Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Propolis kapi-doziranje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jul 27, 2014 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zbog virusne infekcije koksaki virusom koja me je zakacila, prinudjen sam po savetu da se okrecem lekovima iz prirode jer moderna medicina lek protiv virusa nema.
Koksaki virus je opasan mada faka, koji napada srce! Smile
Propolis je pcelinji proizvod koji je prirodni antivirotik kojim pcele oblazu svoju kosnicu i stvaraju zastitu i sterilnu sredinu za svoje sace i proizvodnju meda.
Nabavio sam propolis kapi, 30% rastvor. E sad ako neko ima neka iskustva kako se pije, koliko se dozira, jos bolje ako ima pcelara na forumu, nek pisu. Bio je jedan clan koji se bavio bas-bas aktivno pcelarstvom, ali sam ja zaboravio njegov nick, ko mi je kriv! greska
Takodje ako je neko od clanova foruma imao bliski susret sa Koksaki alienom, nek mi napise svoja iskustva, znacilo bi mi iskustvo iz prve ruke!
Hvala na pomoci drustvo! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 27, 2014 9:26 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jul 27, 2014 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam pcelar. Pijem i ja propolis kapi ali preventivno onako.
zena od koje nabavljam mi je rekla da se stavlja jednom-dvaput dnevno 5-6kapi u caj/sok

E sad. Ovo je "homemade" proizvodnja tako da neznam koji je % rastvora kod mene u pitanju.
Pices ih bez problema ukusno je skroz. Pomalo se oseti na alkohol/cimegavecrastbaraju ali je bas ukusno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jul 27, 2014 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel moze i po kasicica meda uz te kapi u caju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jul 27, 2014 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam a i ne treba ti, videces koliko se oseti tih par kapi kao da si stavio puno meda Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 27, 2014 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, bas mi je zao sto si zakacio virus Crying or Very sad
Mislim da mislis na nick - Cvelegoa.
Ja sam uzimala propolis kapi - sipala sam uih na kasikicu secera ili razmucene u vodi sa kasikicom meda - isto kao kolega 5-6 kapi, 2 puta na dan. Nemoj ih stavljati u caj - bar ne u vruc caj. Kazu da toplota preko 40" lose deluje na med i na pcelinje proizvode (bar su meni tako rekli).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jul 27, 2014 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam u ohladjen caj od koprive, pijem ga inace 2x dnevno sa po kasicicom meda. Krenucu od sutra sa po 5 kapi propolisa, 1 kasicicom meda u ohladjen caj.
Cvelegoa, tako je! Smile Hvala koleginice! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 27, 2014 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja kad pijem propolis, ja uzmem secera (ili meda) i na to nakapam 20 kapi (tako mi je doktorka rekla).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 2:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno mozes koristiti propolis i vise, ja sam kao klinac pio po 10 kapi na seceru. Sada koristim sa medom, nepuna kasika meda, i dopunim propolisom, ne brojim kapi. Drzim u ustima i lagano topim med.

Propolis mazem na sve zivo, bubuljice, posekotine (otvorene/zatvorene), upala grla itd itd... Necete mi verovati, jednom sam, usled jako lose stolice, dobio sulj. Izlecio sam ga mazanjem propolisa... Prva 3 puta je bolelo da sacuva Bog, nakon 15tak dana je nestao.

Pcelarim sa ocem od malena, deda je bio pcelar, pra deda je bio pcelar. Smile

Jovice, ne mozes pogresiti. 2-3-4 puta na dan po 10 kapi sa kasikom meda. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 7:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala! Bravo
Mene bunila ta koncetracija rastvora. 30% pise na netu, ne vise od dva puta 6-8 kapi kao. Jedan pcelar tu kao 3x dnevno po 20 kapi i kasika jelovna mda u cau! Shocked
Koga god da pitam, kaze drugacije. Zato sam i otvorio temu! Vi ste mi najsigurniji! Laughing
Ni u dzep ,ni iz dzep sto ono kazu! Very Happy
Odoh da se roknem! Samo da ne predoziram kapi i bice cool! smeh

Evo linka ko zeli nesto vise da procita o propolisu:

http://prirodnilek.com/propolis


Poslednji izmenio jovica dana Pon Jul 28, 2014 7:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 8:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Odoh da se roknem!


