Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Led rasveta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
obiraf
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Jun 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2014 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih nesto ovako za sebe, ali ne moze se.

Image


Poslednji izmenio nikouro dana Pon Jun 23, 2014 10:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2014 8:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2014 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogi od nas bi nesto tako. Naravno, treba samo par .... dolara smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
obiraf
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Jun 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

par ili nepar ali ima gi da se broji i broji Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Srdjan92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, nov sam na ovom forumu ali nikouro mora da se sali kad kaze da je za dobro osvetlenje potrebno
par dolara. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 9:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Kako planiram jedan manji morski akvarijum, intenzivno se raspitujem i proučavam rasvetu koja je od skupljih stavki u morskoj, meni su preporučili royal blue uz bele pa sve povezano preko dimera, napajanje od kompjutera i to je to, mada mišljenja su podeljena što mi samo pravi veću konfuziju.


Posto sam pocetnik imao bih jedno pitanje u vezi Led napajanja, koje led napajanje bilo odgovarajuce od ovih ,......... za moj akvarijum od 150 l.
Hvala unapred na odgovoru. Smile


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Jun 24, 2014 2:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Zabranjeno reklamiranje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh sad, jedino da bacimo pasulj pa da znamo kakvo led svetlo si planirao pošto ih ima svakakvih.
Evo ti moj glupi primer pa bi trebalo da možeš sam da se snađeš:
3,60 m led trake od 14,4 W/m (za 200 litara) + 0,8 metara iste trake + 0,6 metara takođe iste trake (za dva manja) je ukupno 72W snage.
Minimalno potrebno napajanje je 100W (malo rezerve za kačenje kulera za hlađenje, dispacija itd...). Uglavnom višak snage se preporučuje (drugar koji se bavi elektronikom savetuje x2 ili bar x1,5).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ima neko iskustvo sa led osvetljenjem ovih ljudi sa kupujem prodajem sto prave?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Eh sad, jedino da bacimo pasulj pa da znamo kakvo led svetlo si planirao pošto ih ima svakakvih.
Evo ti moj glupi primer pa bi trebalo da možeš sam da se snađeš:
3,60 m led trake od 14,4 W/m (za 200 litara) + 0,8 metara iste trake + 0,6 metara takođe iste trake (za dva manja) je ukupno 72W snage.
Minimalno potrebno napajanje je 100W (malo rezerve za kačenje kulera za hlađenje, dispacija itd...). Uglavnom višak snage se preporučuje (drugar koji se bavi elektronikom savetuje x2 ili bar x1,5).

Hvala neso69,samo,.................. ili postoje neke druge.


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Jun 24, 2014 4:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Zabranjeno reklamiranje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi, ovako da kažem, uleteo si u temu o morskoj akvaristici sa kojom verovatno nećeš da počneš Smile
Nisu te, nije ni bitno koje su. Moraš prvo da definišeš šta želiš, slatko ili slano, pa se baciš na čitanje foruma o tome kakvo je svetlo potrebno za to što ti treba.
Forum je pregledan, ima tema za početnike ...
Iskreno, ako se ovoliko razumeš u struju, bolje zamoli nekog da ti pomogne oko svega toga, nije za igranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Vidi, ovako da kažem, uleteo si u temu o morskoj akvaristici sa kojom verovatno nećeš da počneš Smile
Nisu te, nije ni bitno koje su. Moraš prvo da definišeš šta želiš, slatko ili slano, pa se baciš na čitanje foruma o tome kakvo je svetlo potrebno za to što ti treba.
Forum je pregledan, ima tema za početnike ...
Iskreno, ako se ovoliko razumeš u struju, bolje zamoli nekog da ti pomogne oko svega toga, nije za igranje.


Ja i stuja ko fudbal i truba moram priznati, poslusacu te ocigledno pre kupovine bilo kakve opreme moram pomoc zatraziti od pravog profesionalca kako nebi spalio
akvarijum i kucu.
Hvala na savetu ako bude trebala kakva strucna pomoc nadam se da mogu ti postavim neko pitanje na ovom forumu.
Hvala. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 5:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te led trake nisu korisne mnogo ni za biljke, a tek za korale... Definitivno pogresan deo foruma za pricu o led trakama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Srdjan.
Citat:
Pozdrav, nov sam na ovom forumu ali nikouro mora da se sali kad kaze da je za dobro osvetlenje potrebno
par dolara.

Naravno da se salim Smile . Dobra i profi rasveta kosta od par stotina evra pa do par hiljada evra. Sve zavisi od programa / softvera koji opsluzuje rasvetu. Ima hauba koje bukvalno simuliraju sve faze osvetljenja tokom dana ( pozicije sunca, oblacnog dana, promenljivo oblacnog, grmljavine , itd ), noci ( faze meseca ) , i jos sto sta.
Sa druge strane imate i onaj kutak ( koji ja obozavam Smile ) , DIY, gde se normalno uz odredjene korekcije moze izvesti rasveta za par desetina evra.
Rasveta za morski akvarijum je zaista specificna a samim tim i razlicita od BILJNE AKVARISTIKE.

