Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tri na jedan ili Razbojavanje :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo par slikica jednog muzijaka koji je zacet sigurno pre nego sam ih razvrstao ali je meni bas extra. Slikao sam dosta puta ali nikako da ga uhvatim kako treba. Moram praviti onaj mali akva za slikanje.
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 11:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 29, 2014 6:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemj zaboraviti da uradis update slike ovog muzjaka kad jos malo poraste. Interesantno izgleda. Zanima me da li ce crvena boja na preovlada na repu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AfroDizzyJack
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Čet Maj 29, 2014 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slike(sa interneta) kako izgledaju zenke [img] http://i25.photobucket.com/alb.....bc6300.png [/img]
A inace mnogo mi se svidja tema cak sam i ja planirao nesto slicno...a evo i jedan zanimljiv video [youtube] https://www.youtube.com/watch?v=OK3eGiuDyqQ [/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mozes samo da pojasnis cije zenke???

Super je sto i ti planiras nesto slicno! Smile

Molim te drzi se teme, komentara i pitanja neka budu u vezi teme. Drug drinabb se trudi da nam predstavi svoje ribe i sta ce dobiti ukrstanjem njegovih zenki i kupljenih muzjaka. Bice ovde zanimljivih ukrstanja, jer je obicno tako kod gupija Smile Nekolicina nas pokusava da priblizi koliko je tesko i kompleksno ako imas/nemas cistu liniju i od onoga sto imas kako napraviti lepu ribu...

drinabb ::
Image


Ova ribica ima lepu boju u telu i lepo ledjno peraje Smile Ono sto mene zanima a ujedno malo i zabrinjava je oblik i boja u repu. Zato bi voleo kao sto Bojan kaze da za mesec dana slikas opet ovu ribicu i okacis slike.

Sta se desava sa ostalim malcima? Znam da se nema vremena al daj pukni koju sliku, gorim od zelje malo vise da vidim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari. Malo mi se otrglo ovo zbog prostora, kao sto ste me upozoravali tako da sam u startu morao da pomesam malce sve zajedno, ne znam ko mu je majka Smile. Mislio sam da njih uopste negnjavim mnogo,prve ture. Izbacicu ubrzo jos koju sliku ali kao sto i Anboy rece da ukrstanjem je tesko dobiti cistu bez ciste linije,uh. Imam neke sa plavkastim repom ali nije moskva blu, mesanac.
Sto se tice ovog muzijaka on mi je bas zbog repa privukao paznju , e sad sami rep sto se tice oblika je normalan ali su obodi crni nekako i plasim se da ne preovladaju oni. Slikacu ga obavezno kasnije. Odvojio sam ga i malo vise mu paznje posvecujem sa hranom. Videcu da koliko veceras izbacim jos koju sl. drugih gupi iz njegovog perioda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Jun 03, 2014 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sutra im pravim foto studio. Ubih se skljocajuci, mucim i sebe i njih sa losom opremom. Ali evo da nebude bez icega a nadam se da cu imati boljih slika uskoro. Evo njega ali od sto slika dve barem iole da valjaju, stalno je u okretu.

Image
Image
Ovo mu dodje kao neki brat Smile

Image
Image
Image

A ovo je muzijak sa prve strane gde je "mama i sin" samo sto nije dobio peraje zutobelo , neon kao sto se cinilo na startu vec pomalo vuce na dugu. Slikacu ga mnogo bolje cim napravim taj maleni akva za slikanje


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t2878.html
Koristan link za slikanje gupija, nisam ni ja za varijantu da se uvek gupike vade napolje ali nekada je to neophodno da bi se prikazala njihova potpuna lepota.

Bela linija prati konturu repa i nije dobra a zuta linija je preporucena kontura repa koja daje lep i pravilan oblik repa kod odraslih ribica. Znam da je tesko sve to izpostovati i boju, saru, velicinu ledjnog peraja i obilk repa ali vremenom kad covek resi da nesto od svojih ribica napravi onda je lepo znati Smile.

