Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Amazonac-mrlje na staklu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BumBum
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2013
Poruke: 15
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2014 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drustvo! Smile Amazonac mi vec duze vreme pravi bele mrlje po staklu i grejacu,koje nisu bas lepe za oci i nije ih bas lako ukloniti (puno zuljanja).Zanima me zasto se to desava,i dali je to normalno ili mu nesto neodgovara u akvarijumu?? evo i kako to izgleda :/
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2014 4:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2014 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo imam 5 amazonaca dugo i nijednu takvu mrlju. U malom sa kozicama takvih koliko hoćeš, tamo su ramshorn i barski puževi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BumBum
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2013
Poruke: 15
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2014 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jednog amazonca vec 2 meseca i sada prvi put primecujem te mrlje. Uopste mi nije jasno sta se desava ,mrlje po celom akvarijumu Sad


Poslednji izmenio jovica dana Pet Jun 06, 2014 8:50 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene jovica: Ispravljanje manjih gresaka u tekstu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Siguran si da je amazonac u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BumBum
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2013
Poruke: 15
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To mi je jedini puz u akvarijumu,i tacno se vide tragovi kako je isao po staklu :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Liberty
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2014
Poruke: 21
Lokacija: Pa

PorukaPoslao: Čet Jun 05, 2014 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam 2 amazonca, i bas su lepi i dekorativni, pa i korisni, ali su mi "overili" ceo akvarijum...jedva sam oribala sundjerom...kako ste resili to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja iskreno ne znam, amazonci ne ostavljaju tragove, neka me neko ispravi ako grešim, više glancaju staklo. Pojave na staklu su obično zbog drugih stvari, alge, loš kvalitet vode (višak hrane, trule biljke, odnos filtracija - ribe...), svetlo (sunce je čudo kako umusavi) ...
Inače za čisto staklo je uglavnom dovoljno par nerita, par amazonaca i par ancistrusa. Što i ne znači da ne moraš neki put da pomogneš Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancitrus vs amazonac sudyxor Ribe 0 Uto Feb 27, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Algar za braon alge po kamencicima,de... uki01 Alge 10 Sre Sep 25, 2019 7:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka bele mrlje na staklu tam Početak u akvaristici 9 Čet Mar 22, 2018 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zlatna ribica crne mrlje Arkadijee Bolest 16 Pon Nov 27, 2017 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License