Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nas mali vodeni svet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 05, 2014 8:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bikolori i frenatusi ne prave probleme dok ne postanu polno zreli, onda kreću da urnišu ceo akvarijum, svi mu smetaju, bar kod mene je bila ta situacija davno kada sam ih držao. Mogu da žive baš dugo i po 10 godina, rastu dosta veliki (oko 20-25 cm) i zahtevaju velike akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 05, 2014 8:04 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 05, 2014 9:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije loše, čak i tako zamućeno. Meni lično ovi beli obluci štrče, odudaraju od ostalog harda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 05, 2014 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo bistro Smile

Belo kamenje kao sto rekoh ceka onu Riciju iz ugla gore-desno. I ova mahovina trazi nacin da se pricvrsti na granje...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Avg 05, 2014 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo će ovo izgledati. Definitivno ti preporučujem otocinklusa. Takođe, od coridorasa ti preporučujem pande, jer su manje. Malo ćeš morati da promeniš floru. Limun će ti vrlo brzo izaći iz akvarijuma. Pošto je akvarijum mali, moja preporuka je da za zadnji plan koristiš biljke srednjeg plana. Takođe, umesto biljaka srednjeg plana koristi biljke prednjeg plana. Sve u akvarijumu treba da bude minijaturno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 05, 2014 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo su neke biljke koje sam dobio u zameni za neki visak panjeva... tako da nije bas moj izbor vec daj sta das... Limun jeste prevelik, taj jedan veliki sam iskoristio sa korenom a ostali (2kom) su skraceni pa se nadam da ce se primiti. Isto je i sa Rubinom bilo, tamo gde je pustio zilice sa strane, skratili smo ga i tako zasadili. Posmatrajuci biljke, kako su se uspravile i lepo rasporedile lisce cini mi se da ce uspeti...

Stavicemo nesto anti-zeleno, trazimo jos nesto crveno ali bas bas crveno... bas kao sto si rekao, da bude biljka srednjeg plana koja ce biti postavljena u zadnji plan uz limun ili ce biti rotacija sa rubinom...

Malo po malo, ne bih ni da stresiram mnogo cesto ribice sa tim sadjenjem i presadjivanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Avg 05, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi, možeš da kupiš najcrveniju biljku ali da bi i ostala crvena treba da ima dobre uslove (hranljiva podloga, rasveta i CO2). Što se tiče limuna, sigurno će se primiti. Njega da zasadiš i naopačke on bi se primio. Pošto je akvarijum mali uskoro će izaći van akvarijuma, i napuniti ti haubu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 07, 2014 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S obzirom da je sada akvarijum ubiljen i da se sve polako razvija, razmisljam da pojacam "komunalnu sluzbu".

Za sada u tu svrhu imam dva puza jabucara (amazonca, lat. pomacea brigesii, valjda). Imam jednu ajkulicu algara (lat. epalzeorhynchos frenatum), kupljena su bila dva zbog lepog izgleda ali je jedan udomljen jer se nisu slagali. Imam dva mala bela (albino?) torokatuma (lat. megalechis thoracata) mada nisam siguran koliko su oni efikasni komunalci, ali vidim ih da rovare po dnu i skupljaju otpatke hrane koja ostane od hranjenja tako da ima neke koristi...

Uz njih imam 2 para Gupika, par Ksifo, 6 obicnih Neonki srednje velicine i 10 Kraljevskih neonki koje su bas bas male...

U planu su i Kozice, dve nesto odraslije i jos jedno 3 male (ima raznih koje se bas jeftino prodaju).
Takodje u planu je jos 1 ili 2 algara.

Dosta sam citao... Smile Opcije:
- Prvobitno sam planirao da uzmem par Ancistrus-a (Ancistrus temminckii), manjih. Ali oni mogu bas veliki da porastu a citam i da znaju da se ulenje.
- Leteca lisica (Epalzeorhynchos kalopterus), ali i ona zna dosta da poraste i da bude teritorijalna a mislim da se ne bi slagala sa Frenatum-om.
- Sijamski algar SAE (Crossocheilus langei), i on moze veliki da poraste i moze biti teritorijalan...
- Otocinklus (Otocinclus affins ili slicno), verovatno najbolji izbor sto se tice rasta, a mnogi je hvale kao algara.

