Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pumpa za vazduh potrebna ili ne? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Liberty
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2014
Poruke: 21
Lokacija: Pa

PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nas akvarijum smo opremili biljnim i zivotinjskim svetom, imamo komorni sistem filtriranja (nadam se da sam se dobro izrazila) i pumpu ATMAN AT-301 230L/h. Evo slika ,a dalje sledi pitanje.

Image

Image

Image

Na trecoj slici u gornjem desnom uglu vidi se crno crevo gde pumpa ubacuje prociscenu vodu. E sada, konacno i pitanje.

Ja bih volela da u mom akvarijumu bude dovoljno kiseonika. Prodavac u pet shopu mi je rekao da ne kupujem vazdusnu pumpu jer su dosta bucne, i tvrdi da mi ne treba? Neko vreme sam prihvatila njegovu sugestiju, ali sto bi rekli djavo mi ne da mira, i zbog ribica a i estetstkog razloga volela bih da mi negde u uglu nesto pravi baloncice. Svesna sam da je akvarijum dosta mali, i ne bih htela da napamet uzmem neku pumpu za vazduh koja bi mi pravila haos od sitnog peska i kotrljala travice.

Dalje, mozda glupo pitanje, ako bih na to moje crno crevo od filtera stavila neki nastavak koji pravi baloncice, da li to moze preuzeti funkciju ubacivanja vazduha? Sta predlazete? Pokusala sam ga izdignuti da voda ulazi pod padom, ali ne funkcionise, baloncice ne pravi a voda ulazi sa visine i komesa pesak...

Videla sam na e bay-u neke rasprsivace koji prave lepe baloncice, pa cu stavili linkove da vidite da i ti nastavci mogu na crevo od filtera.

http://www.ebay.com/itm/Air-Bu.....&rt=nc

http://www.ebay.com/itm/Aquari.....27d1be1467

http://www.ebay.com/itm/Energy.....51b054b366
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 7:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Liberty
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2014
Poruke: 21
Lokacija: Pa

PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbitnije sam zaboravila ! Dimenzije akvarijuma su S 45 cm x D 24 cm x V 30 cm. Kada se oduzmu komore mislim da ima 20ak litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolko je meni poznato svi rasprsivaci prave iste baloncice Smile
Imas ih u svakom pet shopu i nisu skupi. Ribicama nece skoditi koliki god da stavis. Mozes i da stavis onaj duzi na kraj pa da ti napravi zavjesu od baloncica, izgleda lijepo, ja sam tako na pocetku uradio, pa sam kasnije uklonio.
Ja imam Atman pumpu i jeste malo bucna, ali imas druge proizvodjace koji se uopste ne cuju.
Biljnog svijeta slabo da ima, slobodno jos ubaci biljaka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo sto su te koje se ne cuju minimum 8 x skuplje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Liberty
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2014
Poruke: 21
Lokacija: Pa

PorukaPoslao: Sub Mar 08, 2014 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima, nisam plavusa, ali moram da priupitam jos jednom...ako sam vas dobro razumela znaci ipak da KUPIM vazdusnu pumpu (skupolju ili jeftiniju kako god) + rasprsivac?

Ili da samo rasprsivac namestim na moje crno crevo?

Hvala za savet za biljke, idem danas da kupim jos jednu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Mar 08, 2014 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravis spray bar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 08, 2014 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da znam odakle je akvarijum i savet prodavca je korektan Smile
Evo recimo ako se baš želi ubacivanje vazduha u akvarijum, moguće je i sa postoječom pumpom, samo se stavi drugačija cevka koja spaja pumpu sa crevom (trebalo bi da ima u pakovanju od pumpe, ako ne nije problem, javi, imam neki viška pa valjda pasuje). Slikovito objašnjeno u temi, u principu ista stvar:
http://www.akvarijum.org/forum.....t3076.html
Ili kao što Cvrc kaže sprej bar i gotovo.
Ja imam dve vazdušne pumpe i nije problem buka (meni služe za druge stvari), ima po Pvo da se kupe plave Champion, crevo i raspršivač za oko 500 dinara. Stavi se na malo sunđera ili stiropora, čak ubaci u neku kutiju obloženu stiroporom i ne čuje se skoro uopšte. Ima i onih koje se skoro ne čuju ali doda se skoro jedna nula na cenu.
Ja im obično tražim da uključe kad kupujem vazdušnu a ne znam kakva je, na licu mesta proceniš da li će da smeta buka.
Inače stvarno nepotrebno po meni za taj akvarijum.