@nesa69
Citat:
Vidi, ovako da kažem, uleteo si u temu o morskoj akvaristici sa kojom verovatno nećeš da počneš Smile
Nisu te, nije ni bitno koje su. Moraš prvo da definišeš šta želiš, slatko ili slano, pa se baciš na čitanje foruma o tome kakvo je svetlo potrebno za to što ti treba.
Forum je pregledan, ima tema za početnike ...
Iskreno, ako se ovoliko razumeš u struju, bolje zamoli nekog da ti pomogne oko svega toga, nije za igranje.

Ovde ima dosta istine. Vredi poslusati coveka. Zbori pravo Smile

@Djopa
Citat:
Te led trake nisu korisne mnogo ni za biljke, a tek za korale... Definitivno pogresan deo foruma za pricu o led trakama


hmmmm, mislim da bi sa led trakama 5730 , 5630 i 5130 mogla da se odradi rasveta za odredjene akvarijume. Takodje, mislim da bi moglda da se odradi i za diodicama na aluminijumskoj zvezdi od 1W , 3W ili 10W.
Ameri polako uvode odredjene led trake u morske akvarijume ( normalno, ovde ne mislim na ove trake koje su trenutno u ponudi, mada ... ) .


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Jun 24, 2014 7:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Jun 24, 2014 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djopa ::
Te led trake nisu korisne mnogo ni za biljke, a tek za korale... Definitivno pogresan deo foruma za pricu o led trakama.


E sad ispade da led trake ubijaju,nisam ja led trake mislio drzati u vodi. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
@Srdjan.
Citat:
Pozdrav, nov sam na ovom forumu ali nikouro mora da se sali kad kaze da je za dobro osvetlenje potrebno
par dolara.

Naravno da se salim Smile . Dobra i profi rasveta kosta od par stotina evra pa do par hiljada evra. Sve zavisi od programa / softvera koji opsluzuje rasvetu. Ima hauba koje bukvalno simuliraju sve faze osvetljenja tokom dana ( pozicije sunca, oblacnog dana, promenljivo oblacnog, grmljavine , itd ), noci ( faze meseca ) , i jos sto sta.
Sa druge strane imate i onaj kutak ( koji ja obozavam Smile ) , DIY, gde se normalno uz odredjene korekcije moze izvesti rasveta za par desetina evra.
Rasveta za morski akvarijum je zaista specificna a samim tim i razlicita od BILJNE AKVARISTIKE.

@nesa69
Citat:
Vidi, ovako da kažem, uleteo si u temu o morskoj akvaristici sa kojom verovatno nećeš da počneš Smile
Nisu te, nije ni bitno koje su. Moraš prvo da definišeš šta želiš, slatko ili slano, pa se baciš na čitanje foruma o tome kakvo je svetlo potrebno za to što ti treba.
Forum je pregledan, ima tema za početnike ...
Iskreno, ako se ovoliko razumeš u struju, bolje zamoli nekog da ti pomogne oko svega toga, nije za igranje.

Ovde ima dosta istine. Vredi poslusati coveka. Zbori pravo Smile

@Djopa
Citat:
Te led trake nisu korisne mnogo ni za biljke, a tek za korale... Definitivno pogresan deo foruma za pricu o led trakama


hmmmm, mislim da bi sa led trakama 5730 , 5630 i 5130 mogla da se odradi rasveta za odredjene akvarijume. Takodje, mislim da bi moglda da se odradi i za diodicama na aluminijumskoj zvezdi od 1W , 3W ili 10W.
Ameri polako uvode odredjene led trake u morske akvarijume ( normalno, ovde ne mislim na ove trake koje su trenutno u ponudi, mada ... ) .


Kazem nisu mnogo korisne, zato sto uglavnom onaj ko hoce da stavi trake racuna na ustedu struje u odnosu na neonke, u suprotnom ne znam sto bi isao na tu opciju. Kada se rasveta uradi od diodica po vat, tri ili deset, ustede struje nema, po mojoj racunici, a i racunici lumen/povrsina itd. Uz to ti moduli(da ih tako nazovem) su jako skupi ako su to oni koji nesto koriste. Razmatrao sam, i pretrazivao, uz konektore, alu profil, kuler, dimer, napajanje i set za montazu, ne ispada uopste jeftino. Svakako ne jeftinije od neonske rasvete. Pretpostavljam da je ovde rec bila o obicnim trakama za frizidere, fasade, itd, te definitivno mogu samo za efekat mesecine, ili da se izlepi 15 traka u haubu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srdjan92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2014
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djopa, od drugara sam dobio preporuku gde da pogledam u vezi led rasvete mozda ove.................................................
.............................. i nisu za osvetlenje akvarijuma.
Sta ti imas da mi kazes i predlozis gde da ih kupim ili narucim kao i napajanje. Smile


Poslednji izmenio nikouro dana Sre Jun 25, 2014 11:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Zabranjeno reklamiranje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diy Led rasveta Malina Rasveta 3 Sre Nov 18, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License