Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aq. 130l-Saveti oko rasvete,ojacanja,podloge... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da kazem da sam i ja jos uvek pocetnik iako imam 5aq.Da neduzim,u pripremi mi je akvarijum dimenzija 83x42x38(DxVxS) 6mm staklo.Staklo imam, tako da sam se odlucio na tu debljinu.Znam da bi bilo bolje od 8mm da neboli glava ali....Uradio bih sva ojacanja(u dnu,u vrhu i mostove) pa bih hteo da malo prodiskutujemo i da date savete iskusniji koje sirine da budu trake ojacanja , koja sirine trake za most ako je potrebno raditi most i koliko mostova.

Sto se tice lepljenja lepim sam(zalepio sam ih preko 10 uspesno),filter ce biti trokomorni dimezija 47x42x17(DxVxS).


Druga stvar je rasveta.Planiram t5 od 39w.Pomislicete kako cu uglaviti 850mm+10-15mm t5 cev na duzinu od 83.Posto nemam mogucnosti da se iz stakla izvuce bar 85-86cm hauba ce biti za 2-3 cm duza od akvarijuma tako da nece biti problema.Planirao sam da uzmem Arcadia Fresh Water T5 39w i Arcadia T5 Plant Pro 39w.Mislim da ce to biti dovoljno sobzirom da je t5 u pitanju i da nece biti pretereano zahtevnih kao ni tepih biljaka.Ako se javi potreba lako cu dodati jos jednu t5 cev.

Hranljiva podloga....Tu sam isto u dilemi.Koristio sam carobnu zemlju,ni traga od algi,bilje napredovalo super ali kratko.RF podloga + osmokot 12-14,bilje napreduje ali i alge.Sad,dal sam pogresio sto sam stavio osmokot odmah pa dobio visak nekih elemenata,djavo ce ga znati.Da kupujem neku brendiranu od par hiljada,nebih.Nedozvoljava dzep bas toliko.Tako da se i ovde dvoumim sta da radim oko izbora.Svi mi bismo voleli da nesto uradimo a da traje godinama Smile.Jedino sto me interesuje je da li sam pogresio sto sam stavio osmokot odmah zajedno sa podlogom pri formiranju.Ako je to u pitanju onda mi je jasno sve.

Ostalo ce sve biti predstavljeno u nekoj drugoj temi kad bude gotov aq.Za sada bih hteo malo saveta od svih sta i kako je najbolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 12:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice ojacanja na mom akvarijumu dimenzija 70Dx40Vx35S imam sva ojacanja. Donja uzduzna radjena su od stakla 6mm, trakica sirine 4cm. Gornja uzduzna sam radio od 4mm stakla jer takvo sam imao, ali trake su 6cm sirine, takodje i za poprecna sam koristio 4mm stakla traka na 6cm.
Svetlo mislim da ce biti dovoljno ali nikad nije na odmet da pojacas. Ja uvek krecem od donje granice 0.5w/l pa vremenom ako treba pojacam.
Za hranljivu koristim carobnu zemlju u debljini od 2cm. Algi koliko hoces ali redovnim menjanjem vode i sa co2 sam uspeo da ih suzbijem u proslom akvarijumu a nadam se da ce tako biti i u ovom sad.
Srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jun 09, 2014 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako sam i pretpostavio.

Nego ,pade mi na pamet nesto vezano za cirkulacoju vode.Gledam neko stavlja izlaznu cev iz filtera sto vraca vodu u aq. na vrh akvarijuma horizontalno,neko je stavlja pod uglom od 45stepeni,nego sprej barNpr. kod Reventona je polozena nekako na povrsinu kad da struji samo po vrhu.Sad me interesuje sta je najbolje ali pri tom da napomenem da mi motorna glava sluzi kao difuzor za co2.Ili je bolje uzeti co2 difuzor.Sto ljudi,sto cudi....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravljenje rasvete od Led cipova 3w Ikebana Oprema u morskoj akvaristici 26 Sub Avg 13, 2022 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plad LED rasvete BlackGod Rasveta 12 Čet Okt 07, 2021 2:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nedoumica oko rasvete 50 lit. duta Početak u akvaristici 2 Sub Maj 08, 2021 9:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License