Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crvi u vodi ??? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
alhambra
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim za pomoc imam neku vrstu crva u akvarijumu duzine 7 milimetara bijele je boje i tanak je kao dlaka.

Ispod imam video pa molim ako ko zna nek objasni sta je ovo.

Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto delimicnog odgovora u vezi uginuca mladih riba u filteru iz tvoje teme u "Bolest" delu foruma.
To sto ti imas je planarija. Javlja se u ak gde ima viska hranljivih materija, i gde je losa filtracija, kao i kod prenaseljenih akvarijuma. Raspadanjem hrane, dolazi do porasta stetnih bakterija i mlade ribice pocnu da se ceskaju, skupe repice i uginu. Imao sam ranije te slucajeve u nekoj ranijoj postavci bas zbog prenaseljenog akvarijuma i lose filtracije.
Kao sto sam ti vec rekao, pojacaj biolosku filtraciju, ubaci neku bio kuglu na dno, dodaj jos keramike, jos jedan bio sundjer, pa perlon vatu i bio sundjer na vrhu. Ovaj obican koji imas cini mi se, izbaci, nicemu ne sluzi, samo moze da zapusi i da ti napravi poplavu u stanu. Smanji ishranu ribama, redovno odrzavaj akvarijum i trebalo bi da bude dobro.
Pozdrav! Bravo


Poslednji izmenio jovica dana Ned Apr 20, 2014 10:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alhambra
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da je moguce do viska hrane al slabo mi spadne hrane na podlogu dok hranim ribice u glavnom akvarijumu. Kako se mogu rijesiti crvica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alhambra
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

30 litara vode mijenjam svakih 7-10 dana. Debljina spuzve je oko 10 centimetara i ima 3 razlicite propusnosti pumpa je 450l/h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

alhambra, da li sam ja to videla sarana u tvom akvarijumu?
sta si ubacivao iz prirode u akv? tipa kamenje,pesak ili sl. taj crv obicno ide u kompletu sa ciklopsima. nisi napisao da li imas i njih. vidi u filteru sta sve imas Smile uglavnom nista to nije opasno za ribe cak stavise imas zivu hranu u filteru sto i nije tako lose za ribe. e sad ciklops kao sto znamo je opasan po tek izlezenu mladj.
jovice to nije planarija. nesto na D se zovu,zaboravila sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A gde je slika ahambra? Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima u onoj drugoj temi snimak Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alhambra
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne saran je kupljen kod tipa sto drzi i prodaje akvarijukme ribice i opremu e sad da li ga je on uzeo iz prirode to ne bi znao reci.

Ciklopsi sta je to ???

a evo i video na sa crvom

https://www.youtube.com/watch?v=GEYcrvnZT5Q&feature=youtu.be
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahah.. nasmeja me.
sarani nisu za akvarijum, zato sam te pitala za njega. mucis ga u akv.a i on ce tebe.
no nije vazno,tema je crvi a zbog njih nemoj da brines.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad vidim i ja. Ovo sam imao letos u akvarijumu, kao pijavice su, samo su bili sivkasti. Ubacio sam moliku u filter i pojela ih je. O cemu se tacno radi ne znam. Ako znad nesto vise profiterole, napisi ovde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valtersrbija
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2013
Poruke: 80
Lokacija: SRBIJA ns

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema potrebe da pravis duple teme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

detritus,tako se zovu,ubila sam se trazeci. hrane se ostacima riblje hrane i kojekakvim mikroorganizmima,algama nem' pojma ali verovatno sa svim tim,nisam ih uhvatila u obroku Smile,rodjaci uzickim crvima iz vodovoda.
verujem da sam ih unela kamenjem sa dunava,ni kuvanje ni pecenje ne pomaze za njihova jaja,kao ni za jaja ciklopsa,i njih imam.
namnozili su se kada sam imala samo 4 ribe u akv. kasnije su ih ribe pojele + manje hrane za njih, sada ih nemam a izgleda ni ciklopsa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alhambra
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam smanjio hranjenje maximalno neznam ni sam koliko da ih hranim. Koliko sam vidio nemam tih crva vise ili ih ja ne vidim. Sto se sarana tice neznam meni se cini da odradjuje dobar posao stalno je na podlozi i nesto trazi i caprka dno dize mulj a filter usisava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj ubuduce da prvo koristis pretragu foruma pre nego sto postavis temu. Imas gore u vrhu link "Pretraga", kliknes na to i ukucas "crvi" pa procitas sta je sve napisano o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema mnogo napisano o ovim crvima, u odnosu na planariju recimo. vazno je ne mesati ih sa nematodama parazitima,iako su i ovi nasi nematode ali bezopasni.
zato smatram da je korisna ova tema, jedino nije morao istu temu otvarati kojekuda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grindal crvi nikolax3m Tražnja 0 Ned Jan 28, 2024 1:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni mikro crvi DonderionBerik Tražnja 1 Pon Jul 18, 2022 6:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Micro crvi popindeed Tražnja 1 Pon Nov 16, 2020 3:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Enhitreja i micro crvi - tražim joker Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Feb 02, 2020 8:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grindal crvi hattrick1980 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Sep 30, 2019 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License