Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 filter za vrtno jezero POMOC Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvaristi iskusni , treba mi zaista vasa pomoc ali bas Smile za moju fontanu moram shto prije da napravim filter jer bi u roku od 15 dana trebale stici ribe. Kako da napravim kvalitetan filter koji ce dobro da vrsi funkciju a pritom da mogu da ga uklopim u sredinu oko fontane, ili u njoj, mozda na neki cosak da ga postavim ili ne znam kako vec. Danas sam isprobao u kantu nabacao krupniji kamen pa sitniji,pa dzak od krompira ,sundjer , sitni pijesa, sundjer. kroz sve to sam prolio jednu prljavu vodu . Boja vode je bila ista, nista se nije promijenilo jedino shto je ostalo to su grumuljice , koje su ostale u prvom sloju. trazio sam po forumu ali ne mogu da nadjem temu kako to napraviti. Cak ni na goolge nisam nasao nikakvo rjesenje i detaljno objasnjenje.
p.s za nju bi koristio jednu potopnu pumpu za bunar , da ona ubaca sa dna vodu u filter.
hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 9:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.google.rs/search?q=diy+pond+filter&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=SXePU5CFOYOfyQPT8oDAAQ&ved=0CB4QsAQ&biw=1855&bih=971
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pogledao sam, da ja nisam kucao na google na engleskom. vec po naski shto bi se reklo Very Happy . Nego ima li neko da je od Vas pravio ovakav filter sam, jer ovdje je puno metoda ne znam koju zaista da skoristim da bas onako bude djelotvorna a finansiski prihvatljiva
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li neko zna koji je ovo materijal, neki kao hrapavi sundjer. Kao da sam negdje geldao nesto slicno. cini mi se vrlooooo jednostavno a efikasno

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovo liči na perlon vatu, imaš u svakoj radnji koja podaje tapetarski materijal (za nameštaj), prodaje se na kilo. Ovde je cena oko 4 do 5 evra kilo, a to je poprilično velika bala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj mnogo da se opterećuješ, šta god staviš bakterije će se naseliti unutra i radiće. Perlon vata baš dobro filtrira vodu, bude kristalno čista a jeftin je materijal. Iskombinuj na primer nju, džakove od krompira, ono crevo rebrasto električarsko i možda neku keramiku i uživaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo nije perlon jer stoji uspravno, perlon nema čvrstinu, verovatno je neki čvršći filter materijal. Čak i da postaviš perlon ovako uspravno, čim se pokvasi bi skliznuo dole. Inače, sastav filter materijala je veoma bitan kao i količina, moraš imati i mehaničku i biološku filtraciju, što raznovrsniji filter materijal to bolje i obavezno vodi računa o slojevima, uvek stavljaj naj krupniji materijan na početku pa sve sitniji i na kraju keramičke perle ili nešto slično kao mesto za razvoj kolonije korisnih bakterija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cisto da kazem, jedan lik ovde blizu mene za filter ima jupol kantu, od 25 litara sa jednim starim dzemperom i vrsi posao godinama ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čovek je pitao za ozbiljan filter, ja sam na svom jezercetu isto imao kantu od jupola, ali on očigledno hoće nešto ozbiljnije.. Može i bez filtracije sa dotokom kiseonika i izmenama vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Čovek je pitao za ozbiljan filter on očigledno hoće nešto ozbiljnije.. .


upravo tako , cilj je da bude to dobro ali opet da ne ispadne skuplje od kupvnih kanister filtera za vrtna jezerca, jer se ne bi u suprotnome mucio. To ostaje jednom za uvjek i treba zaista da funkcionise kako treba. Jer sam sirom po internetu gledao ovaj sundjer ili shto god da je, ovaj materijal kao da sam gledao kada se kupi ves masina ili nesto slicno, pa dodje unutra...Ma nisam siguran Very Happy ali ovako preko slike rekao bih da je to onaj isti kao i za male atmanove pumpe u akvarijumu, samo druga boja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako potražiš na google-tu naći ćeš prema toj slici par pitanja na stranim forumima tipa koji je ovo filter, matori ga koristio i odgovore tipa: sunđer filter i to loš jer nema veliki protok Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefane, ne zuri. 15 dana je dovoljno vremena da se voda procisti. Od nekoliko propusanja kroz filter voda se sigurno nece iscistiti. Potrebno je par dana, najvise mesec. Vatu stavi samo kao gornji sloj za grubu filtraciju, a ostatak medija kao sto smo vec pisali u drugoj temi. Ako. Napravis da ti bude wet/dry filter, kiseonik dodatni ti ne treba. Ja ne vidim sta je neozbiljno u takvom filteru ako je bure od 100l puno medije. Jedino je estetski losije od kupovnih, i neka resenja za odrzavanje su bolja kod kupovnih. To ipak nije tolika razlika kolika je razlika u ceni


Poslednji izmenio Djopa dana Sre Jun 11, 2014 2:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa da tako cu i da bude. Sada sam bio trazio da kupim plasticne kanistere kockastog oblike, lakse mi je da ga prekrijem kasnije. Ali nisam nigdje nasao kockasti plasticni sa poklopcem. Tako da cu se jos morati da potrazim u kucama plastike, prije nego li se odlucim za plasticno bure od 100l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I na bure staviš dasku i napraviš od njega šank pored jezerceta, dodaš stolice i milina Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem bas da ces naci kockasto bure sa poklopcem od 100l. Ja nisam video tako nesto do sad. Mada ne vidim nikakav problem da bude okruglo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License