Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nas mali vodeni svet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Jul 23, 2014 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zalost, ponovo,prodavci "na delu"... Nisu ti uvalili skuplje vec pametnije, taj korner filter si platio,xxx dinara i za mesec-dva ces da skapiras kakvo je djubre i opet ces da kupis normalan unutrasnji ili hang on...
sta ce ti tolika hemija? Pravis eksperimente? Sve sto ti treba za akvarijum je easy life- easy start za cikliranje i easy life- carbo kasnije za biljke i protiv algi... Sve ostalo si dzabe kupio...

ja u 70l osim co2 i easy\carbo ne dodajem nista vise i sve funkcionise normalno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 23, 2014 4:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 23, 2014 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidim kako moze da bude losije kad ima toliko filtracionog materijala, dok obican unutrasnji filter ima samo sundjer. Jedino sto mi pada na pamet je mnogo veci protok kod unutrasnjeg filtera...

Pretrazio sam citav forum za pojam korner filtra i nisam mogao da nadjem jasan odgovor. Trazio sam i na drugim mestima info...

Hang-on filter ne mogu da koristim zbog fabricke haube.

Od hemije pravim oranzadu Smile naravno da necu da je ubacujem tek tako i dok ne budem imao dovoljnu biljnu masu. Toga sam svestan. Koristicu samo onu plavu i belu tecnost za start kako mi je receno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jul 23, 2014 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma biće to ok, ne brini. Što se tiče prodavaca, veruj mi, još si i dobro prošao. Moglo je to i gore. Više ne ulazi u prodavnicu dok se ne konsultuješ na forumu. Sa srećom i čekamo temicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 23, 2014 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliku stedljivu sijalicu da stavim za ovaj manji akvarijum, za pocetak? Citao sam o meri koliko W/L ali da li treba u pocetku nesto jace ili slabije i koliko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jul 23, 2014 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od 0,5 w/l pa naviše. Zavisi šta planiraš od biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Jul 23, 2014 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi ekvivalent za 75w "obicne sijalice, tj minimum 20w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 25, 2014 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Panjevi/grane se kuvaju, neki su vec prokuvani nekoliko sati Smile
Kamenje takodje. Pesak je ispran i tu je otislo vode i vode... nikako da ga isperemo, uvek oboji vodu i bude kao nes kafa 3 u 1 Smile

Tokom vikenda ce biti i slika hardscape-a Smile

Jos uvek ne znam sta cu sa podlogom, svi pricaju razlicito Shocked a budzet na limitu... a gde su tek biljke i ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Sub Jul 26, 2014 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mogu da ti predložim oko podloge dok još nisi ubacio inertnu tj kvarcni pesak. Stavi malo osmokota po dnu, i preko njega treset, bar bih ja tako uradio da radim ispočetka. Ja to sad radim naknadno, jer nisam na vreme sve znao o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jul 26, 2014 4:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milan013 ::
Panjevi/grane se kuvaju, neki su vec prokuvani nekoliko sati Smile
Kamenje takodje. Pesak je ispran i tu je otislo vode i vode... nikako da ga isperemo, uvek oboji vodu i bude kao nes kafa 3 u 1 Smile

Tokom vikenda ce biti i slika hardscape-a Smile

Jos uvek ne znam sta cu sa podlogom, svi pricaju razlicito Shocked a budzet na limitu... a gde su tek biljke i ribice.


Pesak ti je verovatno bio "obojen" veštački i zato toliko mutna voda... ja bih i njega "skuvao" ili barem stavi u kofu, pa tuširaj vrelom vodom najačim mlazom i mešaj...

Za podlogu, ne moraš kupovati te "markirane" podloge koje su skupe, ima da se kupi podloga "domaće radinosti" HTP-10 (proizvodjac je iz Arandjelovca ali ima i vecim akvarijumskim radnjama po BG-u...) mislim da je 1Lit(tj kg) negde oko 300-400 din, za tvoj akvarijum 1 kg ce biti dosta ja sam u 70L stavio 2kg.... imao sam posle mesec i po bum algi (što je potpuno normalno) i izborio se sa njima redovnim putem (čistači, čišćenje ručno , puževi). Biljke su zadovoljne tom podlogom kod mene, pojedine bi već bile na sred sobe da ih ne šišam redovno uz nedeljnu zamenu vode Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Jul 26, 2014 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nisu se uopste trudili da ti uvale, samo su kupio tu hemiju, koja ti po meni, uopste ne treba! Like za grejac od 100w na 45l zapremine akvarijuma.

