Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Led rasveta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo je sera biotop marine cube od 130 litara i ove t5 neonke su sasvim dovoljne da ga voze.to je standardna njegova fabricka oprema.jedina stvar sto ces morati da promenis je skimer koji je djubre i ne skima a trosi punos truje al zato ubaci aquamedic 500 tf ili tunze nano skimmer 9002 npr koji se savrseno u pozadinu uklapa....sto se led svetla tice za ovu litrazu ti preporucujem da furas t5 ovu standard a kasnije kad se ufuras mozes da mislis o ledicama koje su po meni u diy varijanti cista budalastina i gubljenje vremena -znaci samo provereni proizvodjaci
maxspect,sicce,gieseman aqua medic .........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako neko moze da ti da garanciju za diy led lampu ok i to na 3 god ako ne onda odustaj od toga jer zamisli da rikne npr i ti ostanes bez ssvetla na 2 dana a nemas rezervu...o tome pricam znaci samo provereno i sa garanciom..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice led rasvete u biljnoj akvaristici. U zadnje vreme citam dosta o toj vrsti rasvete pa mogu da prepricam tudja iskustva. Van ove zemlje tj Balkana led rasveta polako preuzima primat nad ostalom rasvetom. U ponudi je pun spektar boja i jacina dioda, kako u jednoj boji tako i kombinovanim bojama tj Kelvinazama. Npr :
Citat:
Material Copper + silicone + epoxy resin
Quantity 1
Emitter Type LED
Total Emitters 9
Power 10 W
Color BIN White
Rate Voltage 12 V
Luminous Flux 900~1000 lm
Color Temperature 6000~6500 K
Application Great for DIY project
Packing List 1 x LED module


Citat:
Product Name 10w white high power led
Chip brand Epistar,brigelux,Epileds (Available)
Color temperature 2500-3500K(Warm white ).5500-6500K ( Pure white).7000-8000K (cold white) (2500-25000K are available)
High intensity 900-1000Lm
Working Voltage 9-11V
Working current 1050mA

Available Color Warm White/ White/Cold white, Red,Green,Blue,Yellow,RGB,UV,IR and so on

Operating Temperature Range -20°C to 80°C

Storage Temperature Range -30°C to 100°C

Lifespan 50,000h
Avaliable power any power

Ili nesto ovako :

10W LED Aquarium Flood Light COOL White High Power Fish Tank Lighting Reef Plant

Image

E sad, da ne vodimo raspravu u ovoj temi o rasveti u biljnoj akvaristici. Sve ce doci na svoje u odredjeno vreme ( kao i u ostalim detaljima oko akvaristike Smile ).

Citat:
nzivkovic znam coveka koji izradjuje led rasvetu za morske akvarijume. Pa ako hoces gotovu rasvetu pisi na pp. A koliko vidim tvoj akvarijum je manji, pa te nece nesto skupo izaci. Nadam se da ovo nece ispasti kao oglas, samo hocu da pomognem.


Ajd posalji meni na pp kontakt. Cuo sam nesto o tome ali i ne najbolje stvari Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 3:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 ::
tunze nano skimmer 9002 npr koji se savrseno u pozadinu uklapa....

Ja imam ovaj skimmer u 60L, i imam takodje 60L bez skimmera, i moram da priznam da mi akvarijum bez skimmera neuporedivo bolje napreduje.
Naravno, bioload t.j. kolicina zagadjivaca je proporcijalna sa brojem i velicinom korala koji to preciscavaju.
Po meni, svakako mnogo bolja varijanta je ici bez skimmera u manjim litrazama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 3:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih ipak koristio tu rasvetu koja je dosla sa akvarijumom, iz prostog razloga sto postoji sansa da spalis malo zahtevne korale koji ce ti ici u taj mali akvarijum. LED je super kada mozes da ga kontrolises sa zahtevnijim koralima, uz doziranje elemenata u vecoj litrazi. Ima vremena, nemoj samo da se razocaras ako LEd bude isuvise jak za tu litrazu, pa bih ja taj rizik za sada izbegao. Lako ces ga posle ubaciti kad malo udjes u foru sa koralima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 7:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koga intersuje me ni su ovo preporucili
http://www.ebay.com/itm/5pcs-3.....3388131c14
http://www.ebay.com/itm/10PCS-.....4ab52f55bd
http://www.ebay.com/itm/LED-li.....4aa9d95e65
Navodno bi za ovaj moj bilo dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic
zivis u kumodrazu?
imam prijatelja iz detinjastva koji zivi tamo...od okretnice 30-tice ides onim putem na dole pa skroz dok ne pocne brdo-aleksandar mitrovic?mozda ste komsije
pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bez skimera moze ali i bez riba......inace i na 30 litara sa 2 ribe skimer je vec potreban-moja iskustva tako govore..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nesto zanimljivog u vezi PAR-a kod Led dioda ( zadnja slika u dnu ) :

http://www.coralifeproducts.co.....d/#par-map
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 3:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra link, samo mislim da su im PAR vrednosti malo previsoke. Svakako znaju bolje od mene. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A pazi, oni su dali parametre za "svoj" proizvod. Verovatno su i ostali u nekim slicnim granicama. U svakom slucaju moze da posluzi kao uvid u pribliznim vrednostima Par-a jer iskreno sumljam da nas 99,9 % moze da dodje u posed te njihove reasvete.
Sa druge strane, podrzao bih te u ideji da vecina akvarista koji bi hteli da se oprobaju u morskim vodama pocinju sa T5 rasvetom jer je ista vec dovoljno dugo u upotrebi pa su skoro svi parametri poznati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Necu da kvarim temu, cisto da napomenem da nikad nije zgodno uzimati kao opste cinjenice podatke na sajtu proizvodjaca... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

blue apsolutno tacno
"SVAKI CIGANIN HVALI SVOGA KONJA"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Necu da kvarim temu, cisto da napomenem da nikad nije zgodno uzimati kao opste cinjenice podatke na sajtu proizvodjaca... Smile


I kad bi zeleo, ne bi uspeo Smile .
Svi se slazemo da svako hvali svoga konja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da to nema veze, jer PAR vrednosti se odnose na kumulativnu kolicinu svetlosti koju korali dobiju u toku jednog dana. Onaj grafikon vazi kako za njihovu rasvetu, tako i za sve ostale pristupe osvetljenju, t.j. cak i neonke.
Jedino sto su oni tamo postavili da treba juriti jace PAR vrednosti, koje ne mozete postici sa neonkama, pa je logicno da cete onda kupiti njihovu rasvetu koja to moze da pokrije. Very Happy
Ja moje korale drzim na oko 150PAR - 250PAR - 300PAR maksimum, sto je po meni gornja granica za mekane korale. Preko toga, pocinju da dobijaju pigment koji ih stiti od prejakog osvetljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diy Led rasveta Malina Rasveta 3 Sre Nov 18, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License