Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dzunglica made in Vlasotince Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pon Maj 26, 2014 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene opet ali sada u malo ozbiljnijim vodama sa novim akvarijumum a stari akvarijum ode zasluzeno u penziju. Dimenzije novog su D70xS35xV40 staklo 6mm, sto mu dodje 98l. Spoljasni stakleni filter sa potopnom pumpom at-302 protoka do 500l na sat, grejac Yinsheng od 150w, osvetljenje 2x18w T8 a u planu je jos jedna samo dok odlucim koja (Plant pro ili sylvania gro lux).
A evo malo i slikovitog objasnjenja. Very Happy
Najpre hranjljiva podloga carobna zemlja.
Image
Onda mrezica.
Image
Onda pesak granulacije od 1-4mm i sklepao neki hard.
Image
Za to vreme dok ja se zanimao hardom calko je spustio stari akvarijum sa police i postavili novi i pocelo punjenje. E sad ide ispravljanje greske. Very Happy napunio akvarijum do pola sa vodom i uplasio sam se jer nemam gornja poprecna i uzduzna ojacanja i onda krenuo da ispravim gresku, sekao staklo i onda izlepio uzduzna i tri poprecna ojacanja i posle jedno 5h napunio akvarijum do vrha i krenuo sa cikliranjem. Posto sam resio da rizikujem i ubrzam cikliranje, uzeo sam filter od starog akvarijuma kao i desetak litra vode a u stari postavio korner filter. U proteklih 6 dana sam svakog dana iz akvarijuma iscrpao 2l vode i dosipao 2l vode iz starog akvarijuma.
Danas konacno zavrsio haubicu i do pre jedno sat vremena posadio biljke i ubacio ribice.
Image
Image
Image
Voda je malo zamucena zbog ceprkanja i sadjenja biljaka. Smile
Sad za neki dan treba da legne plata pa cu naruciti jos biljaka. Moja glossostigma elatinoides nije stigla pa moram naruciti jos, planiram jos Eleocharis vivipara od desnog ugla do sredine a moguce je jos neka da padne samo dok se odlucim sta i kako. Very Happy
Svi saveti, kritike su dobrodosli. Smile


Poslednji izmenio nikouro dana Čet Jul 17, 2014 2:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 26, 2014 9:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2014 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledajuci prve slike taman sam pomislio da ces ono milje da drzis ispod akvarijuma Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2014 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahaha Very Happy Pa i mogo sam Very Happy Neki drugi put kad radim generalku xD Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2014 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo je ovo.samo mi je lepse izgledao kamen poslagan kad si probavao,u praznom,nego sad kad si napunio Smile
ovaj dominantan kamen je sad bas uspravljen i malo kvari sve,onako je bas izgledalo zanimljivije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Ned Jun 01, 2014 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da sam se samo ja pito brate ja ne bi nista ni diro iz prve postavke, nego sam imao "pomocnike" koji su mi non stop pricali ne to tako, ne moze to tu, okreni kamen, ovo, ono i onda je to doslo dovde gde je sad. Videcu kako ce ispasti kad ispred rotale posadim Hydrocotyle verticillata pa ako i dalje bode oci moguce je da zamenim ove manje sa vecim ili cak i da vratim staru postavku... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 01, 2014 5:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za ovu postavku je taj visoki kamen od vitalnog znacaja zato sto on vuce korene iz zen kulture. Ima svoju simboliku i mogao je da bude jos izrazeniji. Ono sto malo bode oci je to sto on ima oblik kvadra, a estetski bi se bolje uklopio da se pri kraju suzava i zavrsava kao spic. Tako da je postavljanje velikog kamena uredu samo bi bilo dobro pronaci neki koji ce se bolje uklopiti.
Drugo, kod iwagumi postavki, skejp se deli na tri dela, a ovde je kod tebe podeljen na dva. Jos jedan veci kamen(manji od ovog postojeceg velikog) upotpunio bi kompoziciju. Tako bar teorija i japanska filozofija kazu, a ti mozes da sledis svoje ideje. Ipak nisu samo Japanci nebeski narod, tu su i Srbi!