Drugo, sto se filtracije tice, mislim da si pogresio. Ja veoma dobro znam kako je kad se sa tim zjb... Ja sam na kraju zavrsio saspoljasnjim, dvokomornim filterom, a imam akvarijum od 34l. Treba da mi stigne jedan jos manji sa unutrasnjim filterom. Ja da sam na tvom mestu ne bih se igrao (ai ja sam se vec opekao) i odradido bih lepo spoljni filter i bio miran. Uvek se sve moze nabudziti, pa brate mili u Srbijij zivis! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Jul 26, 2014 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I moja preporuka sto se tice htp-10. Znam i mnoge koji je koriste i zadovoljni su.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 26, 2014 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad smo kod budzenja:
Citat:
Aaaa, pa to ne moze... neee moze, to ne pasuje... ne moze, ovo je djunta sa sitnim nutom!
Jeste Zile al rekli su mi da moze da se ubudzi...
A jel su ti tako rekli?! E pa dobro onda, neka ti ubudzi onaj koji ti to rekao, ja ne umem!


Opet ponavljam: nemam ni mesta ni mogucnosti za spoljasnji filter jer je takav akvarijum (sa haubom). Ne mogu ni hang-on. Mogu samo korner ili onaj kompaktni sa sundjerom i pumpom, odlucio sam se za korner zbog vise filtracione mase i automatske aeracije vode.


Evo akvarijum:
Image

Ovde je razmisljanje sta i kako postaviti s obzirom na korner filter i grejac (koji me nervira jer se odlepljuje, valjda kad bude u vodi onda nece)
Image

A ovo smo spremili da stavimo + kamenje:
Image

Veceras i sutra se zanimam onim malo vecim akvarijumom...

Hvala na svim savetima, znace iako nekada budem jos zbunjeniji Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jul 26, 2014 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma sukni malo osmokota, ali bukvalno malo, onako na jedva na dlan i tanak sloj bilo koje zemlje za cveće, mrežu za komarce ili fasadnu preko toga.
Naspi pesak (neće nikad nijedan pesak lepo da se ispere, jednom vrela voda, par puta hladna i malo češće pranje filtera u početku), slaži to šta imaš i udari cikliranje.
Ne komplikuj sebi život bezveze.
Vidi kad prolaziš pored neke akvarističke radnje da ti daju malo sočivice i drezge i to odmah ubacuj, tako ćeš da pokupiš višak hranljivih materija i sprečiš alge koliko toliko, plus malo isfiltrira vodu.
Za korner bih ti rekao i ja da si se zeznuo ali mislim da ti je toga preko glave Smile Radiće on ako ne prenaseliš akvarijum, jedini problem kod njega je loš protok i što je baš ružan i zauzima puno mesta u akvarijumu. Takođe i pranje zna da bude muka ali tako je i kod svih filtera.
Štedljivu pazi kad kupuješ da bude 6500K.
Nemoj da dopustiš da se nerviraš oko akvarijuma, nije to neka nauka ni bauk, samo strpljivo i polako.
Ako te bude mučio filter i ono brujanje/tandrkanje pumpe za vazduh, javi se ako dolaziš u Pvo i interesuje te jedan polovan Resun CY 20 kanister (imaš u google-tu) i imaš mesta pored akavrijuma, menjaju ga klinci za veliku milku Smile Imam samo onaj plavi sunđer, drugu komoru dopuniš iz tog kornera. Ja ga odavno ne koristim, samo skuplja prašinu. Ako te ne bude mrzelo, dođeš, vidiš, pokažem ti šta je zezanje oko njega i nosiš Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Jul 26, 2014 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa nesom. Samo opusteno i udri. Ako je vec takva situacija kakva je, sta da se radi. Lepo ti je covek ponudio kanister, i ja bih ti savetovao da ga poslusas. Very Happy

P.S. Zasto bre ne dobijeam obavestenje na mail da je neko odgovorio na temu ili da mi je stigla poruka, a sve sam lepo ukljucio???!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procunjaj malo kako funkcionišu top filteri. Možda bude bolje rešenje od kornera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali ancistrusi Ascaron Razmena 2 Pet Sep 30, 2022 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali discusi Onix21 Tražnja 0 Ned Feb 13, 2022 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Algari Yaesu Razmnožavanje 0 Sre Apr 07, 2021 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Akvarijum nikouro Početak u akvaristici 47 Pet Okt 23, 2020 11:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License