Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 koi saran ili ne? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pljevljak
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2014
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, ja sam novi clan sajta , a I u akvaristici sam prilicno nov. Smile da ne duzim, danas sam kupio ribicu u pet shopu, prodavac mi je rekao da je to koi saran, kad sam dosao kuci prelistao sam neke stranice I ribica me ne podsjeca na tu vrstu, duga je oko 5 cm zlatno zute je boje sa crnim tackama po tijelu, dok sam citao po netu svugdje sam nalazio da su koi sarani stanovnici mini jezera itd. e tu je sad problem. Smile imam akvarijum od 40 l I imam u njemu 4 crna molija, 2 cistaca, malu zlatnu ribicu I 2 tetre ( ja mislim da su tetre ali nisam 100% siguram) u planu je novi akvarijum koji bih stavio na sank I koji bi bio velicine: duzina 120cm sirine 30 cm I visine 40 cm. Opremam stan pa nisamm trenutno u mogucnosti da ga napravim, bice za jedno 2 mjeseca Smile . Od pratece opreme imam sve, pumpicu sundjer itd. Podloga je crno bijela rizla granulacije 4 mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 12:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodosao Smile, ne razumijem se u sarane, ali zmam da ne bi trebao drzaari hladnovodne (saran i zlatna ribica ) i toplovodne (moli, tetre..) zajedno. Moze koja slika sarana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nece biti saranu i zlatnoj problem na 25 stepeni. Veci problem je velicina tog akvarijuma.
KOI od 5cm bi trebao da ima brkove oko usta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
pljevljak
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2014
Poruke: 12

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

problem je sto nema brkove Smile na tabletu sam poslacu vam sjutra sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Maj 03, 2014 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koi ima usta na dole i dva brčića, obična zlatna ribica (C. auratus) ima usta prema gore i nema brčiće, najlakša razlika za uočiti.

Koi je ista vrsta kao domaći šaran i raste oko 1 m, nije riba za držanje u akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
pljevljak
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2014
Poruke: 12

PorukaPoslao: Sub Maj 03, 2014 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da, koi saran je.. pa sta cu sad ja sa njim ako nije za akvarijuma vrsta? Smile da ga pustim u rijeku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sub Maj 03, 2014 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

daj ga nekom ko ima bastensku fontanu ili ti kucno jezerce ..koristni su i preporucuje se za male bastenske potoke ili fontane jer unistavaju jaja i larve komaraca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
pljevljak
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2014
Poruke: 12

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem je sto ga nemam kome dati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oglasi se na poklanjam javice ti se sigurno neko, ili se odmah javi clanu Drina bb, covek ima bazen u dvoristu, i uslove za sarana koje ti nemas u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi trebao da kupujes po preporuci prodavca nego da citas sto vise pa onda da kupujes, sad je mozda mali ali uskoro ces mozi na rostilj da ga bacis koliko ce porasti, jako prlja i NIJE ZA AKVARIJUME! E sad hladnovodna je ribica i zato se stavlja u razna vrtna jezerca i fontane tome slicno, tako da poloni ribicu nekom pa vidi sta ti se svidja od ribica citaj o njima koliko narastu, u kojim vodama zive, temperatura, ponasanje, da l su agresivne ili ne, pitaj ovde sta ti nije jasno. Uzdravlje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban koi saran Milan98 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 15, 2016 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanski Saran DeksoN Početak u akvaristici 5 Pon Feb 08, 2016 9:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Poklanjam KOI Saran- Majdanpek i okolina bublz Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Okt 01, 2014 6:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi SAran pojeo cistaca vkurko Ribe 50 Uto Maj 28, 2013 10:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi saran - hitno pomoc!!!!! mike.lansy Bolest 7 Sub Dec 29, 2012 9:26 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License