Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel Rio 180 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, uzem sam akvarijum pre dve nedelje, ovako sada izgleda. Bice i lepsih slika samo da padne mrak Smile

Image

Ispod sljunka se nalazi 3L hranljive podloge HTP-10. Kamenje uzeto iz Dunava, panj iz prodavnice. Nanu i ove druge dve biljke (ne znam im imena) sam uzeo iz starog akvarijuma i cini mi se da su se vec dobro primile posto su poceli novi listovi da izbijaju.
Interesuju me vasi saveti u vezi sadnje biljaka, gde bi sta mogao da stavim i gde bi sta mogao da kupim, posto izbor i nije neki po prodavnicama u NS-u........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 11:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zabranjeno je reklamiranje, nazalost, ali uz malo googlanja ces naci ljude koji prodaju biljke Smile

I ja sam pocetnik, ali cenim da ti svakako za tu podlogu treba jos biljnog sveta. U srednjem levom delu imas lep prostor ispred kamena za neko nize rastinje, ja to zovem travica Smile imas je u vise varijanti ne znam napamet imena. A u sam levi cosak bih u zadnji plan stavio nesto duguljasto. Vezi malo mahovine na pojedine grane ovog drveta.

Ubaci neko jato malih ribica, tipa neonke, meni one mnogo lepo izgledaju.

Sta imas od zivotinjica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Smile
Akvarijum je lijepe litraže da se odradi jedan biljni tank .
Imaš lijepu podlogu za to , a pogotov hranjivu.
Ako ne kupiš još bilja i ne posadiš , bujaće ti alge jer imaš previše hranjivih materija u podlozi a premalo biljne mase i to je to , godi algama višak , tako da trkni po još biljaka.
Šta imaš od ribica i puževa i ostalog , kakva je oprema ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na ovako brzim savetima....

Svakako sam mislio jos dosta dosta biljaka da uzmem.

Sigurno neko nize rastinje ili travice (kako kaze Milan Very Happy ) ispred kamenja i visoke biljke celom duzinom pozadine.
Video sam sad na forumu da ima gde da se kupi dobrih biljka tako da cu morati sa tim da se pozabavim u narednih par dana.

Oprema je standardna za ovaj akvarijum, nisam hteo nista posebno da kupujem.
Pumpa 600l/h, dve sijalice T5 od 45W jedna bela, jedna crvena i njihov filter sa gomilom sundjera i ciraxom Very Happy Very Happy...

Za sada su u akvarijumu samo ribice, puzeve isto planiram da uzmem.
Od ribica tu su:
10 coridorasa (bice jos 10 u narednih nekoliko dana)
5 skalara
5 moli (2 crne i 3 zute)
2 ksifo
1 ancistrus plecostomus (nisam siguran da li se ovako pise) dugacak 25cm (bice slika uskoro nadam se)

i to bi bilo to.

mozda uzmem i jato neonki (15-ak komada)

i jos po neku ribicu Very Happy Very Happy

Uz akvarijum se ne dobija pumpa za vazduh, mislim da za sada nije potrebna, ali videcemo kako se stvari budu razvijale, lako je dodati ako bude trebalo.

To je za sada to, cim bude nekih promena postavljam slike....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aq je super , ali ti treba jos biljaka. Probaj da nadjes ljude koji imaju visak bilja da ti poklone/prodaju. Ja uvek savetujem pravljenje pozadine od javanske mahovine Smile.
Obavezno ubaci nane i javansku mahovinu.

Sta planiras od zivog sveta da nastanis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam nikakvog iskustva sa puzevima i kozicama, potrudicu se da procitam sto vise o njima na forumu.

Imate li neki predlog sta bi mogao sa uzmem.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje je da ti na netu vidis sta se tebi svidja od ribica, puzeva i kozica pa da onda pitas sta od toga sto ti se svidja moze da se kombinuje.

Npr. ja sam aq formirao prema kozicama, puno biljaka, narocito javanske mahovine, i miroljubive ribe koje nece da ih napadaju.

Mozda se tebi najvise svidjaju skalari, ili kribenzisi ili barbusi ili CPO rakovi ili...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preko privatnih poruka mozete slobodno razmenjivati iskustva sto se tice nabavki biljki i slicno.
Mozes pogledati i nabaviti/poruciti biljke i kod nekog od sponzora na baneru iznad.
Neonke ne idu sa skalarima, desavalo se da ih pojedu! Mr. Green
Odnos molija, xifoa ti ide, 1 muzjak na 3 zenke. Xifo je najagresivnija zivorotka. Ne znam sa skalarima kako ce se slagati, recice ti neko ko ih je imao zajedno.
Kao sto ti rekose kolege, ubilji sto vise ak, i nabavi pumpu za vazduh i rasprsivac, hvatace ti se skrama na povrsini vode. Nije ona skupa toliko. Kad ide june, nek ide i uze kaze nas narod! Laughing
I te nane obavezno izvadi iz podloge i vezi za panj, istrunuce ti ovako. Dosta ti je 10 korija, sta ce ti vise. Vise ces vidjati druge ribe nego njih.
Pozdrav! Bravo


Poslednji put izmenio jovica dana Pon Jul 28, 2014 1:56 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za ksifo sam znao i tako cu i uzimati. Imao sam i ranije skalare i ksifo, nije bilo problema dok mladi imaju gde da se sakriju od skalara.
Nisam nikad cuo ovo za neonke i skalare....

