Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nas mali vodeni svet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni ovo stvarno sve lepse izgleda bas si se maximalno posvetio da bude sve na svom mestu Smile svaka cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 12:50 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Choda!

Nazalost, imali smo prvo uginuce. Jedan Torokatum je preko noci uginuo... ili je ubijen. Jutros sam na kamenu nasao njegovo telo, pojedeni su mu bili brkovi i peraja a deluje mi i kao da mu je neko izgrickao i utrobu i analni otvor Confused

Ne verujem da je ubacivanje Ancistrusa moglo ovo da izazove... oba Torokatuma su uvek bili zivahni...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pazi ovih dana bas dosta ljudi sezale zbog uginuca nazalost i ja sam imao par...izgleda da je zbog vrucine neznam ni ja sta bi moglo biti...a sad sto je tako delimicno pojeden mislim da su ancitrusi to odradili jel su svastojedi...a moze da bude i ako si ubacivao par dana za redom ribice pa nagla promena hoce takodje da smeta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nista ubacivao vec neko vreme, osim sto smo imali to poradjanje gupike i 10 malaca je vraceno u akvarijum u mrestilicu, da se privikavaju velike ribe na njih pa kad malci dovoljno porastu da ih pustim...
Samo sam tog jedinog ancija kog imam ubacio juce.

Temperatura je ovih dana strasno porasla, tako da drzim kraci fotoperiod sa stedljivom sijalicom i vise ga baziram na led trakama jer mnogo manje greju. Drzao sam otvorenu haubu kako bi temperatura spala. Najvisa temp je bila oko 28-29 stepeni, sa ovim osvezenjem je konacno spala na nekih 26.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa jedino to oko temperature moguce da je...jel i meni je taj dan otislo na 29 a nisam bio kuci...kad sam dosao odmah sve odradio da spustim temperaturu al ipak do jutra ostao bez raka,pandice i 2 crvena barbus nazalost...jel usustini uvek sta kod da se desava prvo stradaju stanovnici sa dna akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče pojedenog, amazonac je No1, ancistrus jeste u neku ruku lešinar takođe kao i sve ostalo što ima mesni jelovnik.
Što se tiče uginuća: filtracija, veličina akvarijuma i broj i veličina riba. Temperatura na kojoj živi torokatum od 10+ cm kod mene je konstantnih 28 stepeni uvek. Mlad je akvarijum, ribe male, dešava se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Amazonce vidim kako mi tamane travicu a i govance koje Ksifo iskaki, koje zna da bude podugacko, nestane pod amazoncem... samo vidis kako je dosao iznad i dva kraja koja vire polako se skupljaju i nestaju ispod njega...

Tako da vrlo moguce da su ga oni pocistili koliko su mogli...

Sto se tice uginuca, cudno mi je da tako odjednom ugine. Jednom nedeljno promenim barem 30% vode, uvek je kristalno cista... od ribica koje imam pored 10 gupika malaca koje su u akvarijumu svega 2 dana, tu je i 10 malih kraljevskih neonki. Neke od njih su toliko male da sam se plasio da ce ih neko pojesti. Tako da realno od odraslih ribica imam svega jedno 15ak komada (4 Gupike, 2 Ksifo, 6 obicnih neonki, Frenatum, Torokatum, Anci... 2 puza amazonca).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo ribica, mali period cikliranja. Nema ni mesec dana kako ti je formiran akvarijum (računam prema prvoj poruci u ovoj temi) već ima dosta živog sveta. To nije još stabilan eko sistem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Male su ti ribe i nikad ne očekuj 100% razvoj situacije koji si zamislio.
Jednostavno se dešava, samo opušteno, ne ošterećuj se i teraj dalje.
Filtracija je čudna stvar ali nije komplikovana, u principu se svodi na nalaženje pravog balansa, neke ribe zahtevaju jaču mehaničku (jači protok), neke jaču biološku (slabiji protok) za odgovarajuču količinu filter materijala. Tu je reč o okretanju zapremine akvarijuma od nekih 3 pa do 10 puta u zavisnosti od riba. Bez motorne pumpe je jako nezahvalno govoriti o tome, bez obzira na puno filter materijala koji imaš.
Ako ti ovo bude usamljen slučaj, ne brini se. Ako ne, znaš šta prvo da doradiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve mi je to jasno, i pomno pratim sta se desava... pa ja dnevno sigurno provedem 2 sata gledajuci u akvarijum i ponasanje ribica, i ujutru i kad se vratim s posla i pred spavanje. I cudno mi je da nista nije nagovestavalo ovako nesto. Svi se ponasaju prilicno normalno, veselo. Da je barem nesto ufitiljio i bio statican, video bih da nesto nije ok.

