Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 cesanje barbusa o bilje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem, od jutros sam primetio da mi se barbusi stalno ceskaju o list nane, ne sve ribe ali bar njih 4 od 15 koliko imam u akvarijum.
Ni jedna od njih se ne ponasa cudno, u smislu da ima bele tacke ili da je promenila boju, nista od simptoma neke bolesti ne primecujem.
Sad me zanima kako da sprecim to ceskanje ili je to normalno ?

Mozda je bitno...
Pre par dana sam ubacio nekoliko novih grana vinove loze, na njih vezao microsorum i bolbitis i zasadio valisneriju.
Nakon ubacivanja bilja i grana primetio sam malo koncaste alge po akvarijumu.
Juce ubacio jednog zlatnog ancitrusa i 3 cory pande...
Ovih dana temperatura u akvarijumu je najvise porasla na 28c, jutros izmerio ph i bio je 8 kad sam merio u ponedeljak bio je 7.5.

Svaki savet dobrodosao...

Za ostale detalje o akvarijumu (velicina, filtracija, osvetljenje) pogledajte u mojoj temi:
http://www.akvarijum.org/forum.....18481.html

Hvala ljudi unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 6:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je do icha na visokim temperaturama će se brzo pokazati,pa ćeš morati da lečiš ceo akvarijum.Ali to uopšte ne mora da bude slučaj,niti da se desi.
Izmeni deo vode i prati situaciju.Obično ribe počnu da se češkaju i kad se nivo nitrata malo više digne i tu se najbrže izmenom dela vode može videti da li je to po sredi..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel mogu do jutra da sacekam sa menjanjem vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti možeš Mr. Green .A mogu i oni Wink .
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 15, 2014 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A hoce i ako si hranio malo vise ribe ovih dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sub Avg 16, 2014 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da je zbog hranjenja, danas ih necu hraniti, zamenicu 30% vode pa cu videti sta se desava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sub Avg 16, 2014 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamenjeno 30% vode (mozda i vise) i ribice nece biti hranjene danas, pratim situaciju i javljam kakvo je stanje, pozdrav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

24h od izmene vode stanje je isto, jos uvek se cesaju o bilje, nema naznake neke bolesti tj promena na telu riba, sve su zivahne i normalno jedu...
Jedan cory je uginuo to je jedino desavanje od juce...
Mozda je od koristi da napisem:
Od pre mesec dana na svahin 7-10 dana po jedan cory ugine, sa ovim od jutros to je vec treci koji je uginuo.
A pre jedno 15dana uginuo je i onaj barbus "krivi djokica" ako se neko seca iz jedne teme tako smo ga nazvali...
Da li neko od vas ima predstavu sta se desava u mom akvarijumu po ovim informacijama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li uginuli koridorasi imaju neke promene na sebi pre nego što su uginuli?
Čime ih hraniš?
Koliko često menjaš vodu?
Da li ti voda odstoji bar malo pre upotrebe ili je sa česme direktno?
Kad usisavaš dno jel ima puno mehurića koji izlaze iz podloge?
Da li ih barbusi gnjave?
Možda da ubaciš neku brzorastuću biljku da pokupi nezgodne viškove...
Ovo bi možda moglo da navede nekog na pravi trag,pa da ti pomogne.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1.Nikakve promene samo pre uginuca se kriju, ne rade i ne jedu, pokusaju kad ih mrdnem da ustanu ali opet odustanu od toga i tako svaki put...
2.Hranim ih raznim hranama, sera san, sera flora, tetra diskus, pro colour, suvi tubifer, larve komaraca, sera vipan, spirulina tablete, dafnija, govedje srce...
3.Vodu sam menjao na 7 dana 30% svaki put, ali sad leti nekad promenim i na 5, a nekad ostane i do 10ti dan.
4.Nema nikakvih mehurica iz podloge dok je usisavam (bar ja nisam primetio)
5.Hoce po nekad da ih maltretiraju ali je to prolazno.
6.Ubacio sam valisneriju kao brzorastucu biljku i tu je jedna crypta, razmisljam jos jednu cryptu da ubacim...
Nadam se da nisam nista izostavio, hvala @Flojd-e, pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde sam čitao da ribe dna mogu da dožive trovanje čini mi se nitratima, ili beše nitritima (joj ljudi što ja imam problem sa tom hemijom). Pomenute štetne materije se gomliaju pri dnu, što dovodi do trovanja koridorasa. Mislim da je ova informacija sa tvojim koridorasima presudna. Procunjaj malo o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocecu sa cescim izmenama vode na 3-4dana pa cu videti kakva je situacija. Hvala horuse na informaciji...

Jos jedna tj dve informacije.
Prva:
Mislio sam da se ova riba "posekla" u toku borbe ili da joj je neko odgrizao peraje, sad nisam siguran u to i moram vas da pitam i pokazem vam o cemu se radi.
Jel ovo neka bolest ili se je ipak riba posekla negde?
Riba je ovakva oko mesec dana.

Image

Druga:
Posto sam u strahu da u akvarijumu imam neku bolest i onda buljim tako u ribe da bi video neku promenu i primetio sam na jednoj ribi ove tacke

Image

Image

tacke su velicine 0.5ml
Jel ovo bolest bijelih mrlja, Ich (Ichtyophthirius) ili se ja samo tripujem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Komplet bilje na prodaju Onix21 Ponuda 1 Pet Jun 04, 2021 4:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne kozice, ribice, puzevi, panj... LittleForest Arhiva Malih Oglasa 5 Čet Mar 26, 2020 9:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nezahtevno bilje !! Trifke98 Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Dec 03, 2019 3:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License