Mislim takodje da si dosta izgubio zatvaranjem akvarijuma haubom, da ne pricam sada o filozofiji zena, i da se ovo ne bi pretvorilo u seminarski rad, dovoljno je reci da estetski daleko bolje izgleda otvoreno sa visecom haubom. Ovako nazalost zatvaras kompoticiju i ne das joj da se vizuelno siri. Mada nikad nije kasno da to i ispravis.
Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To da skejp nije podeljen na tri dela to se ne slazem. Smile Podeljen je. A evo i slicice koja dokazuje. Smile
Image
Slazem se da nedostaje malo veci kamen od ovog malog na desnoj srani al cak moze da prodje i ovako dok se ne pronadje, ili cak i da ostane tako. Smile Ne vracam se prvobitnoj postavci na suvom... iz saveta nekih iskusnijih bice ovako uz mogucnosti zamene desnog kamena...
A sto se tice zatvaranja akvarijuma haubom tu se slazem sa tobom, bilo je opcija da bude viseca ali kad odradio ojacanja na vrhu otpala je jer ona nekako "bodu oci".
Sada preostaje da stignu biljke i da se izborim sa algama jer mi zelena koncasta vec krenula... Very Happy Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj oblik kamenja bi Frojd lepo objasnio. hi hi hi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh da samo on. Ko od drugova dodje kod mene odmah sale zbog postavke kamenja. Rolling Eyes Confused Very Happy Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jun 05, 2014 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je da nisi kladoforu koristio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Čet Jun 05, 2014 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mi bude do nje pusticu zelenu koncastu da naraste. i tako me ona na nju lici, samo da se ubuja malo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jun 05, 2014 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kad je Horus pomenuo Frojda, pa ti zezanje drugara Smile ja nisam skapirao odmah ... mani se kladofore Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi ti iskvaren kao mi Neso. Very Happy nista drugo Very Happy
Mali Apdejt. Glosso se siri polako ali sigurno. Laughing
Image
Imam neke nedoumice oko biljaka. Very Happy Mislim se za levi ugao ispod rotale sta i kako. Da li Echinodorus quadricostatus ili Cryptocoryne willisii ili nesto drugo. Ne znam sta ce bolje da se uklopi? Very Happy
Od algi imam samo zelenu koncastu. Borim se menjanjem 20l vode na dva tri dana i struganjem karticom sa stakla. Ako neko ima bolju ideju neka javi. Smile zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelenu algu sam uspeo da resim tek sa ubacivanjem redovnog CO2. Ako nemas co2 mozda da probas sa easy life Carbo... Jednostavno, imas dosta hranjive podloge ispod a premalo biljaka iznad pa sav visak "hrane" pogoduje algama. Co2 ubrzava rast biljaka pa samim tim one koriste vise hrane a manje ostane algama.
zelena hoce da se pojavljuje i ako ti je akv na udaru svetla sa prozora, ako ti je fotoperiod predug, svetlo prejako...

inace, postavka je super a oblik kamenja hehehe Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CO2 pici kao lud 2 mehurica u sekundi. Sve mi je u filteru pozadi skriveno. Napravio sam smesu malo vise od pola kilograma secera xD Zamalo glavu da izgubim kad me majka videla xD Roletne su spustene tako da je soba zamracena. Sutra cu promeniti 20l vode pa cu videti sta ce biti dalje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka (DIY)"Akvarijum 45x30x33" m... Aquamen Uradi Sam (DIY) 60 Uto Feb 14, 2012 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka (DIY)"H-S-Filter" made by A... Aquamen Uradi Sam (DIY) 68 Sre Feb 08, 2012 12:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka (DIY)"Rasveta za akvarijum"... Aquamen Uradi Sam (DIY) 28 Sub Feb 04, 2012 12:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka (DIY) Aqua-regal made by Aquamen ;) Aquamen Uradi Sam (DIY) 34 Ned Jan 15, 2012 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: (DIY)"Ceska pumpica" made b... Aquamen Uradi Sam (DIY) 34 Čet Jan 12, 2012 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License