Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 japanke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vemicinjo
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2010
Poruke: 60
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Avg 22, 2010 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam 3 japanke i na dve od njih pojavile su se crne pege, dali neko zna sta im je ? salji te mi na pp xvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 22, 2010 4:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Avg 22, 2010 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nego bih te zamolio da stavis neku sliku jer ovako nista ne mozemo da kazemo i opisi kako hranis i odrzavas akvarijum i tehnicke podatke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vemicinjo
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2010
Poruke: 60
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Avg 22, 2010 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam akv tek mesec dana, 30 litara uzeo sam pumpu,filter,grejac. imam sve to temperatura vode mi je 26,27 stepeni. za hranu stvarno ne znam kako se zove ali je crvene boje, samo ih sa tim hranim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Avg 22, 2010 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo to ti je jako toplo za japanke njima ne treba vise od 22-23 C, vise vole hladniju vodu. Nego kazi koje japanke imas?
Ako hranis nekom vrstom "crvenom" hranom moguce da im se pigmentacija poveca i da dobiju crne tackice, ovo je jedna pretpostavka jer se to i meni desavalo.
Nego taj filter ti je spoljasnji ili unutrasnji?
30l vode im je jako malo prostora, to ce jako brzo da prerastu.
Japankama hrana mora da bude raznovrsna jer ce vremenom da se nakupe bolestima i imunitet im pada. Mozes da im dajes malsacak to sam vec vise puta spomenuo jer im tako cistis creva. Posto japanke imaju jako los stomak i alapljivi su samo 30% od hrane sto pojedu se svari ostalo se vraca u akvarijum i to postaje problem, tako da moras da pazis na cistocu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Avg 22, 2010 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crne tacke, ili black spot je bolest koja se javlja kod zlatnih ribica:

1) kao nazovimo ga znak izlecenja povrede uzrokovane jakom koncentracijom amonijaka u vodi(preterano hranjenje), niskim vrednostima pH, odnosno nazovimo ga "grubim rukovanjem oko aq". Pojava ovakvih crnih fleka je znak izlecenja odnosno otklanjanja uzroka. Nestaju obicno u roku od 7 dana.

2) parazitsko oboljenje zlatnih ribica izazvano parazitom Trematodes (flukes) i njemu su vise izlozene ribice koje su u aq sa puzevima. Znaci su male crne ili braon pege, veicine oko 2mm koje se pojavljuju bilo gde, ukljucujuci i usta. Anti parazitski lek ce resiti problem, pravac pet sop. Po izlecenju takodje moze ostati kao crni oziljak na ribi. Znaci su cesanje, trljanje ribe o podlogu, stene, kamen sta god imas u aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vemicinjo
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2010
Poruke: 60
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Avg 23, 2010 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xvala vam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka akvarijum sa 3 velike i zdrave japank... Mladen68 Akvarijumi 0 Pet Sep 11, 2020 5:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bazen za japanke Bojan Vrtna Jezerca 4 Uto Sep 24, 2019 9:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo vrsta japanke? ivanhoe Ribe 3 Čet Avg 16, 2018 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam japanke Aleksa Topić Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Okt 22, 2017 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polno zrele japanke Milan98 Razmnožavanje 1 Sub Avg 08, 2015 7:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License