Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 fontana-vrtno jezero Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2014 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki pozdrav svima. Danas sam se ulogovao kao clan ovog foruma. Bavim se kavaristikom zadnjih 7 godina. Odujek sam bio ljubitelj koi sarana ,zbog njihove gracioznosti , brzine, zivahnosti. Sve je pocelo od jedne obicne kugle zapremine 10 litara u kojoj sam dobio zlatnog koi-ja. Nakon toga je uslijedio akvarijum po 50 litara, pa od 200l... Ali posmatrajuci te ribe i citajuci foume i sam sa zakljucio da je to previse malo za njih. Odlucio sam se vrtno jezero . U dvoristu sam napravio mnogo lijepo vrtno jezerce zapremine oko 3500l. Ribe su se mrijestile , uspio sam u planu da im obezbjedim udobnost sa dubinom od 1.20 m. Sve je to funkcionisalo 3 godine ...sve do juce. Iz nepoznatog razloga juce ujutro svaka moja riba je uginula, od najvecih koi-ja velicine 25-30cm pa do onih najmanjih. To je bio shok za moju kucu. Jednostavn onaviknete na njih a onda odjednom sve te ribe preo noci su isplivale na povrsinu,uzasan prizor. Voda je u epruvei i nosim je na analizu. Nego da predjem na stvar. S obzirom da vise nema mojih koi sarana, ja rusim svoje vrtno jezerce , i vratim nesto bolje i istrajnije. Odlucio sam se za fontanu . U planu je nasalovati zidove, imao sam u vizji da to bude osmougaona fontana (po simbolima feng shui). Svaka strana bi bila oko 1,5m , dubina ce biti 1m, u zemlji i nekih 30cm iznad zemlje, dakle 1,30. Spoljasni dio namjeravam da ukrasim od dekorativnog kamena ,mislim da je to prelijepo. Imam pumpu koju sam koristio za vrtno jezero.
Zanima me svih koji imaju iskustva sa ovm vrtnim jezercma betonske gradje, nakon betoniranja, cime da premazem tu fontanu, a da taj premaz ne unisti ph vode, i ne naskodi novim koi ribama koje cu da uzmem. Da li imate neki savjet ?
da li imate neke ideje za jos bolji ukras i uredjenje te fontane ?
da li imate mozda slike nekih fontana za dvoriste u kojima neko drzi koi-je , da bi moglo pomoci u narednim koracima izgradnje ?
savjeti za dekoraciju, da izgledaju prilicno lijepo i zapzaujuce za oko ,a da koliko toliko posmatraca posjeti na prirodu , s obzirom da ce biti betonska?
Unaprijed hvala na savjetima zasnovanim zasnovanim na iskustvima.
p.s sam radim fontanu, imacu malu pomoc prijatelja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 31, 2014 10:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Ned Jun 01, 2014 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

radovi su poceli jos juce. Ogromna rupa je iskopana, medjutim osmougaoni oblik je previse tesko tesko izvesti, pogotovo feng shiu oblik, gdje svaka stranicamora da bude jednaka, naprosto za mene nemoguce Smile Shodno tome odlucio sam se za kockastu fontanu, koja se na coskovima iimati usjecenja nalik blagim kockama. Komsija mi je pokazao sliku jedne fonate i odusevi osa mse, naizgled ona je salovana od salonit tabli, pa je unutrasnji dio sam na valove, mnogo je dobro ispalo. Danas pocinjem i ja da saluje, , naravno ako stane kisha. Uskoro ce biti slike, a rok zavrsetka je do subote. Da li ima neko od vas na forumu da je iz Crne Gore i da bi prodao par komada vecih koi sarana, minimum da su trogodisnji, i naravno da su zivjeli u ribnjacima .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 01, 2014 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo napred, pa da vidimo slike!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

s ozbirom da je tema URADI SAM, slike koje izbacujem su od pocetnih koraka ,kopanje pa do zavrsnih.
na slici se vidi iskop koji sam napravio ,a da bi bio precizan koristio sam drveni sablon zeljenih dimenzija. jednostavno zakucao 4 daske

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nakon zavrsetka ivica i dna , postavlja se donji ,,obruc,,
Po zelji zimenzija zakucao sam 4 grede , da ne bi ispale iz vinkla udario sam kose drzace-spajace. I podigao 4 daske na kojih ide sledece konstrukcija

