Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podešavanje cirkulacije u morskom akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
kod kolege @plavsic88 spomenuše cirkulaciju, pa da njemu ne đubrim temu otvorio sam novu.

Evo moje stanje u akvarijumu, trougao predstavlja pumpu u kom smeru gura vodu (na visini je više od polovine akvarijuma) i gde se nalazi, oblak predstavlja kamenje, kocka u cosku je onaj deo za "filtraciju" vode.

Najveći štos u celoj priči što se klovnovi štekuju u onaj praznini iza kamenja, da li cirkulacija ima veze sa tim? Smile .


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 12:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko je jaka pumpa-koje su dimenzije aquarijuma?ako im je prejaka struja a oni su 2-3 cm duzine(mladi tako reci)sig da utice na njih ako je pupa jaka i u tom slucaju oni se kriju po mestima gde je slaba cirkulacija gde lakse plivaju i manje se zamaraju-imao sam isti problem cak mi se desavalo da se tokom noci zabiju iza skimera u mrtvi cosak gde su prakticno uglavljeni-imao sam osecaj kao da tadda odmaraju tj da se namerno zavlace da bi izbegli jaka strujanja vode.ako si to primetio znaci da obavezno moras da gasis strim pumpu dok ih hranis jer ce biti u problemu da se hrane -struja ce im odneti svu hranu i odvuci u sump bez da se nahrane!!!ovo su moja iskustva mozda neko ima druge ideje-pozzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpa je Tunze 6025, akvarijum 60*50*45 .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hranim sa iskljucenom pumpom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa to je dobra pumpa za tu litrazu..ona je oko 1800 l/h ili?ako su ribe male kao sto rekoh jeste im jaka.al to nece uticati na njihovo razvijanje.hrani ih samo ti a ugasenom i ne brini nista.kad ojacaju nece biti nikakvih problema.ako im stavljas neku anemonu il neki sarkophyton gledaj da bude u tom delu gde se oni zadrzavaju.pozzzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verujem da za moju litrazu nije bitno gde cu da stavim pumpu zbog cirkulacije?

Postavio sam blago na gore pumpu da pravi manje talase i na zadnjoj polovini akvarijuma se smiruju.

Vasa iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma ta pumpa je sasvim dovoljna za tvoju litrazu..dve takve furaju 200l bez problema...ja na 60 litara ima jedan interni filter od tunze koji daje struju ujedno 800 l/h i jdnu nano koraliu hydor
900 l/h i kod nene je postavljeno ovako
Image
to je kruzno kretanje koje pokriva sve uglove i kod kog nema greske.eto ti ideje da mozda kupis ili vec imas jednu potapajucu pumpu da je ubacis u kontra cosak da ti pravi kruzno al sad mislim da nemas potrebe za tim .cekaj da klovnovi ojavcaju pa kasnije kad ubacis korale onda ces po njihovim pomeranjima tj kretanjima da vidis dal imas mrztvih uglova.pozzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License