Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Amano kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Dec 31, 2013 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ljudi toliko lose pricaju o algama, to je sasvim normalno i u prirodi. Citala si temu o gajenju riba na otvorenom u toplim mesecima u kacama za kupus? Ubacis zivorotke, i ujesen gomila prelepih riba, niti ih hranio neko, ni nista, alge su podnele ceo teret. Evo moje kozice po ceo dan biste mahovinu od zelene koncaste, ili pasu po staklu zelenu tackastu, prija im to.
Samo napred i obavestavaj nas o daljem razvoju, i srecna vam nova godina! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 31, 2013 6:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Badri
Akvarista



Registrovan: 24 Apr 2014
Poruke: 31
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Apr 24, 2014 2:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hallo malo da osvezim temu ... s'nestpljenjem ceka dalje informacije o drugoj turi Amano ... koliko je prezivelo,na kojoj su velicini trenutno ... pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druga tura je bila totalna propast. mada se sve nekako cudno odvijalo. zenka je dve nedelje izbacivala larve po malo. iako sam tada imala i tecnu hranu i spreman veci akvarijum nista nije prezivelo Sad
prva tura, one 4 su sad lepo porasle i na velicini od 2,5-3cm. sad ce da predju u akvarijum sa neonkama.
a lepa vest je da mi jedna od zenki opet nosi jaja pa se nadam da ce ovaj put biti bolje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što te ne polomi može samo da te ojača
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile bas tako.
imala sam pomor odraslih amano i to me je unazadilo. imam nove i sad su stasale pa idemo iz pocetka...a malisani prelaze u tvoj rucni rad hehe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvele022
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Mar 2013
Poruke: 8

PorukaPoslao: Pon Apr 28, 2014 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam 1 torokatum, 1x kribenzis, 1x botia i 2x trihogastera da li mogu sa ovim kozicama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 8:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moram da se pohvalim. malci stari nedelju dana. vec su porasli oko pola mm. ovaj put radim sve nekako odokativno. cenim da ih ima oko 100. slikano mobilnim pa je losa slika al cisto da se vide bele tackice Wink
drzite mi palceve

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka ti je sa srecom! Lepo je videti kad neko ne odustaje tako lako. Neki filtercic? Koja je prvahrana za malce kozica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podrška iz sve snage, ovo je sjajno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na podrsci!
@Anboy Nikakav filter za sada. redovno usisavam dno i menjam deo vode na taj nacin. Ruckaju tecni plankton i spirulinu. Prosli put je bio i filter i prirodne alge i veci akvarijum pa opet nista nije prezivelo. Pu-pu za sad da ne ureknem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo pilica iz prve ture
Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pile?Pa ovo je noj Very Happy .
E vala svaka ti čast,ne viđa se baš svaki dan ovolika posvećenost hobiju.
Nego,nisam video da piše(verovatno sam bio nepažljiv čitalac) kako odvajaš male u slanu vodu?Da li staviš ženku pred mrest u bočatu vodu,ili se čeka da izbaci male,pa se skloni i tek onda soli voda?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Floyd Smile
Nisu jos nojevi, jos su male. Malo vece od obicnih kozica.

Ne sme zenka u slankastu vodu. kad baci onda malce hvatam 1 po 1 i prebacujem u slanu vodu. a to je malo zeznuto navatati hehe tad su oko 1,5mm (od toga 1mm rep) i jedva se vide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2014 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

makich ::

kad baci onda malce hvatam 1 po 1 i prebacujem u slanu vodu. a to je malo zeznuto.


Možda bi bilo lakše da ženka pre izbacivanja malih bude u akvarijumu gde će mali rasti.Kad se mali razbeže,onda uhvatiš mamu i prebaciš je u akvarijum gde je bila,a ovde lagano zasoljavaš.
Sad ja ovde pametujem Cool ,a da nikad nisam ovo probao,al ajde sad Very Happy .
Koliko im treba da odrastu na veličinu noja? Mr. Green I pre nego što nešto naručim da pitam da li diraju sitnije ribe,tipa na primer gracilisa?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2014 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Morala sam tako, jer je jos jedna zenka ponela jaja, a nju nemam gde osim u taj akv Smile

Treba im bas dosta vremena da narastu... od izleganja sigurno 6 meseci da dodju na neku prodajnu velicinu

Nece amano nikoga da diraju, cak ni bebe ribice. Dok god je zivo, al ako ugine odmah ce da smaze u slast. Nekad se medjusobno malo carkaju al samo oko ukusnog zalogaja. I to ne oko obicne hrane nego kad im zgnjecim ramshorn puza, e tad povilene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License