Nemoj da se rokneš,rokni virus. Wink
I da ozdraviš što pre!
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
annamld
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2013
Poruke: 23
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega pcelar Vlada ti je sve lepo objasnio.
Mozes i vise od 10 kapi. Ja pijem kad se setim, mada bi trebalo svaki dan. Stavim po 20-25 kapi na kafenu kasicicu sa secerom i to se otapa u ustima par minuta i onda progutas. Moze 2-3 puta na dan. A moze i na kasiku meda. Samo nikako u vruc caj. Svi pcelinji proizvodi gube svojstva na visokoj temperaturi.Propolis je najbolji prirodni antibiotik.

A sto se tice onog 30%, cini mi se da se propolis rastvara u 100% -nom alkoholu, pa se onda razredjuje sa destilovanom vodom. E tad, prilikom razredjivanja ide odnos vode prema tom propolisu 3:1 i dobijes te 30% ne propolis kapi.
P.S. Valjda tako bese, keva to pravi, ja se samo bakcem sa pcelama Very Happy
Pozdrav i da brzo ozdravis!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rastvara se u alkoholu, e sad koje jacine zavisi od coveka do coveka. Ja vise volim kad je manji % alkohola u pitanju. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih najradije procenat pivskog alkohola, ali ko mene pita! Very Happy
Hvala na pojasnjenju drugari, sad je jasno! Caj ohladjen na sobnoj temperaturi. Nikako vruc.
Hvala na lepim zeljama, ukokace njega Bili! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Čet Jul 31, 2014 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Propolis koji se kupuje u apoteci meni ne uliva poverenje...
Al opet s druge strane propolis od pcelara koliko je bolji moze biti i gori od apotekarskog ako je pcelar upotrebljivao neke lekove za lecenje pcela...
Inace, ja, tj moj otac rastvara propolis u 96.3% alkoholni rastvor (inace to je najkoncentrovaniji alkohol), neznam odnos, mogu da pitam ako ces sam da rastvaras.
Pije se preventivno a i kao lek.
Moze na kocki secera, u caju (za temperaturu nisam siguran kao kod meda, pitacu i to pa cu naknadno da dodam), sa medom u kafi itd..
Doza; ako je preventivno, 5-6kapi do 2x dnevno
ako je pak kao lek onda do 20 kapi 2x dnevno. Ne treba preterivati.
Nakon 20-30dana se pravi pauza.
U sustini nemam praksu da ga koristim, osim kad me grlo zeza, onda rastvor propolisa stavim sa malo vode i drzim u ustima koliko mogu da izdrzim (5sec, jer mi je odvratan i tera me na povracanje) i nakon jednodnevne upotrebe kao nov Very Happy
Inace, svi pcelinji proizvodi su veomaa zdravi: med, propolis, maticna mlec (o lekovitom dejstvu cu samo reci to da se konzumira jednom dnevno tako sto se u bocicu zaroni cackalica do 1/3 i stavi se ispod jezika da se rastopi), zatim pcelinji otrov, sace-vosak...
Detaljnije cu da pitam caleta jer se on bavi time, ja samo pomazem kao TRS (tupa radna snaga) pa usput nesto pokupim korisnih informacija...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jul 31, 2014 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jocke i jedan drugi savet. Izbegavaj policiju kad koristis kapi pokazace znatno na aparatu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka ICHTYOEX kapi? tt Nikola Ribe 0 Pon Sep 23, 2019 4:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SERA spirulina tablete-doziranje i is... Krle007 Ishrana 8 Ned Mar 15, 2015 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka doziranje ffm lifad Hemija 1 Sre Nov 14, 2012 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka propolis vukota Razno 0 Čet Okt 25, 2012 7:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Doziranje Easy life ffm za pocetak ci... jovica Hemija 6 Pet Okt 12, 2012 10:30 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License