Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 problem sa biljkama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eleocharis parvula pocela da se kape, gloso raste ali na starijim listicima posjavljuje se crnilo na krajevima. ostale biljke rastu ali imaju isto crnilo na krajevima listova kao gloso. od prehrane imam hranjivu podlogu dodajem co2 + mikro makro elementi rasveta 20w stedljive dva komada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 10:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Čet Apr 17, 2014 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ukupno 40w na akvrajum dimenzija 50x30x30
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neko o.O ......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde da ti ja napisem kad niko nece, ali nisam siguran sta je u pitanju. Probaj da izbacis mm elemente. Imao sam slican problem ali kod mene je sve pocelo da truli pa sam rasturio ceo ak i nisam se ni borio protiv toga. Uz sve se simptome imao sam i braon algu.

Napisi malo vise informacija, fotoperiod, koje mm elemente stavljas, koja je hranljiva podloga, kakav hard imas, co2, itd, pa mozda neko i ima resenje. Poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fotoperiod od 10 do 12h, mm elemente sam kupio na internetu tako da neznam koji su, hranjiva podloga je zemlja za cvece, co2 je onaj mini diy varijanta. biljke cu slikati sutra pa cu izbaciti da se vidi ovde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 9:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zemlja za cvece u kombinaciji sa "koznakojim" mm elementima ti pravi problem... Uz to, ako nemas nesto da sluplja baloncice iz mini CO2 dzabe krecish... Prekini dodavanje mm, pojacaj CO2 pa isprati rezultat
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to sam i planirao da uradim danas sam promenio 40% vode od sutra necu ubacivati mm elemente ali neznam da li da dodajem co2, jos gore je to sto sam primetio da mi se na staklu pojavila zelena alga u vidu tackica i pokusao sam da skinem ali se veoma tesko skida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

co2 svakako dodajes, alge skini žiletom ili starom kreditnom karticom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kada bi napravio onaj veci co2 diy sistem sa kvascem i secerom da li bi to bilo bolje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima veći sistem za co2 sa limuntusom i sodom u dve flaše, mislim da je mnogo stabilniji od kvasca i šećera, ima par klipova na jutubu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aj posalji mi u pp ili ovde te klipove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pomoc oko prepoznavanja biljaka. pogotovo ove koja je pustila korenove (pipke) na dole da li se mozda ne sadi ta biljka po dnu akvarijuma?
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zadnja slika je biljka koja je stala sa rastom tako izgleda vec mesec dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treca fotka bi trebalo da je hrast - Ceratopteris cornuta
Cetvrta fotka - Proserpinaca Palustris
Peta - Cryptocorine wendtii green

to je ono sto ja mislim mozda se varam Smile

A za ovu prve dvije nisam siguran, a to sto pusta zilice to je normalno..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a za prvu i drugu neznas? stari list hrasta je dobio crnkastu boju dok je ovaj novi zelen nzm zasto tako crne listovi kad ostare jel to normalno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License