Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupike mladi Ugibaju Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
alhambra
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedan VELIKI problem. Kad mi se gupika okoti 15-25 komada prve 2 sedmice bude sve kako treba ali poslije tog vremena pocnu da ugibaju jedna za drugom tako da mi od okota ostane ako sam sretan mozda nekih 3-5 komada. Neznam u cemu je problem. Mali se nalaze u vanjskom filteru. Temperatura vode je kao i glavnom akvarijumu izmedju 24-25 stepeni. Redovno mijenjam oko 30% vode u velikom akvariju svakih 7 do 10 dana. Hrane se pomalo 3-5 puta na dan.

molim za pomoc

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 8:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je veliki akvarijum? Koliko riba imas u njemu jos? Slaba ti je bioloska filtracija, verovatno ih prehranjujes, lako se prerera jer i ja gajim male u filteru kao i ti. Da li mali pokazuju jos neke simptome, da li se ceskaju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo popuni profil, napiši koliki akvarijum imaš, stanovnike, biljke, rasvetu. Mislim da bi trebalo da dodaš još filter materijala, bio kugle još keramike i perlon vatu, čak ti je filter previše čist, probaj da menjaš manje vode, a filter peri u akvarijumskoj vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alhambra
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je oko 115 litara bez vanskog filtera ima oko 20 ribica u njemu. Malci ne pokazuju nikakve simptome jednostavno ih nadjem izvrute i to je to. Sto se rasvjete tice dvije neonke 90 cm T5 po 21 wat. Pumpa je 450L/H. Filter perem u akvarijumskoj vodi. Sto se stanovnika tice ksife skalari gupike trikogasteri black moly i naravno cistaci a evo i akvarijuma posto neznam nazive biljki
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojacaj biolosku filtraciju. Sto vise filter materijala pogodnog za naseljavanje korisnim bakterijama. Ti imas jedan sundjer i kad njega operes, ostajes fakticki bez bakterija u filteru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš sigu u akvarijumu, ona je od krečnjaka to ti povećava tvrdoću vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alhambra
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozel malo pomoci oko bioloske filtracije posto sam novi u svemu ovom akvarijum imam zadnja 3 mjeseca. Sta dodje bioloska filtracija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alhambra
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da izbacim kamen ili...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Procitaj sa ovog linka sve i dobro upamti. Mnogo puta je pisano o tome.
Bioloska filtracija su ti nitrificirajuce bakterije koje naseljavaju filter i akvarijum i preradjuju neke veoma opasne materije poput amonijaka koji je jako stetan i otrovan po ribe u neke manje stetne materije poput nitrita i nitrata, koje mogu iskoristiti biljke u procesu fotosinteze. Zato je vazno da iskoristis filter sto je moguce bolje, tj da omogucis sto vise filter materijala za naseljavanje korisnih bakterija.

Image

Image
Ovo je slika mog filtera, ne kazem da je idealan, ali je pun bio sundjera, keramike i bio kugli. I sve radi bez greske, pupu da ne ureknem! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alhambra
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma izgled nije uopste bitan kod mene se filter ni ne vidi. Bitna mi je funkcija njegova sutra ubacujem jos bio spuzve i keramike. Treba li da izbacim kamen iz akvarijuma ili ne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema potrebe da izbacujes kamen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema potrebe za izbacivanjem kamena, akvarium ti je sto bi rekli STERILAN, sve je kristalno cisto u njemu. Pojacaj filter masu i narednih mesec dana vrsi male zamene vode u njemu. Ne preteruj sa hranjenjem ribica jer nema potrebe da ribice jedu od 3-5 puta u toku dana. Moras znati jos jednu stvar da u filteru mozes da odhranis nesto malo ribica ali vece rezultate nemozes ocekivati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alhambra
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala VELIKA na korisnim informacijama. Extra ste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License