Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 gorgonia propada Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum kod mene već dva meseca i sve što je bilo u njemu fino napreduje, jedino gorgonia koja je ubačena pre mesec dana propada. Pre desetak dana su vrhovi počeli da se suše. Šta da preduzmem da je spasim?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 9:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nije zbog toga sto je na kamenu ? Sobzirom da stoji da preferira pesak tj meku podlogu :
http://en.wikipedia.org/wiki/Gorgonian

The structure of a gorgonian colony varies. The suborder Holaxonia skeletons are formed from a flexible, horny substance called gorgonin. The suborder Sclera Xonia variety of gorgonians are supported by a skeleton of tightly grouped calcareous spicules. There are also species which encrust like coral.[5] Most of holaxonia and sclerazonia, however, do not attach themselves to a hard substrate. Instead, they anchor themselves in mud or sand.
Research has shown that measurements of the gorgonin and calcite within several long-lived species of gorgonians can be useful in paleoclimatology and paleoceanography, as the skeletal growth rate and composition of these species is highly correlated with seasonal and climatic variation
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i moaj je na kemenu ista je ko tvoja i nema problema.ovaj tip trazi umerno svetlo tj donje slojeve akvarijuma-to ispunjavas.
ne voli da je nesto dodiruje-koliko vidim ne dodiruje je nista.jako je otporan organizam-e sad kako stojis sa parametrima to ti najbolje znas al vidim da je green button lepo otvoren a mnogo je zahtevniji od gorgonije.mozda si je povredio nekim premestanjem il nesto tako.mozda joj je jaka struja koja je siba i ne da joj da se otvori.ako si je premestio sa nekog mesta gde se dobro drzala probaj da je vratis.to je sve sto mogu da ti kazem inace cudo ako je sve drugo dobro da propada gorgonija.mozda ti se rakovi samci navrzli na nju pa je unistavaju penjanjem...
prati je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo si trebao da stavis u temu bolesti ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbacio sam samca jer mi je sve rušio, nije jaka struja, uopšte je nisam premeštao ,na istom je mestu od prvog dana i do skoro se super otvarala i fino napredovala, i ovo takoreći od jednom.
Temu mogu da prebace u bolesti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Jul 04, 2014 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prati ostale korale.ima li drugih propadanja?!video sam da na tom istom kamenu gde je ona imas i jos par green buttona koji su bledi i sprckani a onaj jedan je dobar i lepo otvoren.radi testove redovno..svaka nagla promena je moguc razlog propadanja.
vidim da ovaj levi krak izgleda zdravije od desnog koji pri vrhovima se ogolio do sleleta.probaj da ga odseces pazljivo u korenu i premestis na drugi kamen il u pesaak ,to je samo savet ja bi to pokusao kod sebe.ne traumiraj se puno ako rikne nije kraj sveta to je samo gorgonja mada znam da nije prijatno ma sta da propadne.ja se plasim kad nesto ne ide sa nekim koralom da se ne odrtazi i an druge tj da mi to nije indikator loseg kvaliteta vode pa tad panicno preduzimam sve moguce korake i postajem paranoican.
bitno je da je sve ostalo ok.posmatraj je pa ako rikne probaj sa novom.nekim koralima je jednostavno sudjeno da nam ne uspevaju i pored svih uslova koje im stvorimo.osetio sam to na svojoj kozi.ja sam imao problem sa anemonama kako koju ubacim tako vene i svene.tek posle osam meseci su mi pocele da opstaju i sad hvala bogu sve je ok.a razlog tome je bila zrelost akvarijuma.tek da te dignem malo.pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pet Jul 04, 2014 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo Laki kaze, iseci je na par delova pa rasporedi na vise mesta u aq, da vidis gde ce najbolje da se "primi".
Kada krene da se susi na vrhovima, to treba odseci, kako se ne bi sirilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Pet Jul 04, 2014 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako otporan koral, voli prljavu vodu, osetljiv na cistu vodu i nagle promene u vodi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Jul 04, 2014 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na gorgonijinu žalost, da prljam vodu necu Smile ,redovno menjam vodu po istom receptu. Odstranio sam propale delove, i zaglavilo par fragova na različite položaje živog kamena, po Petrovim instrukcijama. Možda je bio problem što je bila pričvršćena na tvrdu a ne na poroznu podlogu, videćemo. Što se green buttona tiče, to su različite vrste, ovaj je light green Laughing ,
ovde se bolje vidi razlika. Izveštavam kako se odvija situacija.
Image
nije se još sve otvorilo, tek je upaljeno svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 04, 2014 10:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

igoRR ::
Jako otporan koral, voli prljavu vodu, osetljiv na cistu vodu i nagle promene u vodi


Slatko me nasmeja Igore. Jesi cuo zivkovicu. Prestani da toliko cisto odrzavas taj akvarijum Smile
Ima smisla ovo sto je Petar napisao. Podeli, raspodeli pa prati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Jul 04, 2014 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na gorgonijinu žalost, da prljam vodu necu Smile ,redovno menjam vodu po istom receptu. Odstranio sam propale delove, i zaglavilo par fragova na različite položaje živog kamena, po Petrovim instrukcijama. Možda je bio problem što je bila pričvršćena na tvrdu a ne na poroznu podlogu, videćemo. Što se green buttona tiče, to su različite vrste, ovaj je light green Laughing ,
ovde se bolje vidi razlika. Izveštavam kako se odvija situacija.
Image
nije se još sve otvorilo, tek je upaljeno svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevima propada kicica gotika Ostali Stanovnici 4 Čet Mar 03, 2022 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sinularia i gorgonia na kamenu Peku Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jul 07, 2019 4:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crypte,nana (propada) sa slikama mutavdzic Biljke 5 Pon Avg 10, 2015 7:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nomaphila stricta propada?? NikolaAr Biljke 2 Uto Jul 22, 2014 8:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Valisnerija mi propada Nana Biljke 5 Sre Dec 11, 2013 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License