Poslednji izmenio jovica dana Sub Mar 08, 2014 7:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene jovica: Spajanje postova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 08, 2014 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skroz naskroz off - gde si nabavio gupike, lepo mi deluju a u Beogradu - verovali ili ne - nestasica lepih gupika, i to bas sada kad sam ja resila da cerin akvarijum "obogatim" novim stanovnicima. Ako moze na PP bila bih ti zahvalna.
A malo i o temi Smile - ja ni u velikom ni u malom ne ukljucujem pumpu za vazduh (smeta "osetljivom" sluhu moga supruga), sem povremeno kada mi se ucini da malo "kunjaju" ili leti kada temperature budu jako visoke. Samo sto su akvarijumi bas dosta ubiljeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Liberty
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2014
Poruke: 21
Lokacija: Pa

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na savetima, bili smo opet kod naseg prodavca Very Happy i on je trudnici uslisio zelju i dao nam drugu cevku koju je isekao po uglom, savio i sada kada smo je stavili na nasu pumpu pravi baloncice, dovoljno da mi se estetski dopada, a i ribice su potpuno odusevljene od kada su tu baloncici. Smesno ce zvucati mozda, ali dodju tu u ugao i "surfuju" na mlazu. Opet nije struja prejaka i imaju gde da odmaraju, kuliraju itd.

A gupike sam kupila u Pancevu, gde i akvarijum, radnja se zove ****, imaju i sajt. Ne znam da li smem da ostavim ovde preporuku, ako je protivno pravilima, obrisite.


Poslednji izmenio Blue dana Uto Mar 11, 2014 8:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Blue: Ovakve stvari na PP.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se nadovezem na pitanje iz naslova teme... neznam da li je pumpa za vazduh bas neophodna?
Imam pumpu i crevo za vazduh je valjda puklo i vise ne ispusta baloncice, ali ih ima s druge strane iz filtera svakako ...da li je to dosta?
Aq je bas dobro ubiljen, 45 L , jel moze to ostati ovako il hitno da kupujem novo crevo (znam da je za dz nije u pitanju novac nego me interesuje)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neophodno nije. Potrebno moze da bude a moze i akvarijum bez vazdusne pumpe da funkcionise. Biljkama zasigurno nije potreban kiseonik .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Apr 18, 2014 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da funkcionise, ali tek posle nekog vremena (po mom iskustvu). Mislim da je vazdusna pumpa u pocetku neophodna, a pogotovo ako je akvarijum male zapremine ili ako nema biljaka. Takodje mislim da nije dobro naglo prekinuti sa dodavanjem vazduha, vec postepeno. Ukoliko zelimo potpuno da izbacimo vazdusnu pumpu, treba sacekati da se biljke razrastu, kao i obezbediti talasanje vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Apr 18, 2014 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto mislis da moze da funkcionise tek posle odredjenog vremena ? I, zasto je potrabna na pocetku ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Apr 18, 2014 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odgovor je vrlo jednostavan. Iskustvo. Koji god akvarijum da sam formirao, u pocetku je vazdusna pumpa radila bez prestanka. Cim je iskljucim, eto svih ribica na povrsini i ne mrdaju odatle. Kako je ponovo ukljucim, bude sve u redu.
Tek kasnije, kada se akvarijum dobro ubilji, po malo sam je iskljucivao (npr radi samo nocu), da bi je u odredjenom trenutku potpuno izbacio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 19, 2014 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaran novu temu, pitaću ovde.
Posedujem filter sa tri komore, mulj,filteri i pumpa.
Raspršivač sam stavio sa pumpom ali počela je voda da mi se skuplja na gornjem staklu, pročitao sam na forumu da raspršivač može da se stavi i u filter.
Šta vi savetujete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebna ponuda mekanih korala G.Blagojevic Tražnja 0 Uto Mar 15, 2022 12:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa i kiseonik VeljkoTal Početak u akvaristici 1 Pet Feb 18, 2022 12:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potapajuca pumpa Mister_Tetris Filteri i pumpe 1 Ned Avg 08, 2021 10:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License