Imate li vi neki predlog? I sta bih jos od puzeva mogao da stavim a da se slaze sa ostalim zivim svetom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 07, 2014 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos jedno pitanje, razmisljao sam nesto o osvetljenju, ispod onog drveta mi je travica kojoj inace treba dosta svetla, a kako je tu planirano da se postavi "krosnja" mahovine nece bas puno svetla dobijati... Pade mi na pamet - da li se ikada koristi dodatno osvetljenje sa strane? Laughing Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Avg 07, 2014 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancistrus može da poraste veliki a imaš dva torokatuma i frenatusa Smile
Probaj otocinkluse ako baš želiš, svi ih hvale, imam ja jednog i odmah bih ti ga rado dao samo da ge ne gledam više, samo da nema klinaca koji kukaju za svim što mrda Smile
Ancistrus po meni izbor broj 1, i varijacije i izdržljivost i kombinacije i čišćenje.
Puževi: ubaci jedan par nerita obavezno.
Svetlo sa strane: nisam pametan ali mislim da nije pametno. Pusti malo to da raste i kuliraj, ako nešto ne valja onda bolje mrdaj drvo ili travu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 07, 2014 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto ne bi vise da gledas Otocinklus-a? Smile
Ancitrus mozda da drzim samo dok je mali pa kad poraste da ga menjam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Avg 07, 2014 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo moj slučaj, akvarijum oko 20 litara vode, običan mužjak i L16 ženka, prvi mrest nije uspeo, propala ikra. Drugi mrest 5 malih preživelo i raste.
A tarapana je bila baš surova u tom malom akvarijumu.
Otocinklus, proleti muva pored akvarijuma, stres, strah, poebeli, požuti ... Smile A samo razbore sa njim, drugi je uginuo treći dan kako je došao, ovaj se isto ponaša kao i prvi dan.
A brku da vidiš kako čuva ikru, neprocenjivo Smile Zašto veliki, pa torokatum ti bude veća riba. Ako nagura 10 cm super je, moj je nakon dve godine na nekih 8 cm, možda 9. I ne menjaj ih, veliki baš lepo i brzo očiste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 07, 2014 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i Torokatumi su uzeti mali sa namerom da se menjaju kad prerastu akvarijum... ili cemo do tada imati i veci akvarijum pa ih preseliti. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 10, 2014 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U toku je porodjaaaaaaj! Smile jedna Gupika se poradja...
Totalno nismo spremni za ovo, kakav haos je nastao da napravim improvizovanu mrestilicu/kotilicu... Very Happy

Pokazacu vam na slikama kako sam se snasao.

Za sada je rezultat 8:1 ... spasli smo 8 komada a jedno je pojela sama majka. 2 su se rodila pre nego sto smo je prebacili u posebnu ciniju, jedva sam ih nekako usisao crevom Very Happy

Koje ludilo Very Happy Imam video kako izbacuje dva malca u tu sklepanu kotilicu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Avg 11, 2014 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast za Milan013 evo jedan mali predlog od mene kupi Monoselenium tenerum biljka je jeftina oko 100 dinara rast je od dva do 5 cm loptastog je oblika pa ce u vodi da izgleda kao mali zbun
vidi sliku zar nije prelepa biljka, ujedno odlicna za pocetnike

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za pohvale!

Zanimljiva biljka, dobar predlog, posto mi ona travica ispred grane nesto ne uspeva verovatno cu je vaditi pa staviti nesto drugo, sad imam kandidata Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali ancistrusi Ascaron Razmena 2 Pet Sep 30, 2022 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali discusi Onix21 Tražnja 0 Ned Feb 13, 2022 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Algari Yaesu Razmnožavanje 0 Sre Apr 07, 2021 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Akvarijum nikouro Početak u akvaristici 47 Pet Okt 23, 2020 11:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License