Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gvozdje i zelena tackasta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zlatnozrno
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 18
Lokacija: Beograd-NBgd

PorukaPoslao: Pon Jun 09, 2014 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo ljudi! Akvarijum od 120L imam oko 5 godina i do skoro nisam dodatno prihranjivao biljke jer je sve fino raslo. Nakon nekog ciscenja i menjanja podloge biljke su usporeno napredovale i poneke imale simptome nedostatka gvozdja. Radim u poljoprivrednoj apoteci i iz te sam struke...istrazio sam ova djubriva koja se prodaju u akvaristickim radnjama i zakljucio da ja mogu mnogo kvalitetnije da prihranjujem biljke jer prodajemo samo visokokvalitetna djubriva. Uzeo sam malo gvozdja (ne znam da li smem da navodim zbog reklame) i prema nekim proracunima ubacio u akvarijum. Nakon par dana sam video da vecina biljaka buja i zeleni i da se simptomi nedostatka gvozdja manje vide ili uopte ne vide. Odusevio sam se. E sad..ne da mi se da uzivam..zelena tackasta alga se pojavila malo vise nego obicno na nani i staklu. Verovatno se i ona nahranila Smile Od algara imam 3 ajmoniera i 1 ancistrusa. Razmisljam da kupim jos algara Smile Da li je i kod vas dodavanje gvozdja i inteziviranje alge povezano?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 09, 2014 1:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 09, 2014 6:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ravnoteža u akvarijumu je malo komplikovanija stvar od pukog proračuna, posledice naglih promena (makar one bile i na bolje) su uglavnom bujanje algi. Verovatno je ubačena veća doza gvožđa od potrebne i u kratkom periodu što je izazvalo bujanje zelenih algi. Alge su prisutne u svim akvarijumima i koriste svaku priliku da eksplodiraju, naj češće usled nagle promene parametara, dok se biljke prilagođavaju novonastaloj situaciji alge koriste svaki sekund i nesmetano bujaju. Povećanjem broja algara u akvarijumu nećeš rešiti problem 100% jer su oni oportunisti i jedu alge samo kad nema baš ništa drugo a to je u akvarijumu teško moguće. Savet je da usporiš sa dodavanjem hemije i da menjaš vodu (30% nedeljno ili na 10 dana) i sačekaš da se poveća biljna masa što će usporiti rast algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zlatnozrno
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 18
Lokacija: Beograd-NBgd

PorukaPoslao: Pon Jun 09, 2014 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Necu vise dodavati hemiju ako ne bude bilo vece potrebe. Svakako bih dokupio jos par ajmonijera jer sam prezadovoljan kako ova moja 3 rade non stop a i svidjaju mi se te ribice. Inace zbog mnogo posla uspem da zamenim 50% na 15dana. Inace akvarijum je juwel 125
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zelena koncasta alga ili neka druga? Alexa777 Alge 46 Sub Dec 23, 2017 1:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zelena barska alga Cokilio Alge 3 Sre Sep 13, 2017 5:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tackasta napast coolbac Alge 4 Pet Jan 27, 2017 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License