Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ksife se otežano kote? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aldin
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2012
Poruke: 17
Lokacija: Glamoč ; Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Čet Dec 19, 2013 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki pozdrav svima ovako imam jedan akvarijum sa ksifama Juwel 60l i sve redovno održavam. Skotne ribice odvojim u kotilicu i kada se okote to bude nešto malo par komada i poneki uginuli, a ribica je i dalje jako debela kao da ima još u sebi malaca (da naglasim u kotilici nedajem previše hrane ribicama) Dali može biti da je voda previše tvrda pa se zbog toga teško kote? sipam odstojalu česmovaču ali primjetio sam da ima dosta kamenca u sebi. Ksife su one narandžaste i sivkaste boje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 19, 2013 2:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Dec 19, 2013 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

postavi sliku kotilice parametri vode nemaju veze sa tim problemom koji ti imas !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aldin
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2012
Poruke: 17
Lokacija: Glamoč ; Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Čet Dec 19, 2013 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to je ona standardna kotilica što se može kupiti prozirna od plastike sa rešetkama i pregradom. Stvarno neznam do čega je. Imam u drugom akvarijumu molly i guppy ribe i bez problema se kote.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 19, 2013 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je to jednostavno do same ribe. Dakle, stvar je individualne prorode Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Aldin
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2012
Poruke: 17
Lokacija: Glamoč ; Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Čet Dec 19, 2013 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala na savjetu može biti da je do ribe pratiću ostale kako se kote.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 16, 2014 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam 3 zenke ksifo i 3 tj 2 muska ( imao sam 1 zenku ali je uginula, cini mi se da je bila skotna, ....... a imam i jednog muzjaka ali su ga ova dva unakazila, nema vise mac i pokidali su mu donja peraja,.... sad ga drzim u malom akvarijumu jer mi se cini i da je dobio neku bolest) da se vratim naime imam ih par meseci ( 6,7 meseci) i nisu se jos mrestile a bogami su velike tj. odrasle
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li neko zna da li je to normalno sto se dugo nisu mrestili(kotili) ili su ribice bolesne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

postavi sliku akvarijuma -ribica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 7:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je temperatura u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

24 drzim na grejacu ...prijatna je voda jako su aktivne ribice,... sad sam primetio da mi jedna zenka menja pol, pocinje mac da joj raste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pardon nisam mislio da je prijatna kao prijatna, nego ribicama prija posto kada stavim na 20 onda su sve pospane a kada je na 24 onda plivaju ko lude. mislim da jedna zenka menja pol, iako nikad nije bila skotna, ipak nisu bolesne. nzm sta da radim sa tom zenkom, malo je agresivna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da stavis 26na grejacu ?cekaj ti imas 3 zenke i 2 muzjaka sta imas jos od ribica sa njima u akvarijumu kakav ti je akvarijum ?to da se nisu kotile 7 meseci a da ti je sa akvarijumom sve ok je nemoguca varijanta !kao sto sam ti rekao slika akvarijuma bi koristila !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema 26, ima 24,28,.. pored ksifo imam 3 corydorasa (2 palateus i jedan albino palateus)... nazalost nemogu da okacim slike posto mi je telefon na popravci ( a fotoaparat kod sestre, umetnik...) . akvarijum je nekih 25 litara, redovno menjam 20-30% vode (nedeljno), nazalost nemam filter jer mi se pokvario ( strujni udar, cesta stvar na detelinari). imam 2 biljcice, neke plutajuce. mozda je problem sto imam 2 muzjaka na 3 zenke ( pre je bilo 2 na 4 ali je jedna uginula)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gandalf
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2014
Poruke: 10

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zbog cega ksifo ribica ne ostaje skotna evo imam ih vec 5 mjeseci i jos joj nisam primijetio stomak uvecan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel imas muzjaka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ksife se ganjaju unazad Aki1710 Razmnožavanje 1 Sre Apr 22, 2020 8:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na koliko se vremenski platike kote? Coa' Razmnožavanje 3 Sre Apr 16, 2014 9:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Muzjak ksife BOKI00 Ribe 6 Ned Dec 23, 2012 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na koliko se vremenski gupike kote? dusan0809 Guppy fun club 6 Pet Jan 13, 2012 4:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ksife banjala Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Avg 11, 2011 8:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License