Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc pocetniku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim da mi pomognete oko indentifikacije biljaka sa prilozene slike.

Image

Znam da postoji baza biljaka i da bih to mogao sam obaviti uporedjivanjem, ali postoji jedan prost razlog zbog cega nisam u mogucnosti to obaviti, a to je mali sincic koji bi me odmah oterao od lap-topa cim bih ga upalio, a preko telefona posao uporedjivanja jednak je Isusovim mukama (barem meni).

S'toga vas molim da pomognete.
Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 2:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čupavo zeleno je mahovina, krupni zeleni listovi - nana (ili neki drugi anubius) i sa izduženim listovima je kriptokorina.

Tako mi se čini na prvi pogled, verujem da će neko upućeniji da ti kaže tačan naziv i da me ispravi ako grešim Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Anubias barteri var nana, 2.Vesicularia montagnei "Christmas Moss", 3.Cryptocoryne usteriana.
Image
Ja mislim da je ovako. Ako gresim neka me neko ispravi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mahovine i nana u redu. ali ova gornja kripta mi vise lici na mikrozorum a ova donja nije usterijana ali neka kripta jeste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije to usteriana, ona ima dužu ''stabljiku'' na kojoj je list.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije microsorum, nema rizom. Ne znam ovo iza panja je moguce da je Microsorum pteropus. Dok ova kripta moguce da je wendeti green. Slazem se da nije usteriana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa na "iza panja" i ja mislim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je samo u pitanju duzina stabljike lista, to mi onda i ne predstavlja neki "problem". Hvala vam puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kad ti naraste 50 cm u akvarijumu od 20 cm videces da li predstavlja problem Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License