Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj Akvarij 200litara by Taaky Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Pon Jun 07, 2010 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Blue"]
nikouro ::
...kako ces vodu da istaces iz tog akvarijuma ???

nekontam...sta sam lose napravio.....sta treba ispravljat...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 07, 2010 10:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 07, 2010 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zakon spojenih sudova!!!
Ili da poijednostavim... Da bi kako tako lako pretakao vodu iz akvarijuma u neku posudu (kadicu, kantu i sl...) ta posuda MORA biti podobro ispod nivoa akvarijuma. Kako to mislis da postignes ako ti je aq na podu??! Zahvatanje vode nekom posudicom trajace mnooogooo dugo i jednog dana ces se sigurno ppokajati.

Zato, ai zbog mnogo drugih prakticnih stvari, akvarijumi se postavljaju na vecu visinu (pravilo neko kaze da ti aq mora biti u visini ociju kada si u sedecem polozaju) I na nekom odstojanju od zida koje ti dozvoljava da pridjes pozadini, tj. da bar sa dve ruke mozes neki posao da obavis.

Ovo naravno sve vazi pre nego sto napunis vodom akvarijum. Mnogo je lakse manervisati. Tesko da ga mozes odmaci od zida ili podignuti na neku komodu sada kada je pun vode. tj kad tezi 200 i nesto kg Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Pon Jun 07, 2010 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a u akvarijumu je vec voda..tako da nema pomjeranja...posto sam ogranicen prostorm...ostala mi je jedino ova solucija...a imao sam drugu ideju u dnevnu sobu...al mi je bilo previse visoko ...i opet strah je da ne bi sta puklo...ovako na podu je kolko tolko sigurnije...i sad za sad ce ostat ovako...jako mi se svidja....a za kasnije cemo vidit Very Happy.....i da imam jedno pomalo glupo pitanje....uzeo sam crijevo za zracnu i rasprsivac....al kako god ga stavim u vodu isakrijem ispod pijeska on sam izroni...ima li neki fazon...mucio sam se 15min i opet nece...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Uto Jun 08, 2010 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo ga danas su se uselila 4 nova stanovnika u akvarij...i jedna biljka...ubacio sam 2 molia 2 muska i ubacio sam 2 xifa zaboravio sam Very Happy ...i ubacena je jedna biljka anubija(bar ja msm da je tako) ....nema nikakvi reakcija...znaci sve je dobro uradjeno...i tako da sutra nastavljam sa useljavanjem...uzecu sutra jos koju ribicu...i idem po sedru....pa cemo vidit za dalje..i krov pravim sutra..naravno...
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Pon Avg 23, 2010 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dugo se nisam javljao..uglavnom akvarijum je ziv i dan danas...ima dosta promjena u njemu...sada imam oko 30-ak ribica...ali ce ih jos ici unutra...sedre imam oko 4-5 komada..2 su poveca a ovo ostalo je nesto sitno ..cisto radi ukrasa...od biljki imam anubiju,mahovinu,i jednu ne znam kako se zove..i ubrzo mi stize amazonka ...akvarijum radi 3 mjeseca i nista se nije lose desilo u njemu...krov sam napravio i u njemu su 2 neonke od 18w ,,ubrzo cu ubaciti jednu gro lux neonku...krov je napraljen od stakla te ukrucen..a presvucen je tapetom fazona nesto kao drvo..i jako mi se svidja...ovo koji dan idem u razmjestanje akvarijuma...unutrasnji filter vadim i pravim ga van akvarijuma...da dobijem na prostoru..i usput ide to jedno dobro ciscenje svega....da sam miran opet dosta vremena...ne znam sta da vam jos pisem..od sada se javljam redovno sa promjenama u akvarijumu ..i evo koja slika...
Image
to je biljka kojoj ne znam ime
Image
anubija doobila nova 2 lista
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Uto Avg 24, 2010 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MNogo ti je velika razlika u nivou vode u filetru i akvarijumu mnogo ti je jaka pimpa ili stavi jos prelivnih cevi da bih ujednacio protok vise ti pumpa izbacuje nego sto cev uvlaci ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Taaky
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2010
Poruke: 67
Lokacija: Bugojno BiH

PorukaPoslao: Sre Avg 25, 2010 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo je kolicina vode gdje je pumpa..a gdje su spuzve i ostatak tamo je izjednacena kolicina..tako je kod sviju koliko sam ja primjetio... a pumpa je 450l/h ... a filter ima oko 30-40 l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 54l Marko1997 Akvarijumi 8 Uto Nov 02, 2021 5:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponuda - Beograd - spreman "plug... Lenji Lisac Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 12, 2020 6:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 20L pomoc EvilEasy Početak u akvaristici 13 Pon Mar 11, 2019 10:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License