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

4 uzdignute daske sam spojio sa kosnicima sa svih strana kako bi bile pod libelom, i dobile svoje cvrstinu. Na 4 uspravne daske pod slauf vagom sam izmjerio visinu (slauf vaga radi nepravilno isopanog tla). Na obiljezene linije poslije mjerenja sa slauf vagom dolazi i drugi obruc, identican kao na predhodnoj slici. oni ce biti oslonac za dasku ili materijal kojim se odlucite.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve ovo na predhodnim slikama je zavrseno za 2 dana. Medjutim danas se radilo do 11 navece tako da je zavrseno i salovanje . tj oko 80 %, ali zbog mraka nisam slikao pa cu ujutro . Dobio sam perfektni savjet , za salovanje necu da koristim dasku, vec sam iskoristio salonit table. one su vijugavog oblika, pa ce fontana imati takav oblik sa unutrasnje strane, bice mnogo lijepo. Slike kacim sutra sa salovanjem i svim pstepenim koracima, kao i slike sa sutrasnjeg nalijevanja fontane i okolnog cokla. izbacicu i specifikaciju potrebnog materijala ako se neko nekada odluci za slicno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nakon postavljanja gornjeg obruca, i zavrsene drvene konstrukcije. POceo sam da armiram. Posto sam imao viska zeljeza, sve sam to iskoristio i ispleo mrezu . u tom slucaju armiranje je bilo prije salonit tabli, medjutim da sam imao armaturnu mrezu fabricku, stavio bih je nakon salovanja.

Image

ovo su slike grubih radova, nazavrsneo salovanje, tek nastoji priljubljivanje salonit tabli dotjerivanje u ,,milimetar,, Very Happy

Image

dubina je sasvim pristojna. 1.35. medjutim 15 centi ce donja ploca da oduzme , i onih 20 pri vrhu necu puniti vodom. tako da ce novim koi-ma biti dubina 1m. shto je dovolno za svako godisnje doba

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Steta sto si odustao od vrtnog jezerca, mislim da je trebalo prvo da sacekas rezultate te analize. Mozda nije u pitanju nesto sto ne moze da se resi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam, uglavnom i bilo mi je malo nezahvalno vrtno jezerce jer u trenutku pravljenja nisam iao finansija za pravu kumu vec sam koristio najlon armirani za plastenike koji je dobro sluzio. ali iu ovome ce biti jos veceg mjesta za moje nove koi sarane, u planu je da napravim 2 kaskadna nivoa unutra. Cekam da se stigne pomoc i pocinje nalijevanje za nekih sat vremena Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nakon nalijevanja zidova koji se spajaju sa zemljom naslovan je zidic iznad zemlje visine 30 cm.

Image

Salung je dobro ucvrscen radi sile betone i trganja

Image

i sve je to naliveno betonom , omjer 3:1 , i naravno ubaceno zeljezo u coklo

Image


to je to za sada, naredna 3 dana samo nalijevanje vodom, treci dan ce da uslijedi rasalovanje i nalijevanje donje ploce, pa zavrsni , fino radovi i fixiranje pumpe i filtera, za koj ise jos razmisljam kako da bude... ima li ko prijedlog ? ? ?
p.s u medjuvremenu rasciscavanje terena Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam kako ali eto doslo m je napamet da gornji dio cokla ukrasim sa obicnim prirodnim kamenom, kojeg cu kasnije da prelakiram.

Image

iz pticje perspektive Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U ovo je extra ispalo. Pre neku godinu u nedostatku daske sam i ja uzeo te ploce rekraste za jednu malo pozidu i ispalo je super ali ovo tvoje je extra. Samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala, mada bice to extra, a i slikano je sa losom kamerom plus zoom Very Happy pa se kaamenje ne vidi , moram da ga izbrusim brusilicom i spirglom te da ga prelakiram bezbojnim lakom. i sutra bi trebao da idem da vidim da kupim plocice imitaciju kamena. prelijepe su. SAMO cekam da ovo rasalujem prekosutra da vidim kako ce da ispadnu ovu ,,talasi,, pogotovo u coskovima i na spojevima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nakon rasalovanja cokla. jedna ivica je malcice oopala al to ce sve naravno da se sredi. ovo svijece ili pecurke su tu cisto ukrasa radi , dok se ne rasaluje donji dio , nalije ploca, i kupi ukrasni kvadrat i ostatak dekorativnog materijala.


Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fontana sa ribicama i biljkama - save... ivanhoe Vrtna Jezerca 19 Čet Jul 05, 2018 4:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Baštenska fontana Sone_bg Razno 1 Čet Jun 22, 2017 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce barica fontana itan Vrtna Jezerca 3 Sub Maj 09, 2015 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License