Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savet u vezi postolja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Planiram" postolje za akvarijum koji bi bio 120x27x30, dakle 97 litara, i imam nešto iverice od 18mm koja bi mogla da se iskoristi za to. Puna leđa se podrazumevaju ali nema nikakvih ojačanja u vidu metalnih kutija i slično. Ovako sam ja to zamislio ali neznam da li je to dovoljno čvrsto. Možda da poduplam ove vertikale ili šta bi moglo da se doradi...
Evo je i skica a širina police je 27 cm.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 1:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Crazy Serbian
Akvarista



Registrovan: 28 Mar 2014
Poruke: 58
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice bez problema sa punom poledjinom moja je 150 dugacka drzi akvarijum od 260 l + 2 filtera po 25 i to bez ovih srednjih kao sto si planirao
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od iverice 18mm? A koliko je široka tvoja polica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crazy Serbian
Akvarista



Registrovan: 28 Mar 2014
Poruke: 58
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iverica 18 mm polica 150 x 60 x70 (60 siroka)
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda će i kod mene da može opušteno. Hvalaaa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crazy Serbian
Akvarista



Registrovan: 28 Mar 2014
Poruke: 58
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo dobro posafi i ne brini se nista
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče univera od 18mm, mislim da će sve stajati, pogotovo što imaš još dve vertikale koje nose gornju ploču. Ako su ti puna leđa od univera... nosi to tvojih 100L sigurno. Ko što reče Crazy Serbian samo dobro prišrafi... ali me samo brine visina u odnosu na ''tankoću'' police.

Ako budeš dodao štelujuće nogice zbog nivelacije police, čitava priča ti je visoka 92cm (bez stiropora). To mi malo deluje nestabilno na širini od 27cm. Pazi... to je moje razmišljanje, nemora da znači da sam upravu.

Svakako možeš da napraviš šta si naumio, a ako ''talasa i klima'' možeš da kroz leđa upucaš policu za zid sa dva šrafa.

Ovde sam po tvom crtežu nacrtao to što želiš i malo dokotirao da lakše možeš da vidiš količine. Nadam se da će biti od pomoći.

Srećno u ''izgradnji''.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala irajh, crtež će mi biti od pomoći naravno. Štelujuće nogice nisam planirao jer mi je pod skoro idealno ravan ali me sada brine ovo za stabilnost. Iskreno na to nisam ni pomišljao. Mogao bih skroz odozdo, umesto nogica, da prišrafim drvene gredice koje bi virile, recimo, 5 cm ispred i 10 cm iza donje horizontale? To bi povećalo stabilnost.
U stvari u pitanju je deo viseće kuhinje koji bih rastavio, skratio bočne stranice da mogu da stanu između gornje i donje ploče i ponovo sastavio. Leđa sam planirao da napravim od iste iverice, od vrata tod visećeg dela. Valjda će moći tako, trodelna leđa? Ne bih štedo šrafove.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može i to sa gredicama... ali ćeš ostavljati leti prste na njih. Uf! Naježio sam se Smile

Trodelna leđa nisu problem... Predpostavljam da ćeš stavljati te ploče jednu do druge i šrafiti odozgo i odozdo kroz ploče.
Onda bi bilo dobro da kroz leđa ''prihvatiš'' i vertikale sa po kojim šrafom. Tu mislim i na bočne stranice (da ti se ne vide šrafovi sa boka). To znači da će ti vertikale, kao i unutrašnje police imati dimenziju od 25.2cm, a gornja i donja ploča će biti 27cm.

A možeš li da nekako ušrafiš kroz leđa policu za zid?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf jeste, jedan od gadnijih bolova. Polica će da bude u uglu, opkoljena foteljom i trosedom. Ispred police se planira prostor za mene i kofu, ostali stoj Smile samo posmatranje sa fotelje ili troseda. Nema frke za prstiće.
Iverica je bela a to je mojoj gospi fuj ( iako se od akvrijuma i fotelje neće ni videti), tako da će madama to lepo da ofarba. Iz toga proizilazi da šrafove mogu da zavrćem gde god je potrebno, ne mareći za estetiku.
Moram ja to dobro još da osmislim i proračunam, imam vremena, trenutno sam onesposobljen za rad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo promeni dimenzije akvarijuma, zivota ti Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to sam i ja teo da mu kazem ali koliko vidim sirina stalaze mu diktira sirinu akvarijuma !jel gresim neso
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima više razloga za ove dimenzije. Prvo i prvo tako nešto sam i hteo, iverica koju imam je tih dimenzija, dobio sam nešto stakla od 6 mm i to je knap, moraću da dokupim za ojačanja i poslednje raspoloživ prostor.
Biće to onaj hillstream vijetnamski biotop. Napravio sam jedan manji akvarijum (90x19x19) za tu svrhu ali mi se u pravo vreme desio peh. Pukla su mi dva akvarijuma iz teme "Moja nano polica" ( koga ne mrzi neka traži Smile Pukle su zadnje stranice od vrha do dna i to prvo gornji levi a posle pola sata i onaj srednji. Neverovarno ! Mislio sam da me neko z. Oba zadnja stakla su pukla nekih 10 cm od leve ivice. Jedina teorija koja mi se sama nametnula jed da je poličica proradila, štucnula i kvrc pa opet kvrc. Policu je neko napravio nekom kada je ovaj došao iz vojske, a bio je u vojsci 3 godine. Znači min 60 godina stara. Silno sam se napatio ovako kljakav dok to nisam regulisao, bio sam kući pa nije mnogo vode završilo na podu. I tako sada na to mesto dolazi ova policaaa Smile Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crazy Serbian
Akvarista



Registrovan: 28 Mar 2014
Poruke: 58
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto si sam rekao pod je SKORO idealno ravan ako nisi drzao stiropor ispod akvarijuma a on je tu da apsorbuje neravnine stavi nogice al ne one za kuhinjske elemente plasticne nego metalne koje se steluju nije neka investicija a znaci mnogo .
ako ledja stavljas iz 3 dela na zadnji deo srednjih sajtni nasafi slajfne tj trake od 5-8 cm celom visinom i urezi malo srrednje police -- razlog-- nece ti bas biti lako da 2 sastava safis u 1 sajtnu jer ce ti doci do cepanja iverice ok safis gore i dole ali i sredina je veoma bitna daje veliku stabilnost -veruj mi radio sam sa ivericom godinama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf... Ja sam smeo s uma da si ti skoro doživeo ipak malko jači bol. Sorry... nisam hteo da te podsećam na isti. Ovo sa prstićem je ništa za to.

Ako je gospoja zadužena za estetiku... onda neću da brinem... a ako si ti ispred police sa kofom... onda možeš i da je prihvatiš kada počne da pada Smile

A.. jel planiraš nešto ovako:
http://www.youtube.com/watch?v=YBDRG62tgYg
samo malko kraće?

Crazy_Možda može da mrdne vertikale malo u stranu pa da promaši spoj dve daske na leđima, a dodatno može da ukruti tako što će kroz ledja prošrafiti i horizontalnu policu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License