Za vikend menjam vodu, da li da stavim malo aktivnog uglja za svaki slucaj? Da li onu belu vatu da menjam prilikom svake zamene vode? Ispirao sam je do sada (u obicnoj vodi) ali sada je bas dosta pozutela pa mislim da je zamenim. One crne sundjer filtere samo malo isperem iskljucivo u vodi koju sam izbacio iz akvarijuma a perlice i ne diram osim sto ih umocim jednom u izbacenu vodu sa plasticnim kontejnerom ako ima neka krupna necistoca sa spoljne strane plastike da se spere...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ne treba da se brines. Meni su uginule dve ribice u prva dva meseca od formiranja aq (jedna panda i jedna zebrica). Posle nisam imao nikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 5:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, perlon vata je jeftina da je to strašno Smile Ja je obično bacim i stavim drugu, ako me mrzi da sečem (imam balu), onda dobro operem pod česmom.
Ne stavljaj ugalj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 16, 2014 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

netreba ti ugalj i onako to koliko ja znam stavlja se radi lecenja il ako sumnjas u nesto da se desava...ja sam stavio kod sebe bas iz sumnje na 48h mada i meni je ovaj veliki aq od 450l skoro uradjen pa nije jos ni stabilizovan kako treba...dosta vremena treba da se bas sve ustali kako valja...a sto se tice vate slazem se sa nesom to ti je jeftino kupis i samo stavljas novu i onako nemoze da se opere u potpunosti kad izvadis iz filtera Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 16, 2014 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupljena vata i dodatne perlice da zamenim kamencice iz filtra.

Kupljene i dve Nerite, 4 male kozice mislim da su Red Cherry cisto da steknem osecaj kako to izgleda u akvarijumu... ako me "uhvati" mozda bih pravio kozicnjak. Kupljen i jedan mermerni rak, mali, da ne smara ribice. I njega uzeh da vidim kako to izgleda pa da uzmem CPO kad ih nadjem. Kupljena i dodatna hrana, Spiruline, da obogatim malo ishranu. Deluje da su se svi stanovnici obradovali.

Kupljena i Nana na lava kamenu i crveni lotus (mislim da je to).

Inace primetio sam jednog neidentifikovanog stanovnika Smile verovatno je usao sa nekim biljem. Mali puz odmara na grani. Izolovao sam ga u mrestilicu dok ne vidim sta je to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Redovno nedeljno sredjivanje akvarijuma se desavalo danas, pa sam se mucio gde da postavim mrestilicu u kojoj su malci gupike...

Kad sam ih konacno smestio odradio sam im i mini-scape Smile
Kamencice koje sam izbacio iz korner filtra da bih ubacio keramicke perlice skontao sam da ne treba da bacim, da je ok da te korisne bakterije ostanu u vodi dok se nove ne prime na perlice pa sam ih stavio u mrestilicu gde je vec bilo ricije koju sam na taj nacin sprecio da se siri po celom akvarijumu... e kad sam vec imao kamenje i biljke onda je logicno bilo da ubacim i neku grancicu. Imao sam neke grancice jabuke koje sam pripremao za neku krosnjicu, odstojale u vodi i prokuvane u slanoj vodi, pa ubacih i njih Smile

Malci gupike presrecni a Ksifo zavidi Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali ancistrusi Ascaron Razmena 2 Pet Sep 30, 2022 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali discusi Onix21 Tražnja 0 Ned Feb 13, 2022 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Algari Yaesu Razmnožavanje 0 Sre Apr 07, 2021 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali Akvarijum nikouro Početak u akvaristici 47 Pet Okt 23, 2020 11:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License