Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 2 prelivna spoljna filtera? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Avg 21, 2010 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljao sam da lepim akvarijum od 192 litre ( znaci iste dimenzije kao sto vec imam jedan akvarijum) e sad ovaj akvarijum ima oko 30-35 litara spoljni trokomorni filter.

Pitanje bi bilo jel bi se ista poboljsao kvalitet vode kad bi napravio da ovaj novi akvarijum ima 2 bio filtera sa svake strane akvarijuma po jedan sa po 30 litara , u njemu sam planirao da drzim diskuse pa reko da na ovaj nacin poboljsam filtraciju sto je vise moguce ili je drugi filter samo bespotrebna stvar i bacanje para.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 21, 2010 5:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Djole
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 58
Lokacija: Prijedor

PorukaPoslao: Sub Avg 21, 2010 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao bi duplo veci protok i duplo vise filter materijala sto bi teoretski znacilo duplo bolja filtracija. Sad je pitanje samo dali ti je to potrebno uopste. Koliki ti je protok u jednom filteru ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Avg 21, 2010 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, naravno da nije bespotrebna stvar i naravno da bi se poboljsao kvalitet vode! Nemoj da se dvoumis da li da stavis ako vec imas sredstava vec bi po meni pitanje bilo gde ih postaviti. Licno sam za varijantu iza aq, ako je moguce. Na taj nacin filteri se nece videti!
Znaci, ne kazem da je potrebno na 192l imati 2 filtera, ali da bi se poboljsao kvalitet i postiglo to sto zelis naravno da bi. Koje su ti pumpe, koji protok vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Avg 21, 2010 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene trenutno protok je imam 3 motorne glave ukupno daju 1700 l na sat

A kad bi kupovao opremu za ovaj novi akvarijum uzeo bi najverovatnije 2000 l/h da bude ukupne jacine ili tako nesto u tom krugu


Nemam staviti nigde akvarijum do zida znaci stajace mi akvarijum takoreceno na sred sobe a filteri ce da stoje pored akvarijuma sa svake strane po jedan Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Avg 21, 2010 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na tu litrazu i 1700l je sasvim ok. S'tim sto bih ja to rasporedio nekako ako ima mogucnosti u ta dva filtera koja planiras po 850l. Razlog, filter sa leve strane ne pokupi bas sve sa desne. Kod mene su 3 filtera (levo, desno, sredina), nalaze se iza aq i mogu ti reci da bas lepo izgleda kada se filteri ne vide! Sto se tice NO2 i NO3 zaboravices na njih sa takvom filtracijom.
Ako stavljas dva, ja sam "za" i iza aq,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Avg 21, 2010 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potvrdio bih vecinu ovoga sto je gore napisano. Ako imas srestva i prostora nemoj na filteru stedeti. Ipak je to srce akvarijuma ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor filtera: Sicce Space EKO+ 100 i... Spavalica13 Filteri i pumpe 15 Sre Dec 25, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Modifikacija Atman AT-F302 unutrašnje... banem Filteri i pumpe 9 Uto Dec 24, 2019 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka saveti u vezi mog corner filtera axentije Filteri i pumpe 11 Sre Jul 17, 2019 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stvarna korisna zapremina filtera markovic000000 Filteri i pumpe 29 Ned Jun 02, 2019 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License