Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 drobljeni kamen Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sre Jul 09, 2014 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod jednog majstora za izradu cesmi sam nasao drobljeni kamen u crnoj beloj braon i bordo boji.oni ga koriste za izradu takozvane "TRACE". mene zanima da li bi ja ovo mogao da koristim za podlogu jer je od prirodnog kamena samo naravno da prokuvam?! ako neko ima iskustva sa ovim nek pise. to isto sam nalazio i kod kamenorezaca. znaci u pitanju je prirodan kamen i ima da u raznim granulacijama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 09, 2014 3:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sre Jul 09, 2014 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uskoro stavljam sliku jer sam poneo uzorak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jul 09, 2014 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradi test sa sirćetom i samo će ti se kasti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jul 09, 2014 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta si planirao u tom akvarijumu sa tim peskom ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sre Jul 09, 2014 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa planirao sam biljni akvarium.sad cu staviti sliku na sta podseca
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sre Jul 09, 2014 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako izgleda taj drobljeni kamen kao sto je na slici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Čet Jul 10, 2014 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci niko nije imao iskustva sa ovako necim.kamencici su iz arandjelovca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jul 10, 2014 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sumljam da niko nije imao iskustva . Dosta zavisi od toga koja ce riba plivati u tom staklu. Ako planiras kopiju Americkih voda onda bi morao da testiras kamen da li dize tvrdocu vode i pH sobzirom da su to mekse vode i kiselije.
Ako si planirao tanganjiku a kamen podize parametre vode onda je kamen dobar.
E sad, ima jos jedan detalj koji je veoma bitan. Naime ako je drobljeni kamen ostrih ivica rizikujes da ubacivanjem takve podloge povredis ribe dna.
Ovo je samo jedan deo od mnogih drugih cinilaca koji dozvoljavaju ili ne dozvoljavaji koriscenje odredjene podloge . Iz tog razloga sumljam da neko moze da ti odgovori sa konkretnim odgovorom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pet Jul 11, 2014 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad sam uradio test sa sircetom i kad polijem preko te podloge pocne da peni. kad je properem kroz samo jednu vodu i opet polijem sircetom ne peni ali po neki kamencic pusti po koji baloncic. sta da radim?ovu podlogu sam hteo da stavim u akvarium koji bi bio biljni i drzao bih neonke skalare i mozda jos neku vrstu ribica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aksi164
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 07 Jan 2014
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pet Jul 11, 2014 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio te kamenčiće davno za Malawi akvarijum... tačno znam na koje misliš....u biljni NIKAKO (Ako hoćeš da bude po P.S-u...)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pet Jul 11, 2014 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

te kamencice sam uzeo od jednog komsije koji je kamenorezac. ne znam sta da radim jer opet kontam siga je krecnjak pa polepe ljudi celo zadnje staklo u akvariumu i sve sljaka kako treba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 11, 2014 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To si u pravu za sigu. Ali ljudi lepe u one akvarijume gde planiraju odredjene ciklide tj Africke ciklide Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pet Jul 11, 2014 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne bas sam gledao sad po netu dosta biljnih akvariuma ima ili zalepljeno za zid ili onako drze kao ukras
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pet Jul 11, 2014 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta raditi? ipak mi je akvarium 500 l stace dosta toga tu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jul 11, 2014 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idi na sljunkaru, prosej jedinicu za malteraciju, sta ostaje u sito, to je tvoje, ne peni sa sircetom, a dzabe pare! Laughing
Ili to ili da kupis kvarcni pesak, i da ne mislis. Izbor je na tebi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakav je ovo kamen? Juki Početak u akvaristici 1 Uto Jan 24, 2023 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vulkanski (lava) kamen Slepi_Putnik Tražnja 1 Sub Okt 16, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamen goran012 Podloga 3 Sub Avg 22, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamen za morske akvarijume No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 28, 2020 7:39 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License