Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 filteri i pumpe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mozes
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 9
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Ned Jun 15, 2014 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zdravo svima napravio sam akvarijum 130 50 50 pa me zanima imam potapajući filter atman od 1200l protoka vode dali bi bio adekvatan ili koji filter da stavimako ovaj moj nije dobar akvarijum će biti biljni jednostavno zanima me kako da ga formiram od podloge do rasvete imam i tri neonke 36w 765 filips od 1.20 nebi da napravim kardinalne greške priznaćete nebi bilo dobro ako neko želi neka mi napiše svija iskustva bio bi vam zahvalan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 15, 2014 9:47 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 259
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 16, 2014 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako mozes, napravi spoljni stakleni filter ili nabavi kanister, mnogo je bolja filtracija, sobzirom da ce ti avarium biti biljni, npr. uzmes od kanistera atman ef 4 ako nemas mesta za stakleni spoljni filter, ako pak imas onda ga napravi jer ce te izaci mnogo jeftinije a i jedan i drugi vrse veoma dobar posao filtracije nego potapajuci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 16, 2014 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno stakleni prelivni. Ubedljivo najbolja opcija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jun 16, 2014 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li postoji šansa da ulepiš unutra trokomorni stakleni za zazorom? Malo oduzme litražu ali nema ništa van akvarijuma.
Taj atman iskoristiš kao pumpu.
Za spoljašnji nisam siguran, stakleni je dobar ali mora da ima mesta pored, stavljaju ljudi i kanistere za biljne uglavnom, ne znam zašto ali su im kanisteri bolje rešenje, možda neko to bolje objasni. Kad su ribe u pitanju kanister mi je bio blagi užas Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mozes
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 9
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Uto Jun 17, 2014 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam mesta za još jedan takav akvarijum što znači spoljni filter sa koliko komora je najefikasniji i koja vazdušna pumpa da tera to pošto imam neku rambo sa tri izlaza a treći je za bateriju i da nebi širio temu kojau podlogu da stavim ne razmišljam više o potapajućem filteru a kako bi bilo viseći filter koji bi iz spoljnjeg ubacivao u akvarijum i koji bi bio adekvatan hvala na odgovorima mnogo mi pomažu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mozes
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 9
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Uto Jun 17, 2014 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u njemu bi čuvao diskuse i neke ribice koje mogu s njima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jun 17, 2014 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne tera vazdušna pumpa to nego vodena, zbog ujednačenog protoka.
Možeš tu od 1200 lit/h da iskoristiš da tera vodu.
Tri ili pet komora, kako god želiš, zavisi koliki filter praviš. 5 komora ima prednosti ali i veliku zapreminu, pa bolje onda napravi sump.
Problemi: trebaće ti bar fi 50 ili 80 za prelivne cevi da uspeš da održiš protok. Pročitaj malo teme ima dosta o njima i potencijalnim problemima. Zato sam ti predložio da ulepiš unutra sa zazorom.
Ne komplikuj mnogo, unutrašnji ili spoljašnji stakleni i jedina druga varijanta sump.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Izbor pumpe za veci akvarijum Yaesu Filteri i pumpe 5 Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Wave maker tj. stream pumpe Jande Filteri i pumpe 2 Čet Nov 12, 2020 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem potopne pumpe laky_kg Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jun 20, 2020 9:23 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License