci ugaoni sa vazdusnom pumpom a od biljaka ima samo rogolist (Ceratophylum). Dakle, muzijak Miki Maus je poceo da pliva u mjestu i da jako trza glavom lijevo-desno. Pored toga, peraja su mu slijepljena kao na prvoj fotografiji od ivana80. Kod mene je vec 6mjeseci a pretpostavljam da je bio star oko 3-4 mjeseca kad sam ga donio. Imao je dvije zenke koje su obe uginule nakon okota i podizanja stomaka prema gore, prije mjesec-dva. Sad sam ga izdvojio u veliku teglu, dodao jednu kap FMC i cetvrtinu kasicice soli, pa mu drugi dan promijenio 2/3 vode i ponovio FMC i sol. Prvi dan se bolje ponasao, razdvojio ledjnu peraju i poceo da pliva ne samo u mjestu, ali i dalje sa jakim trzanjem lijevo-desno. Jutros je opet isto kao i prvi dan.
Sad se plasim da je usamljen, a da ga vracam ne bih, da ne bi zarazio druge ribe ako ima nesto zarazno.
Svaki savjet, komentar na do sada ucinjeno ce mi biti od koristi i nadasve cijenjen.

Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka dali trihogaster sme sa platikama nikola791 Ribe 3 Ned Apr 11, 2021 11:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka bolesna Stefans Bolest 3 Ned Sep 29, 2019 8:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moli i plati. Novi Sad boracBobi Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Mar 20, 2017 8:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License