Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc oko pravljenja i formiranja morskog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima.Nov sam oko akvaristike i gledauci po forumima resio sam da napravim neki akvarium.Za pocetak to je trebalo biti slatkovodni,medutim sto sam vise gledao nekako me vise vuce parce mora Smile .Ali kako nemam pojma oko toga nista nit imam ko da mi pomogne sva moja zelja je ostala do toga sto sam kupio akvarijum dimenzija 150x40x60 D,S,V i neznam sta dalje Sad .Pa za pocetak ako bi mi neko objasnio sta trebam da radim i sta mi za pocetak treba od osnovne opreme...unapred zahvaljujem Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 1:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....11713.html
tu imas sva objasnjenja oko pocetka.pozz i srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za početak ti treba oko 40 kg živog kamena, dva dobra wave makera, a u drugoj fazi, rasveta, sump sa skimerom, reaktor, sve u svemu krupan zalogaj za početnika. Puno sreće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predpostavio sam da je krupan zalogaj odmah i bez icega krenuti sa morskom akvaristikom...al kad sam zapoceo nesto iteracu do kraja...moze neki link il neka preporuka gde da kupim zivi kamen...hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reefroom
http://www.akvarijum.org/forum.....16239.html
posto si iz bg-a to ti je najbolja varijanta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo...da ti nije to malo puno litara za jednog pocetnika?
sta zelis da drzis unutra?da li si svestan koliko kosta tehnika za reef aq tih dimenzija-a i ako ti i to nije problem onda ti zelim puno srece jer ce ti trebati8 i naravno ovo ne bi trebalo da te obezhrabri vec samo pomogne da pridjes projektu sto ozbiljnije )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala za pomoc...pa ovako jesam malo vise preterao sto se tice litraze aq jel je bio namenjen da bude za slatkovodni svet...koliko bi mi bilo adekvatno za ovu litrazu kg kamena?A sto se tice sta bih unutra to za sada jos neznam i trebala bi mi mala pomoc i saveti neki usputno...meni licno korali odusevjavaju,klovnovi i upravo najvise ribica sa tvog profila synchiropus splendidus,mada ja jos ni 5 posto nisam video od svega sta ima...danas sam kupio 2 wave makera i platio odo 8000 a i rekli su mi da mi je to malo za ovaj aq,pa sam i samim tim zakljucio da ce mnogo kostati sve.Al kako kazu cef nema cenu i uz malo kreativnosti i mnogo jake volje i uz pomoc foruma nadam se da cu uspeti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sto se tice osvetljenja tu bi morao da ides sa min 4x80w t5 sa dobrim lusterom jer je visina 60-malo ces morati da se isprsis za lampu.skimer predlazem bar 2x jaci od predvidjene litraze znaci oko 700 l min da gura to vec moras sam da odlucis koji zelis a ima ih more od 200 pa da 2000 evra kostaju.strim pumpe koje si uzeo?ako ti ej litraza oko 350 litara recimo ti moras da imas cirkulaciju minimum 20x350=7000 l/h
dalje kamen zivi minimum 10 % od litraze znaci 35 minimum kila zivog kamena pa da uspes da ga nadjes za 10 e kilo to ej dobro.
e sad imas varijante suvi kamen + neki postotak zivog al tu ej cikliranje koplikovanije.....to su samo neke stvari koje bi trebao da znas a ima jos puno puno toga sto ti ej neophodno za pocetak kao npr povratna pumpa koja je jako bitna i zavisi od puno faktora...poseti temu "ReefrooM morski akvarijum 400L" i prati je redovno jer je ona nesto odprilike sto ti zelis pa se shodno njoj i vodi jer petar je iskusaan i u formiranju je necega slicnog tvom akvarijumu koji zelis tako da bi tu mogao puno da naucis..pozzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 02, 2014 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako isao sam da vidim za kamen e sad da li moram da kupim sve svez,zivi kamen i suvi ili da malo izmesam?Ako je sve svez kamen onda mora malo odlozim dalju izgradnju za bar mesec dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 2:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice wave makera uzeo sam cini mi se da su japanske proizvodnje mozda i gresim JEBAO WP 10 sa potenciometrom brzine sad ima podesavanja od 2000 na low do hight na 4000 mada nije preporucljivo sad rekli su mi na 350l vode nije bas dovoljno sad neznam a za varijantu da teram na hight non stop da to nece dugo potrajati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 3:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wp10 je jako malecka pumpa i ona se koristi samo za nano akvarijume, ima jako usmeren flow i jako slab domet za tu duzinu akvarijuma, trebao si se raspitati pre kupovine a mozda te je neko i lose savetovao Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 3:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je bilo na svoju ruku nazalost...najgore a i mzda je najtuznije sto nesto hocu a nemam blage veze spansko selo za mene Laughing nego ovako nasao sam nesto vrlo zanimljivo za mene kao pocetnika a da ovaj moj veliki aq saceka malo dok nesto ne naucim da nebacam pare u vetar jel kako sam krenuo ovo ce otici u hiljade eura a na kraju nista necu imati Sad pa ako moze savet ima za 200e kocku 50l kompletna strimer 2600l/h,strimer do 100l vode,grjac 100w,led raswetu 44w,kombo cip,aktinik,plava i uv plus zelena so 4kg,slinomer,aquamedic testovi NO3,PO4,KH/AKILLINITY,maxi coral,mineral blend i jos neke sitnice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 3:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 3:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ubacio bi oglas da pogleda neko ko se razume da mi kaze al neznam dal smem zbog reklame...dal uzeti to i resiti brigu i umiriti dusu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tom oglasu imaju dve cene, ova koju su naveo i druga sa kompletnom opremom, proveri sa reefroomom koliko bi te to kod njega izašlo pa odluči. Ja sam takođe kupio formiran akvarijum i imao sreće da je sve nastavilo da funkcioniše kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License