Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Postolje za akvarijum - debljina gornje ploče Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pročitao sam skoro sve o postoljima i potreban mi je savet oko gornje ploče, one na koju ide akvarijum, pošto mi i dalje nešto nije jasno.
Postolje je od metalnih kutija 3x3, ojačanje u sredini, trenutno je gore iverica od 18 mm (ostala od jednog radnog stola).
Pošto je gotov akvarijum, sutra ga preuzimam, 130x45x45 i nisam baš siguran da li je ta debljina iverice dovoljna da ostane ili da zamenim sa debljom, tj. da li ima potrebe zbog dužine akvarijuma.
Unapred hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 11:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

darkoa
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 87
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Apr 14, 2014 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da te brine iverica,nece njoj nista biti. Moj kum ima jos veci akvarijum (150*50*60v) na istoj takvoj iverici na postolju takodje diy.Provereno nema brigas. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
darkoa
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 87
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Apr 14, 2014 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne rece samo koliki je sto tj. dimenzije. Jel istih mera kao akvarijum ili je veci?pitam zbog ojacanja stola.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Apr 14, 2014 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može da ti ostane ta,a možeš da staviš i radnu ploču od iverice kao što je i kod mene.One su deblje od ove klasične od 18mm.Ne znam koliko je moja,znam da je deblja od 18mm,ali sutra ću da ti javim koliko je tačno debela.Veoma je izdržljiva,ali opet ne moraš da staviš to,može i obična 18mm da prođe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Apr 14, 2014 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala. Zbunilo me što za veću dužinu uglavnom kažu deblju ploču.
Nije sto u pitanju, metalna konstrukcija celokupna, kutije 3x3, okvir dole na 10-tak cm od poda i iverica 18 mm (kornjača, 100x40x25) i okvir gore takođe na kome je ta druga ploča. Namerno tako jer je odavno trebalo tu da čučne akvarijum ali stalno neke komplikacije sa "vremenom" Smile
Po sredini je ojačano isto sa 3x3 kutijama.
Ploča je knap, tj. malo šira 130x50 (ostavio tih 5 da mogu i nešto da spustim kad brljam).
Nensi, ima 25, 38 i još neka mislim. Iskreno bih da izbegnem nepotreban trošak ako ne moram, zato i pitam.
Onda samo vaser vagu još jednom i dole kod komšije sa par podupirača na kafu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Apr 14, 2014 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ceo teret nose kutije a ne iverica, u tvom slucaju. Iverica tj ta ploca je sendvic izmedju kutija i akvarijuma.
Ima slucajeva gde treba prilagoditi neke tacke opterecenja te ploce ali za tako nesto potrebni su drugi detalji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefix
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Feb 2014
Poruke: 3
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Apr 16, 2014 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nadaM se da nisam mnogo promasio temu.. kolika je potrebna debljina iverice za akvarijum od 50 i 100l? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Sre Apr 16, 2014 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti je konstrukcija kao sto si naveo mozes slobodno da stavis 18mm, ta srednja kutija nece dozvoliti uvijanje stakla po sredin,i pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 1:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavljeno i leglo ko šamar meni lično Smile
Sve je tu negde na gomili, samo još da uhvatim vremena da ga rasporedim i napunim. Bila malo frka kad sa 25 litara dodaš skoro jednu nulu pa sve nešto nisi siguran, a popeo se sa dva zeta, svi smo 100+ da proverimo još priskočila i dva sestrića, cirkus živi, jadna kornjača što živi stalažu ispod još je ubeledela od probe Smile
Hvala majstori.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 8:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefix ::
nadaM se da nisam mnogo promasio temu.. kolika je potrebna debljina iverice za akvarijum od 50 i 100l? Very Happy

Preciziraj dovoljna. Dovoljna za sta? Komplet postolje ili samo mislis kao Nenad na plocu ispod akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License