Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Unutrasnji stakleni filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam u fazi lepljenja akvar. 110*45*45,interesuje me kakva su vasa iskustva sa unutrasnjim staklenim filterom i da li je bolje lepiti na bocnu stranu( da se vidi uzi deo filtera) ili zadnju?Moze neki savet ili da idem na spoljasnji filter?
Kako sakriti filter? Da li lepiti crnu foliju na 6-icu filtera, pa dodati, preko folije jos jednu trojku, ili postoji neko jednostavnije resenje?


Poslednji izmenio jovica dana Pon Jul 21, 2014 11:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene jovica: Zabranjeno je pisanje velikim slovima!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 9:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jul 22, 2014 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja lepio na zadnju bočno (levo, imaš sliku u albumu), taj metod što spominješ sa folijom.
Sad nisam siguran za zazor, meni je skroz levo, pumpa u sredini akvarijuma (tu komoru možeš i ukoso da lepiš). Neki kažu za obrnuto da je bolje. Meni je akvarijum (dno) 130x45. Filter je 50 cm, sa tim da je taložnik minimalan, čisto da stane grejač, a takođe i komora za pumpu. Otprilike 5 cm za grejač, negde oko 15 za pumpu (ukoso ide). Ostaje oko 30x10 cm za filter materijal.
Pazi samo ako tako radiš da perfektno zalepiš staklo preko folije, da se ne uvuče voda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sub Sep 06, 2014 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako zamaskirati filter je stvar estetike i postoji gomila rešenja. ja sam na akvarijumu od 480 litara kompletnu zadnju stranu pretvorio u filter s tim da sam na staklo za pregradu nalepio stiropor i "oboio " ga silikonom u boji imitirajući kamen.
mislim da je potrebnije napraviti funkcionalan filter. kada to kašem mislim na postavljanje filter mase. Treba insistirati da filter masa ne stoji na dnu filtera nego u sredini. Sa time se postiže da kompletan vodeni stub prolazi kroz filter masu bez stvaranja mrtvih uglova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 06, 2014 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj u mojoj temi 50l tealkjaffa. Ja imam filter sa strane , odnapred i sa strane je oblepljen folijom a jedino se vidi iz akvariuuma, sto je odlicno jer vidim koliko mi je filter zaprljan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License