Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vrtno jezerce za gupike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo pre par dana zavrsio projekat vrtno jezerce gde planiram da ubacim gupike. Otprilike slike govore sve kako sam i sta radio, voda je pozelenela pa ce i ribice uskoro da zaplivaju i treba jos neke biljcice da posadim oko jezera, u kamenu, lokvanji itd. pa kad se sve stabilizuje stavim update.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 7:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo odradjeno.
Jedno pitanje ; Jesi koristio najlon za neke posebne namene , ili obican ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo , da li ce ovo jezerce biti trajno ili privremeno ? U smislu kada pada kisa ona ce prolaziti kroz naslage kamenja, a samim tim i kvasti tepihe i ostale prostirke ispod najlona ?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj sa slike je obican najlon 6x6m izadje oko 1500din, kupuje se na kg. E sad, zbog nemarnosti tokom postavljanja taj najlon sam pocepao na jednom delu, probao da zalepim, napnio vodu ali ona je malo pustala(10cm na 24h) pa sam uzeo onaj zeleni, on je dosta deblji, oko 2500din 6x6m. Mada u principu mislim da bi i ovaj obican sljakao dobro da ga nisam zeznuo.

Pa bice trajno, tj. koliko god bude drzao vodu. Najlon je postavljen u visini kamenja, a izmedju kamena i trave sam nabacao zemlju. Moguce da ce dolaziti jedan deo valge do tepiha, ali ne bi trebalo to da pravi problem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam gorkog iskustva s aobicnim najlonom. cim se malo pocjepa on samo nastavlja , pogotovo ako je pri vrhu, uticaj sunca itd ce dovesti do firenja i nikakve zakrpe ne pomazu. jedino pokusaj sa izolir trakom , pa preko nje vise slojeva neke jkeee trake i taj dio dobro pritisnuti kamenjem.
p.s lijepo jezerce, neka je sa srecom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U bas lepo, prirodno, sto kaze stefanpodgorica nek je sa srecom. Imas li neku filtraciju, pumpu, fontansku prskalicu? ili samo cisto jezerce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa tako sam i krpio, stavio preko prvo neke krpe, pa sve to pritisnuo teskim kamenom, i nije sljakalo...

Napravicu gore sa bedemcica da se spusta voda, sprovedeno crevo ispod kamenja, samo treba da resim problem struje pa ce i to da krene u pogon. Nema nikakav filter, vec samo vrti vodu...

Hvala hvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

struje ? mislis na kutiju u koju ce da bude uticnica za sve te pumpe itd ?
Ja ovih dana pravim upravno tako nesto ,da se ne vucem sa kablovima po dvoristu itd. Iskopati kanal do jezera unutra na dubinu od 40 cm staviti okiten crijevo. kroz njega sporovesti jedno glavno produzno kablo koje ce da bude u posebnoj betonskoj kutiju. imam u planu da je zasalujem armiram, kasnije u vise slojeva premazati je plasticnim prelivom, i izolatorom. sve dobro zadihtovati. i u nju ukljuciti pumpue za filter, pumpu za kiseonik , i nesto rasvjete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo uradjeno, samo mislim da si mogao uloziti jos koju paru i kupiti pravi lajner. Ne znam koliko ce ovo trajati, ali lajner je svakako mnogo trajnije resenje. Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lajner je pretpostavljam najlon namenski za vrtna jezera? Ako da, on me u najjefitnijoj varijanti izadje oko 10 000din, sto mi je puno, ako bas bude pravilo problem ovo, a nekad bude viska para lako ce se zameniti, kamenje je samo slagano i otprilike mi treba 2h da sve to poskidam i ponovo naslazem...

Sto se struje tice, i ja sam planirao pod zemljom, ali imam tu neku cev visoku koja je vec zabodena u zemlju(od kosa) pa cu kos da skinem ao staviti samo cev kao banderu, preko vrha sprovesti struju napraviti uticnicu, a na vrh stuba cu staviti neku rasvetu da mogu da uzivam u pogledu i nocu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lajner je vise guma nego najlon. Prilicno je rastegljiv i izdrzljiv. Odlicna stvar je to sto se za 15 minuta zakrpi, a rok trajanja mu je oko 10 godina. Jeste puno para, ali racunaj da ti obican najlon nece izdrzati dve sezone. To znam zato sto mi je neki pesak u selu prekriven najlonom i sam od sebe se cepa, puca. Ukruti se, od sunca i visokih temperatura plastika se menja. A najlon ce kod tebe biti jos i pod pritiskom. Bolje je dati malo vise para, nego menjati svake dve godine. Na kraju ti opet dade pare a maltretirao si se. ali znam kako to ide sa strpljenjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 20, 2014 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mali update Smile
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 20, 2014 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlično izgleda!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 20, 2014 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino ti ovo izgleda :wink

Lep ti taj muzjak Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 20, 2014 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fala fala Very Happy

Muzjak je neki plavi, valjda plava moskva, juce sam ga ubacio...

Nego da pitam, ova pena, hoce pomoci ako je sklonim mrezicom? Je l zna neko od cega je to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License