Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koja je ova alga? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam pokusavao da ih ocistim nekim plavim tabletama, koje malo oboje vodu ali nisu stetne za ribe, nisu se nesto pokazale... Jedino kako mozes da ih ocistis je mehanicki i redovno menjanje vode, ja sam se tako jedva spasao njih...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 2:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bokyly
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2010
Poruke: 96
Lokacija: Ruma Srem !

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i sa hidrogenom 6% ili 9% !
Ja sam se tako otarasio crne alge !
Tretman je trajao 2 meseca, bez svetla !
Ribice su bile kod kuma na pansionu Smile,
a biljke sam mu poklonio !
One biljke koje sam ostavio (zbog nekog svog experimenta)
su prezivele, ali kada sam ponovo punio aq, ipak sam ih bacio !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa onda si mogao i ceo akvarijum da rasturis, operes i ponovo slozis, trajalo bi jedan dan, a ne 2 meseca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto lako kad moze komplikovano ?

Sto se tice algi mozda da si uzeo nekog cistaca tipa bikolor koji brsti alge sa bilja ? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bokyly
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2010
Poruke: 96
Lokacija: Ruma Srem !

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Pa onda si mogao i ceo akvarijum da rasturis, operes i ponovo slozis, trajalo bi jedan dan, a ne 2 meseca.


Ne znam ko je od vas imao ovu algu, ali znam da ju je nemoguce ocistiti bilo kakvom cetkom ili rukom pocupati !
Uzmiimo li u obzir da je moja pozadina od stiropora i farbana beton bojom, nemoguce je bilo ocistiti (efektno) ovu algu na bilo koji nacim sem hidrogena, a da pozadina ostane citava !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HCl, NaClO, hidrogen (H2O2) na suvo,...
Inace sam protivnik koriscenja ovako agresivnih jedinjenja, osim u posebnim slucajevima.
Kada je u pitanju suzbijanje algi u akvarijumu koji je u funkciji, nista od ovoga ne dolazi u obzir, a algicidi koje je moguce naci na trzistu su samo privremeno resenje, da ne pominjem opasnost po zivi svet u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokyly
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2010
Poruke: 96
Lokacija: Ruma Srem !

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
HCl, NaClO, hidrogen (H2O2) na suvo,...


????
Ne razumem !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nista pametno, samo sam naveo par hemikalija kojima je moguce ocistiti akvarijum od raznih necistoca, kamenca, algi, itd. Naravno, ovo se odnosi na akvarijum koji nije u upotrebi, dakle, prazan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
miroslavyus
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta mislite da ugasim svetlo na naprimer nedelju dana tj da akvarijum bude smo osvetljen dnevnom svetloscu sto ulazi kroz prozor dali bi to moglo imati nekog efekta na te alge ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znas kako, i alge vrse fotosintezu, dakle manje svetla, (teoretski) manje algi, ali ce i biljke ispastati.
Za pocetak mozes da probas sa smanjenjem foto-perioda, cescim zamenama vode, boljim ciscenjem akvarijuma i filtera, fizickim uklanjanjem jako zahvacenih listova,...
Sto vise detalja napises u vezi nekog problema, vece su sanse da dobijes adekvatan odgovor, ovako mozemo samo da tumaramo u mraku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
miroslavyus
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i ovo tvoje tuamranje u mraku mi je pomoglo dosta tj naveo si mi par stvari koje cu da uradim tj da smanjim fotoperiod menjam cesce vodu i da promenim filter trenutno imam filter pumpu sta mi ti blue predlazes da stavim umesto njega ja sam razmisljao o korner filteru zapremina akvarijuma ja oko 45-50 l ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 28, 2010 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uvek za spoljasnji, bilo koje vrste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nego miroslavyus tebi sunce svetli na akvarijum?
Meni se jednom izdesavalo da mi je zbog vise hrane pobelela voda i to se tako resava da na 3 dana ugasis svetlo a akvarijum sam zamotao sa carsavom. Posle tri dana naravno da se i alga skroz povukla. Za vreme ovog tretmana ribice se ne hrane al filteri rade dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
miroslavyus
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne dirkt na njega u suprotnom delu sobe je naspram prozora ima 4 metra udaljenosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto nije dobro da dobija akvarijum svetlo od sunca uvek se stavlja na takvo mesto gde je mracniji deo sobe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License