Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jul 16, 2014 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me, koliko bi kostao CO2 sistem za akvarijum od 125l
U pitanju je Juwel Rio 125.
Kupujem taj akvarijum, pa mi je receno ako planiram da sadim bilje da moram i to da imam. Grin
Hvala. Inace moj prvi akvarijum. Grin
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 16, 2014 11:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 16, 2014 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cena ti zavisi uglavnom od onoga šta sve hoćeš da imaš.Pogledaj cene kod sponzora,a možeš da staviš i oglas za polovne boce.To je uvek jeftinije.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Sre Jul 16, 2014 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu ti baš tačno rekli. Nije neophodno da imaš CO2 u akvarijumu, pa čak i dobro ubiljenom.
Tačno je da će dodavanje CO2 da poboljša uslove za napredovanje biljki, a kasnije za održavanje tog kvaliteta/kvantiteta takođe dobro dođe.
Valjalo bi da se malo baciš na čitanje tema na forumu, naročito ako tek ulaziš u ove vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 17, 2014 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

150-200e za novu, pristojnu opremu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Sre Maj 10, 2017 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje...

Da li mi mozete preporuciti neki od manometara sa ove ponude?
Koliko je uopste vazan kvalitet (pod pretpostavkom da je ispravan) manometra za ubrizgavanje co2 u akvarijum?

https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=co2%20manometar

Sta je jos potrebno od opreme?
Jos neki ventil, difuzor?

Ako mogu neke osnovne informacije, smjernice, pa cu ja dalje citati i istrazivati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 11, 2017 8:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je vise manje isto. Bitno je da ne pusta.

U tom celom nizu vazan je iglicasti ventil koji sluzi da fino regulises protok co2.

Sistem ide ovako:boca, na nju manometar, pa iglicasti ,pa nepovratni ventil, pa difuzor...
Kao i manometara,tako i difuzora ima raznih(sa brojacem mehura,sa nepovratnim ventilom..)
Ako ti treba iglicasti, isti kao sto ja imam, imam za prodaju. Pogledaj u temi "Kod starog hrasta".

Sta nije jasno - pitaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Čet Maj 11, 2017 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ralke ::
Sve je vise manje isto. Bitno je da ne pusta.

U tom celom nizu vazan je iglicasti ventil koji sluzi da fino regulises protok co2.

Sistem ide ovako:boca, na nju manometar, pa iglicasti ,pa nepovratni ventil, pa difuzor...
Kao i manometara,tako i difuzora ima raznih(sa brojacem mehura,sa nepovratnim ventilom..)
Ako ti treba iglicasti, isti kao sto ja imam, imam za prodaju. Pogledaj u temi "Kod starog hrasta".

Sta nije jasno - pitaj.


Hvala na odgovoru. Razumijem, otprilike.

Iglicasti ventil je dakle od kljucne vaznosti, radi ekonomicnosti, tj. ustede plina. Pogledat cu tvoj ventil.

Isto tako, procitao sam da ima elektromagnetni ventil. Kakva je njegova svrha, da li se preko njega moze ujedno regulisati i zastavljati protok co2?

Imam dva ciklidna akvarijuma, u svijetu biljnih sam amater. Sada trebam praviti komodu pa me zanimaju dimenzije boce od 5kg. Koliko mi moze trajati boca od 5kg za 150l vode?

Nakon toga cu naruciti staklo i praviti akv... i tu ce mi trebati par informacija...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 11, 2017 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iglicasti ventil ti sluzi da bi dozirao "najtacnije" onoliko koliko trebba a da pritom ne pobijes sve organizme u akvarijumu... sa ventilom koji se nalazi na manometru - to ne mozes...
Da,elektromagnetni sam pusta i zatvara gas..
Moja od 10kg je ttajala nekoliko meseci...ali sam skontao da mi pusta na manometru.. Drugar ima mislim od 5kg i trajala mu jedno 5 meseci..bez gasenja...
Dimenzije ne znam..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Pet Maj 12, 2017 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ralke ::
Iglicasti ventil ti sluzi da bi dozirao "najtacnije" onoliko koliko trebba a da pritom ne pobijes sve organizme u akvarijumu... sa ventilom koji se nalazi na manometru - to ne mozes...
Da,elektromagnetni sam pusta i zatvara gas..
Moja od 10kg je ttajala nekoliko meseci...ali sam skontao da mi pusta na manometru.. Drugar ima mislim od 5kg i trajala mu jedno 5 meseci..bez gasenja...
Dimenzije ne znam..


Sve jasno.

Malo sam guglao i naletio na 'brojac mjehurica'. Koliko to kosta? Da li se potapa u akvarijum ili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 12, 2017 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne. Stoji van akvarijuma. Najbolje je da kupis difuzor koji u sebi ima i brojac mehura i nepovratni ventil. Takav ti je tropica 3 u1..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Pet Maj 12, 2017 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ralke ::
Ne. Stoji van akvarijuma. Najbolje je da kupis difuzor koji u sebi ima i brojac mehura i nepovratni ventil. Takav ti je tropica 3 u1..


Super. Bravo

Sada cu o tome iscitavati detaljno. Potanak sam sa lovom, a valja mi praviti sve, od komode pa nadalje... vec vidim sa sam kraci za 500e u konacnici...

Gledao sam na ebay opremu za co2. Vjerovatno nije narocitog kvaliteta, ali trenutno nisam u prilici za veca izdvajanja. Valjda moze posluziti.

Imam dva ciklidna akvarijuma, u ovome sam skroz novi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License