Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 filter za vrtno jezero POMOC Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li razmišljao o kontejneru, ima ih u svakakvim veličinama i bojama, uglavnom kvalitetna plastika a ima i poklopac. Plus imaš i točkove Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 11:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Čet Jun 12, 2014 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iga ::
I na bure staviš dasku i napraviš od njega šank pored jezerceta, dodaš stolice i milina Smile


u tom slucaju pumpa za vodu ce da prska mene i moje pivopije Very Happy haha salim se, pa u namjeri mi je da napravim mini kutak za dushu i merak, kada sve to sredim, ubacim ribice ako Bog da, sredim hortikokulturu, da nakon toga napravim i 2 klupe za sjedjenje okolo... sve ce to doci na sve mjesto vremenom Smile pa ako ko bude u blizni , dobro dosao je na pivo, ali ne na sanku od burenceta Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Čet Jun 12, 2014 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Jesi li razmišljao o kontejneru, ima ih u svakakvim veličinama i bojama, uglavnom kvalitetna plastika a ima i poklopac. Plus imaš i točkove Smile

jesam , ako mislimo na isto ,kanta za smece ona , u zelenoj boni sa tockicima. a sada jedno pitanje.... Shta mislite da napravim ja betonski filter, ja lijepo u ova 2 dana osalujem betonsku kocku , koju bih ukopao u zemlju radi odredjene dubine, unutra je premazem hidroizolacijom, jer sam to gledao po intrnetu za velike ribanjake da koriste betonske filtere. U sam beton odmah ubacim ankere na koje cu da kacim donju resetku za prvi sloj, ostavim otvor za vodu , a od toga mogu da izvedem i vodopad. A posto imam jos dzak ipo cementa, imam sljunka, sam ga znam napravit bilo bi to besplatno. ... ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jun 12, 2014 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ima i crvenih. plavih, žutih, šarenih ... svi se uvatili za zeleno Smile
Nemam pojma za betonski, to jedino ako neko ima iskustva sa tim, ako mora da se pere, da li je komplikovano kad je na zemlji ili nije ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 12, 2014 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih se petljao previse u stvari u koje se ne razumem, a to su karakteristike plastike, izdrzljivost, itd. Ono sto mogu da kazem jeste da su kace za kupus predvidjene za drzanje vode dug vremenski period. Npr, moj cale i dalje koristi istu kacu za kupus koju je koristio kad sam bio mali, a mozda i od pre, sto znaci decenijama. Kaca je i dalje u savrsenom stanju, i takodje ima poklopac koji i dihtuje. Plasticne kante za smece, te na tockice nisu predvidjene da drze vodu. Ne bih da ulazim u to da li mogu ili ne mogu da izdrze, i koliko dugo, ali znam da za to nisu namenjene. Plastika jeste tvrda i deluje jako izdrzljiva, ali nije sigurno koliko moze. Ako je neko vec koristio tu kantu kao filter godinama neka me demantuje. Jos jedna jako bitna stvar u ovom poredjenju je i pitanje kakva je to plastika. Na jednoj strani imamo plastiku u kojoj se drzi hrana i na drugoj plastiku u kojoj se drzi smece. Da li je toksicna, stetna, da li se boja skida ne znam, ali kaca deluje kao savrseno resenje.
Ti odlucujes naravno, ali moje misljenje je da sa kacom ne mozes pogresiti, i da ces napraviti dobar i dugotrajan filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Ned Jul 13, 2014 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mog doprinosa ovoj temi,po mom misljenju ovo je idealan filter koji se moze napraviti od 4 bureta,velicina istih zavisi od velicine fontane ili ribnjaka....srecno!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License