Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2009 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupike su jedne od najpopularnijih riba kod akvarista. Nisu zahtevne ribe po pitanju kvaliteta vode tako da je svaki pocetnik u akvaristici moze imati bez glavobolje kako da joj namesti odgovarajuci kvalitet vode. Rado jedu svu hrane koju joj ponudite. Muzjaci su mnogo lepsih od zenki. Jednom oplodjena zenka se moze kotiti nekoliko puta. Znaci dovoljno je da je jednom muzjak oplodi i on joj vise nije potreban za reprodukciju tako da se nemojte iznenaditi ako kojim slucajem nabavite zenku a ona se okoti. Zenka "nosi" od prilike 4 nedelje. Postoji dosta varijateta (o njima cemo drugom prilikom) a neke mozete videti na sledecoj slici:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 09, 2009 10:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 06, 2009 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos nekih varijateta Wink


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 21, 2009 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za one koji nisu imali prilike da vide kako to izgleda kad se gupika koti.

[youtube:526dc02922]http://www.youtube.com/v/kFkBjD2Le3k[/youtube:526dc02922]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pet Avg 21, 2009 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovih dana ću imati prilike uživo u svom akvarijumu da prisustvujem ovom prizoru. Koliko dana gupika nosi mlade dok se ne okoti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 21, 2009 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spavas na casu, pise gore Smile
Nesto manje od mesec dana Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Vladislav
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jul 2009
Poruke: 7
Lokacija: N.Bgd, Po

PorukaPoslao: Sub Sep 26, 2009 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini dali su ovo tvoje ribice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2009 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum/viewtopic.php?t=350
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima.ja sam nov clan i planiram da oformim akvarijum.Planirao sam da drzim uglavnom gupike,pa me interesuje kako se moze dobiti ovakva gupika,cime se treba hraniti.i ostale obaveze da bi bila takva.

http://www.youtube.com/watch?v.....p;index=20

P.S.=to je ta gupika,hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za gupike treba izdvojiti dosta vremena oko ukrstanja. Pre nego sto se krene u tu pustolivinu treba se teoretski potkovati da se ne bi gubilo vreme u pogresnom pravcu.
Za pocetak se probaj pozabaviti sa necim ovakvim jer je lakse nabaviti.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala bojane.....koja je hrana najbolja za gupike ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je diskutabilno pitanju, one volehranu biljnog porekla ali se slade i sa svom zivom hranom, od suve hrane takodje jedu sve a firma Tetra je izbacila hranu Tetra Guppy pa je moguce da po sastavu ta hrana najpribliznija njihovom jelovniku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Za gupike treba izdvojiti dosta vremena oko ukrstanja. Pre nego sto se krene u tu pustolivinu treba se teoretski potkovati da se ne bi gubilo vreme u pogresnom pravcu.


Sta bi trebalo Bojane znati da bi imali pravilno ukrstanje ako moze da se kaze naravno.

Citat:
To je diskutabilno pitanju, one volehranu biljnog porekla ali se slade i sa svom zivom hranom, od suve hrane takodje jedu sve a firma Tetra je izbacila hranu Tetra Guppy pa je moguce da po sastavu ta hrana najpribliznija njihovom jelovniku.


Pa u stvari koja je hrana najbolja za gupike da li je to biljna ili zivotinjska ili jedna i druga?

Ja sam koristio i jednu i drugu napredovali su podjednako dobro i od ,,listic,, i od tubifeksa - zivog. Ali ok, ziva hrana je naravno bolja.

Nego mene interesuje jedna druga problematika, posto si ti vec dugo u svetu gupika. Kako postizes to da zenku posle izbacivanja malih , zadrzi ne uvuceni stomak i ne ugine za dva tri ... dana. Ja dok nisam koristio tubifeks zivi nisam nikako uspeo da sacuvam zenke ,vrlo retko s e desavalo da neka prezivi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravo da ti kazem nikad mi se nije desilo da zenka posle kocenja ne moze da se oporavi i da na kraju premine. Desavalo se nekad da zenka koja se koti konstantno skoro godinu dana ne moze da se oporavi ali to je zbog tog iscrpljivanja sto joj smanjuje zivotni vek.
Sto se tice ishrane, verovatno znas ili si i pravio neku svoju hranu po DIY varijanti, neko za recimo diskuse ubacuje drugacije stvari da li procentualno ili u bukvalnom smislu te reci za razliku kad pravi hranu za neke ostale ribe. Ja sam svoju ribu hranio bukvalno sa svim sto se moglo hraniti. Naravno da od zive hrane bolje napreduju nego od suve ali recimo znao sam preko leta da ih pustim u neki DIY bazen u dvoristu i da ih ne hranim s nicim a one mnogo bolje izgledaju od drugih koje sam u isto vreme hranio sa tubifexom u akvarijumu. Covek se uvek zapita kako i zbog cega to.
Sto se tice ukrstanja treba znati jednostavno genetiku.

Evo recimo jedan primer moja riba koja je usla u izbor za ribu godine 2009 na sajtu koji se bavi iiskljucivo samo gupikama.

Image

Na prvi pogled ona nekom mozda i ne izgleda nista specijalno ali recimo ja se to dobio ukrstanjem tri varijacije. Naravno to ne znaci upravi ovo i ono i to je to, kao sto rekoh genetika je to. Neko to ume da prepozna koje u tim vodama. Naravno da ne pogodim ni ja sve kako hocu ali desava se da bas nekad i pogodim. Sad trenutno imam nesto slicno ovoj ribi sa u kombinaciji zutih boja a s tim cu se malo pozabaviti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na brzim odgovorima.meni su se kotile gupike,ali nikad mi se nijedna nije osusila,niti sam video da sa njom nesto nije u redu,a hranio sam ih listicima.zna li neko gde se moze kupiti tubifex i kolko je cena ?

P.S.mozes li nam dati ta sajt iskljucivo za gupike ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

opet ja Very Happy, moze li mi neko objasniti kompletnu negu oko mladih gupike imas sam gupike koje su se kotile ,ali su mi malisani uglavnom crkavali ne zelim da mi se to opet dogodi pomozite Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License