Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ciscenje plasticnog aq Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pet Jun 27, 2014 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo bih da pokusam da mrestim zebrice. Imam plasticni aq, ali je pun kamenca. Kako je najbolje da ga ocistim, ali da ne ostetim plastiku?
[img]http://postimg.org/image/sk7by06fz/[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 27, 2014 1:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Jun 27, 2014 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teško da može da se očisti lepo a da se bar ne izgrebe plastika. Vidi da kupiš neki manji od stakla, nisu oni skupi. Novi sponzor na forumu (MSTropical) jako povoljno lepi akvarijume, pa pošalji poruku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 27, 2014 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi jedan limun,raseci ga i mesom istrljaj kamenac.Verujem da će rezultat biti zanimljiv..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vule015
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2014
Poruke: 21
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pet Jun 27, 2014 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mozes sve da izbacis iz njega onda ga mozes ocistiti sonom kiselinom ako ima mnogo kamenca ili sircetom ako ima malo...Ni jedno ni drugo ne skode plastici a da ubrzas proces trljaj malo sundjerom nekim ili parcetom plastike ili drveta ali ne jako...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pet Jun 27, 2014 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pre dva dana uzeo da generalno sredim akvarijum posto sam planirao da menjam postavku u njemu. Nakon sto sam sve povadio iz njega dakle komplet svu vodu i podlogu uzeo sam da skidam sa stakla onu zelenu algu koja se lepi za staklo kao neke tackice. Nije je bilo puno tek ponegde je bilo u manjij meri ali kad vec radim volim da je to uradjeno kako treba. E sad neko kaze da te alge kida ziletom. Posto nisam zeleo da se "igram" s tim da nebi slucajno staklo zaderao uzeo sam na sundjer kuhinjske soli i tako ribao i sve se lepo skinulo. E sad na polopcu akvarijuma koji je takodje od stakla se navatalo nesto kamenca jeste da nije nista strasno ali eto hteo sam da ovim sistemom probam da uklonim kamenac ali nije islo. Nekom agresivnijom metodom nisam smeo da se igram jer se plasim da bi ostetio staklo. Bojimse i u tvom slucaju da bi ta plastika jos lakse mogla da se osteti da ako bi necim pokusao da skidas taj kamenac. Mozda je ipak sigurnije da uzmes neki manji stakleni i da ne brines, jer jako bi ruzno izgledalo ako bi se na toj plastici pojavile ogrebotine. Mislim da je jako tesko skinuti kamenac ali ako neko ima iskustva sa ovim bilo bi lepo da podeli ovde sa nama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 27, 2014 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragan Trnavac ::
Mislim da je jako tesko skinuti kamenac ali ako neko ima iskustva sa ovim bilo bi lepo da podeli ovde sa nama


Dragane jako teško je skinuti kamenac,kad neko hoće da ga skida sa NaCl.Ali ako neko hoće da ga skine limunskom kiselinom,onda će to i da uradi.Ovo ti je ujedno odgovor i na molbu da neko sa iskustvom lepo to podeli sa vama.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pet Jun 27, 2014 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na odgovoru obavezno cu probat danas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Uto Jul 01, 2014 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ocistio sam sa nekim alkoholnim sircetom. Hvala na pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ciscenje dna Zelenizeleni Početak u akvaristici 14 Pon Dec 09, 2019 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciscenje akvarijuma, redovna zamena v... brcilo Početak u akvaristici 6 Sre Feb 15, 2017 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciscenje kanister filtera Andjelija Filteri i pumpe 4 Pet Apr 04, 2014 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: Ciscenje vazdusne pumpe Milos987 Uradi Sam (DIY) 10 Čet Jan 09, 2014 12:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciscenje filtera i zamena vate? ludidzora Filteri i pumpe 9 Pon Dec 17, 2012 9:32 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License