Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Stakleni difuzor i bio kugle Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

* Na kamenu/rasprskivacu staklenog Co2 difuzora pocela polako da se hvata zelena alga. Pokusao da skinem sa sundjerom, sa cetkicom, ne moze. Ima li neko resenje?

* Stigle bio-kugle, upakovane su u plasticni dzacic koji ima snir. Da li se kugle vade iz tog dzacica ili ne, jer mi se cini da sam dzacic moze da posluzi kao dobra filtracija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:22 am Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam svojevremeno zelenu algu s difuzora skidao sa domestosom, e sad dal ti to da odradis ne znam, ja nisam imao problema. Dobro se samo ispere i vrati u akvarijum. Saceka se 5 10 minuta i kamen postane beo ko sneg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako si koristio domestos, nisam bas razumeo? Sipao na difuzor pa trljao, ili si potapao u domestos i drzao 5-10min?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadim kamen iz staklenog dela . Stavim kamen na plocicu lavabo i preko njega sipam domestos, cekam dok kamen ne pobeli, sto posto provereno, veruj mi . Jedino stvarno mora doboro da se ispere, napominjem nisam imao problema sa kanijem vracanjem difuzora u akvarijum. Ne znam kako izgleaju ove bio kugle ali predpostavljam da ne moras da ih vadis iz mrezice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam znao da moze da se izvadi kamen, doduse nisam ni probao. Mozda da uzmem posle ispiranja da ga prokuvam malo, kao kada se vrsi dezinfekcija sa kamenjem, granama,... u soli pa sa cistom vodom, da bi bio siguran?

Bio kugle
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No1, i mene interesuje kako si izvadio membranu, bojim se da ne slomim, ne uliva mi poverenje... kinesko neko govance, zapušilo se posle 5 dana Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema potrebe da ih vadiš iz te mreže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlad
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 67
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni rekose da kada se nahvataju alge na difuzoru od CO2 da ga potopim u varikinu pa istrljam cetkicom. Predpostavljam da isto moze i sa rasprskivacem. Jos nisam probao ali cu tako i uraditi kada dodje vreme.
Ali koliko platis varikinu (ako je vec nemas u kuci) nece te skuplje ni novi kamen izaci... Smile

Bio kugle mozes slobodno sa sve mrezicom, meni bio prstenovi stoje u indenticnoj mrezici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari, ne znam koje imate difuzore, moj koji sam imao mogao je kamen da se vadi, sta da Vam kazem. Aha, membranu oko kamena sam vadio polako s odvrtkom, ili ti srafcigerom, nece kamen da se polomi, polako. Kameni difuzori su dobri ko ima co 2 i koristi iz boce, u diy varijanti je to malo problem s pritiskom, ali radi. Mozda moze i varakina ona beli ves, moguce, predpostavljam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima. Nadao sam se da postoji mogucnost da se obidje hemija, jer bojim se da bi greska sa na mojih 40l bila kobna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za tako mali akvarijum ti i ne treba stakleni difuzor, moze i neka diy varijanta. Ja kod mene u vecem akvarijumu imam, hemijsku olovku, i ubacen u nju filter od cigare koji stvara i razbija co 2 na najfinije mehurice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crazy Serbian
Akvarista



Registrovan: 28 Mar 2014
Poruke: 58
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Za tako mali akvarijum ti i ne treba stakleni difuzor, moze i neka diy varijanta. Ja kod mene u vecem akvarijumu imam, hemijsku olovku, i ubacen u nju filter od cigare koji stvara i razbija co 2 na najfinije mehurice.

jel imas neku fotku toga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sad ne znam, ali meni barem izgleda lepo, nije velik, zavrsava posao plus zbog jedne neprimetne ogrebotine poslali su mi jos jedan besplatno... ako ne skinem alge samo cu da stavim novi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu da slikam sutra i da ti posaljem na pp ili ovde , samo me podseti sutra na pp, zaboravicu. Postavicu s zadovoljstvom. Prosto je , iz boce s co 2 ide crevo na presecenu olovku u kojoj je filter od cigare, nista nesto spec.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga , druze..., svata po nesto moze da se nadje na sajtu Wink

http://www.akvarijum.org/forum/c02-t1241-825.html


Poslednji put izmenio No 1 dana Sre Apr 23, 2014 1:19 am, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene No 1: dopuna teksta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tropica 3 u 1 difuzor na DIY CO2 sistemu Looniz Uradi Sam (DIY) 3 Sub Jan 02, 2021 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 difuzor - čišćenje bolan970 Ostala oprema 7 Uto Dec 15, 2020 9:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica 3 u 1 difuzor m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Maj 31, 2019 8:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban inline difuzor.. moze i onaj... Ralke Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Maj 23, 2019 1:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stakleni Drop Checker vlada_va Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 20, 2019 11:14 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License