Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 nedoumica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jul 24, 2014 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozz svima.
potrebno mi je misljenje strucne javnosti sa foruma.
naime prosle godine sam kupio lps euphyllia paradivisa sa svim karakteristikama tog korala tacnije frag koji se razvijao u mom akvarijumu ovim putem
Image
Image
posle nekih 3-4 meseca pojavio se balon na jednom od izdanaka koji me je brinuo al se sam povukao a neki su mi ga objasnili kao cepanje izdanka na novi krak sto se ispostavilo tacnim

Image
Image
da bi krajnji trenutni rezultat bio ovaj:

Image
kao sto se da primetiti poceo je da pusta dugacke polipe sto me je navelo da sumnjam da je mozda ovaj tip euphyli-e -euphyllia glabrescens ili ti torch coral u nekoj od varijanti.
na to me je navela slika koju sam pronasao na googlu

Image
na kojoj mozete da primetite slicnosti iako bi najcesca varijanta ovog korala bila izdefinisana u ovom obliku
Image
u koliko neko ima informacija i iskustava molio bih da mi odkloni sumnje.
hvala unapred...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 24, 2014 2:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Jul 24, 2014 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja recimo imam euphylliu paradivisu vec negde oko godinu dana, i nikada mi se nije desilo da joj se pipci bas ovoliko izduze.
Zivo me interesuje ovo sto se desava kod tebe, mada mislim da nema mesta za zabrinutost jer koral po boji deluje sasvim zdravo.
Mozda je neka vrsta seksualnog razmnozavanja koja se retko vidja u akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jul 24, 2014 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma, koral je otvoren i zdrav sa sigurnoscu tvrdim al su mi ovi polipi skroz nejasni za paradivisu,zato sam i pitao da li sam u zabludi a po mom misljenju ovo jeste paradivisa.struja je umerena do slaba na mestu gde se nalazi koral ,osvetljen je idealnom svetloscu koja je predvidjena za njega(koral napreduje te mi je to pokazatelj zdravlja).sto se tice mnozelja balon koji sam naveo je jedan od nacina cepanja tj deljenja(razmnozavanja) al ovo sa pipcima mi ej jako zbunjujuce.
takodje sam primetio da se jedan polip pocne granati u dva ili vise polipa ali ovi s samo izduzuju bez da se dele.u jednom trenutku sam pomislio da je to odbranbeni mehanizam jer mu se u jednom trenutku primakla anemona te je mozda pokusavao da je odalji i zadrzi distancu sa njom al se ta anemona povukla a on je i dalje nastavio da se duzi sa polipima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nedoumica oko rasvete 50 lit. duta Početak u akvaristici 2 Sub Maj 08, 2021 9:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Veći akvarijum, gomila nedoumica DejanM1980 Početak u akvaristici 31 Čet Mar 08, 2018 9:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nedoumica oko filtera VusaBEJBE Filteri i pumpe 14 Uto Feb 24, 2015 9:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka par nedoumica Igor1980 Početak u akvaristici 43 Pet Feb 20, 2015 11:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nedoumica ExtraY Ribe 1 Uto Jan 27, 2015 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License