Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nas mali vodeni svet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 03, 2014 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, da, dva komada na 45L :-/ pitao sam u shopu koje algare imaju i odabrao te i to dva komada bez da su me upozorili... s obzirom da imamo jedan kameni deo (na slikama desno) gde mogu svuda da se provlace i skrivaju, jedan od njih je odmah to zauzeo i poceo da juri drugog. Kad sam video da mu je ledjno peraje postalo manje iscitao sam sve o ovoj vrsti i skapirao da moram da ih odvojim pa sam ga poklonio svaji i pasi... Smile nije bas ni tamo da uziva jer ga muci jedan mali skalar i par krimbezisa... Sad ali mu je sigurno lakse...

Moram da nabavim anci-a...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 03, 2014 1:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 03, 2014 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavi slobodno par ancija, za mene nema boljih, zameni za bikolora (imaš podforum razmena Beograd).
Takođe od algara i par nerita ili corona puževa i miran si.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Avg 03, 2014 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno mislim da ancistrusi nisu za male akvarijume ( barem ne ispod 70-80 lit. ). Strasno prljaju podlogu sto uz neredovno odrzavanje zna da bude udarna igla za mnoge bolesti. I sam imam u manjem akvarijumu jedan par slajera koji, kako mi se cini, na jednu stranu jedu a nw drugoj " seju " pa sve to nw belom kvarcnom pesku. stalno ciscenje, usisavanje, menjanje dela vode a mislim da bo neki drugi manji algar ( npr. otocinklus) mnogo manje prljao / zagadjivao vodu.
Vredi razmisliti i o nekom drugoj vrsti riba koje se hrane algom ( u kombinaciji sa nekim puzevima a ako okolina dozvoljava i kozicama) .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 03, 2014 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam ih i ja u duplo manjem nego njegovom akvarijumu, i izmrestili se itd... Trenutno je njihovih 5 malih tamo dok ne porastu za veliki.
Stoji da je to bio mali prostor za njih. Ono što se ne bih složio je to oko prljanja, tj. stoji da prljaju podlogu ne i vodu, ali proporcionalno količini koju počiste. A filter i biljke lepo to reše. To što ih ljudi naviknu na lezi lebe da te jedem je druga priča. Njima treba samo na tri do četiri dana malo dohrane i ništa više.
Ja i dan danas ne razumem tu famu oko njihove lenjosti, imam inače i otocinklusa koji kao nešto non-stop glođe a pipav je sačuvaj bože, dok ova dva velika udare jedan krug i sve sija. Da ne pišem o podmlatku.
Ne znam, iskreno, nisam merodavan, imam kornjaču pa mi je održavanje akvarijuma jedno obično zezanje. Inače mislim da svako ko ima želju da se bavi akvaristikom mora da ima i malo volje da se bavi sa njom. I ja bih voleo "ne radim ništa" sistem, ne samo u akvaristici Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 04, 2014 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostavicu ovog algara bikolora jer mi se mnogo svidja nacin na koji pliva, provlaci se kroz prolaze... nekako je bas elegantan Smile pa neka malo ponekad i pojuri neku ribicu, ne gnjavi ih mnogo.

A ubacicu i jednog manjeg ancitrusa (ili cak i par) pa kao i za svaku ribicu koja preraste ovaj akvarijum, ili cu je menjati ili cu je prebaciti u neki veci akvarijum...

Inace, zasadjene su biljke.
Zadnji plan levo - Hygrophila salicifolia - Uskolisni limun.
Zadnji plan desno - Vallisneria spiralis.
Srednji plan medju kamenjem - Ludwigia repens rubin.
Prednji plan ispred grane - Echinodorus tenellus.
Prednji plan u uglovima levo i desno - Cryptocoryne parva.

One kuglice, kladofore su tu od ranije. Tu je jos i Java Moss (Vesicularia dubyana) na grani ali nije jos fiksirana, kao i Riccia fluitans koja pliva u gornjem desnom uglu uz prednje staklo, koja ce najverovatnije ici na ovo belo kamenje (koje jos uvek mora da pridrzava granu da ne ispliva).
Voda je jos malo mutna od sadjenja i dopune novom vodom ali vec ujutru je bila skroz cista.

Image

Sadjenje se ispostavilo mnogo tezim nego sto sam mislio. Sledeci put ima da stavim 10cm podloge. Tako da sam sadjenje nakon neuspesnog koriscenja pincete prepustio tankim zenskim prstima. jedino su Echinodorus i Crypt-e "saradjivale" sa pincetom.

Rekao bih da nije lose za dva pocetnika koji su samo kao klinci imali male akvarijume sa gupikama i bez biljaka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 04, 2014 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni je ovo extra Smile svaka cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pon Avg 04, 2014 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super izgleda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Avg 04, 2014 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je frenatus, bikoloru je samo repno peraje crveno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 04, 2014 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Smile ima tu jos posla Smile



jovica ::
Ovo je frenatus, bikoloru je samo repno peraje crveno...


Da, upravu si, cesto se to mesa, a ja sam od ranije znao za bikolora pa sam tako poceo i ovog da zovem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 04, 2014 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cek sada glupo malo sto se ubacujem sa pitanjem u ovu temu Smile sta je ovo sa crvenim perajem veliko na slici a kako se zove isto takva ribica al je skroz crna sa crvenim perajem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 04, 2014 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Epalzeorhynchos bicolor je skroz crna ribica sa crvenim repnim perajem.
Epalzeorhynchos frenatus je vise sivkast sa svim perajima u crvenoj boji i tamnijim segmentom kod repnog peraja.

Ako sam dobro upamtio sve sto sam procitao bicolor je i malo zdepastiji dok je frenatus zgoljaviji Smile Bicolor-a zovu jos i Red-tail shark, dok je frenatus poneo ime Rainbow shark. Bicolor i nije neki ljubitelj algi dok frenatus voli da ih jede ali je to izgleda daleko od toga da se moze nazvati pravim algarom pa je bolje za te svrhe naci neke druge komunalce Smile

Generalno su iste naravi: nikako ne drzati vise od jednog u malom akvarijumu jer ce jedan postati dominantan i prakticno toliko gnjaviti drugog da ce ovaj zaostati i cak i uginuti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 04, 2014 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni se mnogo svidja onda bicolor Smile al ajd sada kad vec znas vise o tome jos jedno pitanje dal bi ja to mogao da ubacim sa barbusima? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Avg 04, 2014 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da uletim Smile
Za frenatusa ne znam da odgovorim a i nema veze pošto ti se ne sviđa.
Potraži temu sa akvarijumom od Reventona, on tamo ima bikolora sa barbusima ako se ne varam i mislim da nema problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Avg 04, 2014 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je, reventon ima neku opaku kombinaciju....
Samo da dodam da ima i albino frenatus, on je tek hit! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Uto Avg 05, 2014 7:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se jako svidja kako izgleda. Ja bi mozda jos ubacio jedno parce drveta ta ide iz zadnjeg desog plana prema sredini ili samo u pozadini da se nazire.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali ancistrusi Ascaron Razmena 2 Pet Sep 30, 2022 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali discusi Onix21 Tražnja 0 Ned Feb 13, 2022 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Algari Yaesu Razmnožavanje 0 Sre Apr 07, 2021 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Akvarijum nikouro Početak u akvaristici 47 Pet Okt 23, 2020 11:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License