Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Co2 reaktor pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam CO2 reaktor kao sa slike
Image

Problem je sto ne mogu da ga prikacim na crevo koje sam do sada koristio sa kanisterom. Debljina creva je 16mm. Nekako mogu da ga nabudzim, ali ne pravilno, tj. ne mogu onda da zasrafim one steznike sa reaktora preko tog creva. Da li postoji negde da se kupi takodje 16mm crevo, ali sa tanjim ivicama? Mislim da bi tako uspeo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 6:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj ti je savjet da prije nego sto se odlucis na kupovinu probas kraj crijeva omeksati drzanjem u solji sa kipucom vodom nekih pola minute, pa da onda montiras i probas zasrafiti steznike. vjerujem da je dovoljno jedan puni krug da napravis i da si siguran. takođe možeš mjesto tih originalnih steznika staviti dvije šelne, to je provjereno dobro rješenje za brtvljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si siguran da ispravno koristis te stezace, da ih tako nazovem?
Prvo njih zavijes do kraja, onda navuces crevo, pa ih odvijas dokle god mozes, kako bi stegli crevo.
16/22 je standard za tu opremu i nisam video da nesto ne pasuje.
Imam Ista reaktor na kome sve pasuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crevo koje koristim kod atmanovog filtera je spoljasnjeg precnika 16mm, a unutrasnji precnik je 11mm. E sad... Iskreno da ti kazem ne znam sta znace te oznake 16/22 mm tj. na sta se to odnosi,ali ovo crevo nema sanse da se uglavi pa da se zategne. Da li crevo koje ti koristis ima tanke ivice? Kada oduzmem precnik spoljasnji i unutrasnji to je 5mm sto bi znacilo da je ivica creva debela 2.5mm otprilike. Da je tanje onda bi i mogao da ga nabudzim na navoj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam slican atomizer i stavljen je na atman ef4.Samo da znas da i njih recimo ima u tri velicine tj precnika creva, ako je atman u pitanju onda je bas kao sa slike 16/22 smo ga pogresno stavljas, tj trebalo bi kako je blue opisao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tvoje je 12/16, a za ovaj difuzor je predvidjeno 16/22. Inace, u pitanju je unutrasnji/spoljasnji precnik u mm.
Nabavi adapter, ne igraj se sa poplavom. Smile
Nego, taj kanister je neki manji, cim ima 12/16 crevo? Je l' ima dovoljno protoka za inline difuzor?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam kanister Atman EF2 za akvarijume do 200L. Reaktor sam nabavio za akvarijum koji planiram da napravim koji ce biti mnogo veci. Taj adapter pretpostavljam da ima da se kupi tamo gde se i prodaju creva ili u Merkuru ili tako nekoj vecoj radnji? Nisam te razumeo za inline difuzor... Smile Protok filtera je QMax 450 L/h ako si na to mislio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2014 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio do buvljaka kupio novo crevo i reducer i sad je sve na svom mestu Bravo Povezao sam crevo manjeg precnika sa ovim 16/22 mm i sad je OK
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Vlad
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 67
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu jer se radi o istom reaktoru, ISTA turbo CO2 Reactor 12/16...

Kupio bih ga preko ebay-a ali me interesuje da li bi mogo da ga namontiram u kombinaciji sa potapajucom pumpom Atman 303, 600L/H? Da li ce mi smanjiti protok vode tj. koliko?
I na kraju vredi li dati za ovo 20ak eur?

Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License