Hvala na slikama. Muzjak sa zadnje slike mislim da ima sve sto ti treba za vrhunski kvalitetnu ribicu koju vredi dalje razmnozavati Very Happy

Image


Poslednji izmenio Anboy dana Sre Jun 04, 2014 4:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sub Jun 21, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy hvala na sugestijama,savetima, svemu.
Evo na brzaka sam slikao tog muzijaka i u pravu si za rep sto se ofucao. Primetio sam i mladjeg jednog ali tek dobija takvu boju pa cu videti sta ce ispasti na kraju. Ovo su sve mesani malci.
Link je stvarno koristan, video sam ga i pre ali sve sad cu.... NApravio sam i to na brzaka Smile

Image
Image
Image

Ovo mu je brat malo sareniji

Image
Image

Kao i ovaj, samo ovaj je mnogo nemirniji. Prvo sam dobijao samre od njega dok se nije smirio. U akvarijumu je izgledao mnogo tamnijega tena. Njega cu slikati neki drugi put u akvarijumu kako izgleda.

Image
Image
Image
Image

I na kraju jedan koji je pristigao poslednji u nase drustvo. Sobzirom da je kupljen u cvecari - lep je Smile

Image
Image

Ja sve kao na brzaka a ostadoh polepo. Zao mi sto nemam vise vremena za sve ovo ali evo, kad stignem bice jos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribica br 2 ima round tail
Ribica br3 imace pin tail
Ribica br4 (iz crvecare Smile ) ima top sword. Ona mi ima i najlepsu boju.

Najvise volim kad riba ima jako intezivnu boju i delta tail. Ipak kad mi pliva gupika u akvarijumu neka joj se svi dive Smile Samo selekcija i to stroga naravno u pravcu u kom ti zelis da sve to ide. Riba je lepa, zdrava i geometrija tela im je ok. Ovaj zadnji zuti muzjak je strava, ima ce veliko i raskosno ledjno peraje Smile Imao sam nekada nesto tako al zbog malog prostora nisam mogao da odrzim kod sebe tu liniju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. Ovog treceg pokusavam da usilkam kakav je u akvarijumu ali je nemoguce. Svalercina se nekako provukao kod susednih gupika kroz onu mrezu za stiropor plavu a kod sebe ima 5 zenki. Poludeo sam kad sam ga video tamo. Sad sam ga izbacio u ovu casu za slikanje sa jednom zenkom jer on je u akvarijumu nonstop aktivan i potamni bas a kad ga izvadim promeni boju, bukvalno.
Pokusao sam da ubacim ovde video ali ne zanm kako Sad
Evo par slikica ali su losije, samo da docaram njega koliko je tamniji.
Image
Image
Image

A kad se stavi u casu druga riba

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Jun 22, 2014 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam te dobro razume tebi se svidjaju ovakvi. Ovo mi je akvarijum pored kompa pa sam na brzaka slikao par slika, izvadicu i njega naknadno pa slikati,uskoro.
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2014 7:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas i zucka Smile
Steta zbog repa inace riba ima bas jako lepu boju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pet Jun 27, 2014 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nahvatana 2 mlada muzijaka Smile

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drinabb citaj pp plss.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drina ,prilikom mresta i ako je zenka bila sa drugim muzjako primeceno je da posle koristi zadnje parenje ...i da su malci obicno od poslednjeg muzjaka u svakom slucaju ja imam nepricane zenke mogao bih ti ih spremiti medjutim nastaje problem kod ukrstanja,naime kod mene cesto zenke daju gupikama dominantan gen ,primetio sam da kod endlera muzjak izdominira vise takodje ja bih ukrstio par generacija bliskih srodnika pa uzeo slince karakteristike zarad jacanja genetiki ,,,ps otkud interesovanje za gupike ...pozzzzzzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Jos jedan povratnik akvaristici fobos Početak u akvaristici 2 Čet Jun 11, 2020 2:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Još jedan biljni akvarijum Japonikus Akvarijumi 24 Sub Dec 22, 2018 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jedan opusten pozdrav ljubisa03 Upoznavanje 0 Čet Jan 25, 2018 11:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jedan davitelj koji je totalni pocetn... Saša88 Početak u akvaristici 18 Ned Nov 19, 2017 11:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik (jos jedan :D ) Skybuffalo Početak u akvaristici 64 Uto Jun 06, 2017 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License