Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko mahovine Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
iggac
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2012
Poruke: 17
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2013 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi savet iskusnijih clanova.
Kada sam uzeo mahovinu bila je nekako ostrija, zelenija i bolje definisana. Evo slike kako je nekada bila.

Image



Posle par meseci je pocelo sve to da se gubi, i ako raste kao luda nekako se pretvorila u jednolicnu masu i izgubila malo na boji.
Slika br2.

Image

E sad ima li neko ideju sta bi to moglo da bude i kako da joj vratim prvobitni sjaj??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2013 3:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2013 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brate, nije to mahovina, to je njena shauma! smeh
Izvini, bilo je jace od mene. Nabujala ti je zelena koncasta alga, a ti gresnik si mislio da raste mahovina. Uzmi cetkicu za zube i motaj, sta se nahvata na cetkicu, vadi pa opet, ako te mrzi, izbaci komplet tu mahovinu, kupi drugu, i vezi za kamen, s'tim da je redovno uz menjanje dela vode iz sifoniranje dna istimaris cetkicom za zube.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
iggac
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2012
Poruke: 17
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2013 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da sam umro juce to ne bih znao Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ck_psih
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Krusevac / Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2013 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma sta fali, i alga deluje kao mahovina Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinah
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 38
Lokacija: Novi Sad, Kisač

PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2013 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eeee, i moja drugarica mene jednom tako sva srećna zvala da dodjem da vidim kako joj lepo napreduju biljke u akvarijumu. Bujaju samo tako. Ja dodjem i imam šta da vidim - ista ova alga. Isto joj je "pojela" mahovinu. Mislim da će ti biti jednostavnije da je izbaciš kako te je Jovica savetovao, pa nabavi drugu mahovinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2013 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam jedno vreme imao 4 vrste mahovine i ova alga se stvarala samo na jednoj - na fossidens mahovini. Stvara se, ja cupam i secem, pa se opet stvara i tako u krug. Sve dok mi nije dojadilo... Isekao sam svu fossidens mahovinu i bacio je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
iggac
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2012
Poruke: 17
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2013 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ce izgleda i da joj bude sudbina. Ja se tako ponadao i kozice lepo se kriju tamo i grickaju.
Zato i postoji forum Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2013 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima i lepse mahovine,a i brzo se razmnozava...
Image
Raspitaj se na forumu,mozda ima neko viska...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SerafimSK
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Apr 2013
Poruke: 3

PorukaPoslao: Ned Apr 21, 2013 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me koja je to vrsta mahovine sto je na slici... Ako moze odg.....
Fala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2013 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini,nisam video poruku...
Mislim da je Java Moss (Taxiphyllum barbieri) u pitanju,ali imas,takodje lepu i Flame Moss, Taxiphyllum sp.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 23, 2013 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Ja sam jedno vreme imao 4 vrste mahovine i ova alga se stvarala samo na jednoj - na fossidens mahovini. Stvara se, ja cupam i secem, pa se opet stvara i tako u krug. Sve dok mi nije dojadilo... Isekao sam svu fossidens mahovinu i bacio je.

Znam kako ti je,ja trenutno vodim istu bitku,tako da najverovatnije cu da bacim pola mahovine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
J&DJ




Registrovan: 16 Mar 2012
Poruke: 1

PorukaPoslao: Uto Jun 17, 2014 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam do skoro imao problem veliki sa mahovinom a zeleo sam da je imam zatim sam na rainforestu kupio njihovu prehranu i nasao sam mrezice za mahovinu po ceni od 29 dinara vezao mahovinu za kamen i stalno stvaljam prehranu , od tada mi mahovina buja
CAK SAM USPEO OD MALOG KAMENCICA DA POPUNOM CEO COSAK AKVARIJUMA A IMAM AKVARIJUM OD 500 L
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thelonious
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Jun 2014
Poruke: 3
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jul 17, 2014 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mozda neko zna gde u Nisu mogu da kupim neku mahovinu? Ono sto sam obisao i video po radnjama sve polutrule biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jul 17, 2014 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otvori temu i delu foruma "Traznja", pa napisi sta ti treba i pitaj ako neko zna gde u Nisu ima. Mozda se neko i javi. Naravno, svaki dogovor se vodi preko privatnih poruka. Ovako javno ako neko i zna, ne moze ti reci jer je ZABRANJENO REKLAMIRANJE!


Poslednji izmenio jovica dana Čet Jul 17, 2014 11:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License