Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Temperatura vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimame koja je gornja granica temperature vode koju mogu da podnesu soft i pojedini Lps korali ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 12:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi trebalo da predje 30c. Kod nekoga se izvuku i preko 31c, ali po pravilu to moze napraviti katastrofu.
Ja sam moje morske akvarijume izvukao fino sa plasticnim ventilatorima za kuciste kompjutera, prikljucenim na ispravljac od 12V. Desavalo se da mi ponekad skoci temperatura i do 28c, ali je to sve prolazilo OK.
Ko ima klimu u kuci, taj nema brige. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

31 moze da se desi al na kratko....i bude sve ok....cim to primetis led u kesu i direktno u vodu....tu ventilatori ne pomazu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja imam taj problem. Naime, kod mene ( podstanar sam ), temperatura tokom leti u akvarijumima dostize i do 31-2 stepeni. Sobzirom da sam citao o tom problemu temperature i korala, interesovalo me ko sta primenjuje u morskoj akvaristici i koliko je zapravo priblizna tehnika slatkovodnoj ( prepostavka je tu ali bolja je solucija procitati licno iskustvo ) .
Znaci da bih morao i tim problemom da se pozabavim Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaledjene flase iz zamrzivaca nekoliko puta dnevno i ventilatori od kompjutera. Kod mene je bilo pakleno proslo leto, i morao sam tako da ih hladim i odrzavam na oko 28c.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primetio sam da mi 2 kulera od kompa spuste temperaturu vode za 1-1.5C. Generalno proslo leto mi je temp vode bila 27-28C stim da i nije bilo tako toplo leto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aluminijumski za komp su jos bolji ja sam sam sebi napravio-izvadio dva kom iz kucista aluminijumska i povetao ih na adapter od telefona-rade super al ih ne bih smeo ostaviti na duze vreem kad odem nekuda....fabricki ventilatori kostaju oko 30e 4 kom u jednom i spuste do 3 stepena a klima za aqu od aqua medic kosta 400e nova moze se polaovna naci za 100-200 u zavisnosti od stanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

smeh Znaci, u celom projektu moram da ukljucim i 4 ventilatira ... ako sve ovo budem sproveo bice to veeeeeoma zanimljiv projekat Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje biljke trpe jako strujanje vode? PAN Biljke 5 Pet Jun 22, 2018 10:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License