Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dajana ProFlor Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
slavkobg
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2012
Poruke: 61
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali je neko imao iskustva sa ovim proizvodom.
Kupio sam ga skoro posto nisam naso profito,pa reko da cujem vasa iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 5:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Budi obazriv, to nisu zamenski proizvodi, Proflor sadrzi azot, fosfor, kalijum, kalcijum, bor i gvozdje, mozda i jos po nesto.
Sa druge strane, Profito sadrzi sve mikroelemente i kalijum.
Kljucna razlika je sto ovaj drugi nema N i P jedinjenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slavkobg
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2012
Poruke: 61
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 28, 2014 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim vec 20 dana i za sad je sve super ne vidim nikakvu razliku bar za sad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 28, 2014 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora da znaci da ce biti razlike, mozda sa Proflorom bude i bolje, obzirom da sadrzi i dodatne makroelemente, sto cesto moze da manjka u mesovitim akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slavkobg
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2012
Poruke: 61
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 30, 2014 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sacekacu jos jedno 15 dana pa cu preneti iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 30, 2014 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel ima neki update? ja sam takodje kupio jer nije bilo ni easy carbo ni profito,... stavljam jednom nedeljno, posle par sati promenim 10 % vode.
kako kod tebe napreduje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slavkobg
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2012
Poruke: 61
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa evo posle mesec i nesto dana korsicenje mogu da kazem da nije nista losija od ProFita bar kod mene cak i riccia fluitans raste super na kamenu pre neki dan sam posadio ELEOCHARIS PARVULA kupljenu od RF kao i MAKROELEMENTI koje ubacujem zajedno sa Proflor,vidim da izlaze novi izdanci tako da se ni ona ne buni.Koliko sam primetio najvise prija Nani imam je dve godine ali nikao da krene evo sad za mesec dana mi je pustila 5 novih listova,sad dali se bas tad potrefilo da krene stavrno ne znam. Very Happy Very Happy.
Samo jos da kazem da ne dajem po upsutvo vec svaki dan po 1.5 ml na 80l +CO2 kvacas i secer.Zamene vode svakih 7 dana.
Sto se tice profita ja sam ga stalno uzimao u pet centru ali kazu da ga vise nece dobijati,kazu da imaju neki problem sa carinom.
Stavio bih slike al sam pre 4 dana sve skratio,bice slike za 15 dana.
Ako te jos nesto zanima pitaj.
pozzzzz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala, i meni je logicnije da svaki dan stavljam po manje nego jednom nedeljeno ali,... i ja dodajem diy co2 , nemam hranljivu samo pesak , biljke su onako, lepse izgledaju (echinodrus amazon svaki list mi je bio pocepan a sada su se obnovili) . jedino moram makroelemente da nabavim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slavkobg
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2012
Poruke: 61
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam zemlju za cvece preko mrezicu za komarce i preko recni sljunak sve zajedno koste 300din.verovatno moze i bez hranljive podloge ali po meni je mnogo bolje izgledaju biljke kad je ima.
Posle mora treba sve da vadim napolje i da stavim zemlju terra magma kazu da je odlicna 18l kosta 750 din,a ima i manje pakovanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a jesu li ribice zivahne i zdrave? ja se plasim da se voda nece zagaditi usled silne "hemije", voda mi je bila dosta bakterijski opterecena(ako mogu tako reci) pa su mi ribice bile smorene i bolesne,i juce kad sam promenio vodu, ocistio akvarijum i podlogu one su ekstra, danas je jedna , sto su joj uvek peraja skupljena, rasirila ih skroz, i nekako se ugojila (iako im nisam davao hrane danas ceo dan i juce)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slavkobg
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2012
Poruke: 61
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene su ribice stvarno vesele cak se i mreste jedno jedna neonka ima bele fleke ali mislim da to neme veze sa vodom jer su sve ostale zdrave.
Ja sam stavio zemlju oko 1.5-2cm pa preko mreza za komarce pa sljunak nepred od 2cm a u zadnjem delu oko 5cm sljunka.Cak sam zemlju direkto iz kese stavio u akvarjum.
jedino sto sam radio je u pravih mesec dana menjao sam 30 posto vode ne svakih 3-4 dana posale toga na 7 a neki put i na 10 dana i sve je super,pa ne vidm razlog da i kod tebe ne bude ok.Koliko sam ovde citao dosta njih koristi zemlju za cvece
Evo ti jedna tema a ima ih jos.
http://www.akvarijum.org/forum.....t7406.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ti puno na odg. ja sam sad na raspustu mogu i svaki dan da menjam vodu... ja cu staviti zemlju malo u vodu pa cu je osusiti pa tek onda u akvarijum,...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slavkobg
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2012
Poruke: 61
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da ti jos kazem da mrezicu stavis obavezno ako nekad budes vadio neku biljku a nemas mrezicu izvadices i malo zamlje i zamutices vodu i nema potrebe da vodu menjas svaki dan na svaka 3-4 i bice ok.
Uzivaj u raspustu.pozzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dajana Bioicht milan64586 Bolest 0 Sre Feb 01, 2017 2:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjamo macropodus opercularis i D... tiberi Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Mar 25, 2016 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dajana Basic veverica Ishrana 11 Ned Nov 04, 2012 10:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Katalog hrane i preparata - Dajana mdacha80 Razno 2 Sre Sep 21, 2011 5:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License