Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa Ancistrus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebitno sad, to je rijeseno o cemu si pisao, daj malo vise informacija o samom akvarijumu, kako bi ti mogli pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Volkodav
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 46
Lokacija: Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Nisu skalari, lepo piše staklari, pretpostavljam misli na ancitruse jer se lepe na staklo.


Jedan koji me razumije Bravo

nzivkovic ::
Ako smo rešili o kojim ribama je reč, napiši nešto više o akvarijumu, filtracija, podloga, biljke, rasveta, ishrana.


Hranim ih lisnatom hranom.Podloga je sitni zeleni pijesak.Rasveta T8 10W.
Pumpa pumpa je Atman At e sad problem je ne znam koji je broj.
Vazdušna pumpa je AP-200
Prirodni filter se sastoji: biobal kugle,aktivni ugalj,kvarcne perle i vata.
Što se biljaka tiče ima dosta vrsta ja ne znam nijednu koja je.
Valjda sam se dobro izrazio u opisu ako ne slikaću onda sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Volkodav
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 46
Lokacija: Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

monte ::
Meni se do sada desilo da je jedan uginuo, ali to iz razloga jer je bio bolesljiv kad sam ga dobio, pa nije iskljucena i ta mogucnost da si jednostavno kupio bolesne ribe.
Napisi i iz kojeg si grada...


Kupio sam ih u Budvi u jednoj jedinoj radnji što ima, kao što sam i pre pisao nisam dugo držao ove ribice jer nijedna radnja nije bila u Budvi duži niz godina a pre sam imao dva akvarijuma od 120l i 80l.

Obadva Staklara su se ponašala super, pogotovo ovaj prvi koga nijedna ribica nije dirala al jedno jutro ga nadjem prevrnutog na dnu, dok ovaj drugi malo ga je prvi dan Skalar kljucno dva put al posle ga više nije dirao i on je normalno funkcionisao a i njega nađem isto kao i ovoga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja tek sad ukapiro da si napisao staklari. Sorry sa moje strane. Smile Ne znam dal vrsis redovne zamene vode na nedelju dana oko 30% vode... Ako je sve uredu sa filtracijom, moguce je da je trovanje amonijakom... kolika je litraza akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi taj aktivni ugalj trebao da izbacis iz akvarijuma. Vjerujem da ce ti i drugi to reci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, sad kad se razumemo o kojim ribicama pričamo Smile

Kao što rekoh, čim nije "pojedinacni" slucaj, meni liči na jednu od dve stvari, loše ribice tj loš snabdevač ili problem sa nečim u podlozi. Spominješ "zeleni" sitni pesak kao podlogu... mozda je u njoj problem? ako je "farbana" da bi bila zelena moguce da je nekvalitetna pa ko zna šta ispušta, a Ancistrusi su poznati kao čistači koji vole da "glođu" kamenje i drvo više nego staklo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Volkodav
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 46
Lokacija: Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

potpis88 ::
Ja tek sad ukapiro da si napisao staklari. Sorry sa moje strane. Smile Ne znam dal vrsis redovne zamene vode na nedelju dana oko 30% vode... Ako je sve uredu sa filtracijom, moguce je da je trovanje amonijakom... kolika je litraza akvarijuma?


Prodali su mi ga u Novi Sad majci(ja nisam ni znao da ga kupuje) kao akvarijum od 60litara al na kraju kad se sve izračuna ja i Mrmot smo baš računali ona pregrada gde su ribe ima možda pola od navedene zapremine, zato sam i kupio sada novi a ovaj ću ostaviti kao karantin, al opet volio bih makar jedan Staklar da može živeti u njega.

*monet* al tu ima još drugih ribica kako njima ništa ne smeta kao recimo tri Korija,Skalar,Tetra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Volkodav
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 46
Lokacija: Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

potpis88 zaboravio sam ti odgovoriti menjam jednom u 10 dana, 20-30% vode, prvo napunim vodu i sačekam da ostoji jedan dan i onda menjam naredni, sve polako da se ribice ne uplaše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ispašće kao da te napadamo ovde ali, jesi li ti uopšte čitao nešto po ovom forumu?

Svakako da koriji i "staklari" mogu zajedno, zapravo MORAJU što bi se reklo, pošto i jedni i drugi spadaju u "komunalce" tj koriji čiste dno aq riljajući a ancistrusi/plehostomusi/otocinklusi... i slični čiste ostale površine od algi (mada ce rado pojesti i ostatke hrane).

Na tvojih 40L ide max 1 ancistrus po meni, otprilike na 30-35L svakih može po jedan (mada im ništa neće biti ako ih bude i više, ja u 70L imam 4 komada s tim što ću barem jednog izvaditi kada dostignu neku primetnu veličinu)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Volkodav
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 46
Lokacija: Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam ubio se tražeći ovaj problem o Staklarima i gle čuda nisam ga našao zato sam i napravio temu Mrmote.

Korija imam tri i svi izgledaju različito Very Happy

Znam ja dobro na koju litražu koja riba ide, zato se Tetra,Skalar,Pangazius sele čim oformim novi akvarijum a u ovaj sam mislio držati nekoliko Korija sa Neonkama i jedan Staklar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginili su ti najverovatnije od gladi. Jedu oni sve, u principu su lešinari da kažem, ali im je neophodna biljna hrana, alge i spirulina. Hrana koja ide na dno i kao sve ostale ribe i njih treba hraniti.
Imaš da kupiš tablete spiruline i tetra ili sera kao tablete za ribe dna (mislim da je i nacrtan ancistrus zajedno sa korijima na njima). U principu po pola tableta jednom na dan i recimo jednom do dva puta nedeljno spirulina (tad ne daješ ove druge). Takođe uzmeš list spanaća, blitve ili krišku tikvice i obariš koji minut u vodi, probodeš malom kašikicom i spustiš im uveče pre gašenja svetla na dno, ujutru izvadiš ako išta ostane. Ovo jednom ili dva puta nedeljno ako se setiš (to ima kao šlag na torti).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Volkodav
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 46
Lokacija: Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa hvala ti brate vidiš nije mi padalo na pamet da su od gladi uginuli, moguće da im koriji sve pojedu jer su neumorni ne staju, mi ovde pored te lisnate hrane imamo samo još te tablete za ribe dna i ništa više u prodaji evo sutra idem po novog Staklara i te tablete da ako Bog pomogne konačno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok ja otkucam Smile
Mogu i dva slobodno, meni u prilično manjem akvarijumu su prošli kroz drugi mrest, ovaj put već pliva bar 5-6 malih koji su trenutno na 1 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Volkodav
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 46
Lokacija: Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma meni su obije bile ženke ja mislim jer nisu imale one rogove na ustima i 3-4cm dužine eventualno 5.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam onog običnog crnog barabu Smile i onu skupu princezu, valjda LDA16, negde sam okačio i slike na forumu kad je palo prvi put pa nisam bio siguran.
Navijam za ove male što su već počeli da jurcaju po akvarijumu da vidim na koga će da povuku, valjda neki hibridikus Smile
To je problem kod njih dok ne narastu ne znaš šta su.
Samo ti njima neko povrće uveče kako sam ti napisao, recimo moji tikvicu baš i ne vole, spanać i blitvu smažu do poslednje trunke. Moraš da ih guraš sa nočnim hranjenjem dok ne porastu, onda će oni da budu gazde i najure korije dok se ne najedu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License