Dobra ideja za nanu, probacu sa nekoliko. Zasto mislis da ce nana da istruni?

Nije poroblem da uzmem pumpu za vazduh, da li mislis da je neophodna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sto joj rizom trune kad ga zakopas u pesak. U vecini slucajeva bude neophodna pumpa za vazduh. U svakom slucaju ne skodi, a kad nesto ne skodi moze samo da koristi! Very Happy
Ribicama nocu treba kiseonik, a biljke ga nocu ne proizvode. Da ne pominjem talasanje povrsine vode, bolja povrsinska razmena gasova, sprecavanje stvaranje skrame usled ne talasanja povrsine vode....
Kod mene sam stavio u ak i u dve komore filtera po jedan rasprsivac. Korisno je mnogo u letnjim mesecima kada raste temperatura vode a samim tim opada i koncetracija kiseonika u vodi.
Sve ima svoje. Bravo

http://www.akvarijum.org/forum.....11875.html


Poslednji izmenio jovica dana Pon Jul 28, 2014 4:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam isti akvarijum, pa bih ti dao neki savet za filter.
Bolja je cirkulacija vode kada okreneš izlaznu cev suprotno nego sto si ti urdio. Napred i malo na gore, da se površina uztalasa. Crni ugljeni sunđer već možeš da izbaciš, i na njegovo mesto staviš plavi za mehaničku filtraciju. Kupi perlon vatu u kesi i iseci je tog oblika. Jeftinija je od juwelove. Pri redovnoj zameni vode ( jednom nedeljno 30%), zameni vatu novom, a plavi sunđer slobodno isperi pod česmom. Ostalu filter mediju peri isključivo u vodi iz akvarijuma pri zameni iste. Zeleni nitrax sunđer možeš da zameniš plavim posle par meseci.
Što više bilja za alge manje šansi. To odluči sam tvoj je aq. Dok ga ne ubiljiš, vodi računa da ti foto period ne bude velik. Kasnije možeš da dodaš i reflektore koje se stavljaju na cevi, da bi pojačao svetlo. Ako imaš biljke ne moraš da dodaješ kiseonik. Ako se odlučiš, bolje kupi dodatak koji se stavlja na izlaznu cev od filtera. To je original juwelowa spravica preko koje ubacuješ kiseonik. Ima je u radnji gde si kupio aq.
Složio bih se sa Jovicom da nema potrebe za još korija. i ovo je mnogo. Ja lično nikada nisam imao problem sa skalarima i neonkama. Veći problem je sa živorotkama. Potamaniće svu mlađ u ovako ubiljenom aq. Isti problem i sa kozicama.
Moj ti je savet da za sada ne naseljavaš više akvarijum. Prvo ga ubilji, pa polako kada "sazri", ubacuj živi svet, kontrolisano. Mislim na broj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 5:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da napomenem, za čišćenje filtera, perlon vata zamena jednom nedeljno i pranje mehaničkog sunđera. Jednom mesečno ispereš ostala dva iz prve korpe. Drugu korpu gde ti je cirax možeš da pereš na dva tri meseca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice filtera otprilike isto razmisljamo, druga vata i redovno pranje sundjera u akvarijumskoj vodi.
Probacu da okrenem izlaznu cev ovako kako si mi rekao.
Sto se tice korija, mislim da su oni jako dobri "radnici" u akvarijumu i da su jako bitni za bistru vodu. Razmislicu jos o broju.
Verovatno cu ovih dana vec da narucim biljke pa cemo da vidimo kako ce to sve da izgleda kad se lepo posadi...

Hvala puno svima na savetima, veoma korisne stvari.

Inace da samo kazem, nije mi ovo prvi akvarijum, imao sam dva pre ovoga (36L i 80L) ovo je prvi sa kojim zelim ozbiljnije da se bavim akvaristikom. Mislim da ce biti ovo dobar akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisi u profilu , odakle si !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što rekoh prije , što prije nabaviš bilje ,manje ćeš problema imati sa algama , jer hranjiva ti je već u podlozi , a biljaka suviše malo ...
Ne znamo odakle si , napiši odakle si xd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License