Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Ramireza Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ph nisam spustao jer nemam cime da izmerim,a napamet necu.Mrestio sam ih u 70 ppm-a(parts per million) ili negde oko 4 dh.
U vodu nisam dodavao nikakve hemikalije,za zastitu ikre i slicno.
Iz ovakve vode sam dobijao sasvim pristojne mrestove.
Zaboravio sam dakazem a vrlo je vazno da maticu pogotovo kada pocne intenzivno da se mresti treba hraniti sto kvalitetnije i dosta cesto.Naravno ne treba nagojiti ribe ali kvalitetna ishrana je veoma vazna za kvalitret matice,a samim tim i potomaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 2:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo parametri moje vode pa vi recite sta trebam da dodam/oduzmem za uspesan mrest ramireza:

NO3 100 mg/l
NO2 0 mg/l
GH >6°d
KH 15°d
pH 8
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Djole
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 58
Lokacija: Prijedor

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NO3 ti je strasno visok ako si dobro izmjerio. Cudi me da su uopste zivi u takvoj vodi. Dalje ti je voda mnogo tvrda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako bas hoces da ih mrestis,nabavi,kupi,napravi akvarijum od nekin 20-tak litara.Sipaj obicnu cesmovacu,stavi sundjer filter,grejac podesi na nekh 28-29c.Neka ti ovako prazan akvarijum radi par dana.Stavi neku plocicu ili kamen koji je ravan i na koji ce poloziti ikru.Mozes staviti u akvarijum nesto biljaka u saksiji.Ne treba nikakva podloga u akvarijumu(zbog higijene).U taj akvarijum prebaci par koji se sigurno vec odvojio u zajednickom.Menjaj 20%vode svaki dan,ne stedi na hrani i cekaj.
Kada poloze ikru ostavi ih sa ikrom par sati a tada prebaci ikru i mali akvarijum,nekih desetak litara.Nemoj veci.Postoje neke kupovne vode koje zadovoljavaju kriterijume za mrest ramireza.U malom akvarijumu obavezno sundjer filter i temperatura oko 29c.Kada prebcis plocicu sa ikrom gledaj da ga zamracis.Kada se izlegu i proplivaju onda svakodnevna zamena vode uz usisavanja dna.Artemia prva hrana i naj manje narednih mesec dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemuse druze, iskreno dosad nisam mrestio Ramije ali gde god sam procitao o mrestu istih, veoma vazan podatak jeste da je i sama tvrdoca vode mala u mresnom akvarijumu, odnosno da je to okidac mresta i jedan vazan parametar kako bi se ikra izlegla.
Da li je ovo tvoje iskustvo u mrestu Ramija ili ... pitam, radi informacije ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam jos 2 mala akvarijuma od 25 i 10 litara a imam i grejace, fali mi samo sundjer filter ali dokupicu to, trenutno imam 5 ramireza u 40l, ne znam kako da primetim par jer su uglavnom razdvojeni a kada se sastave uglavnom se bore, nadam se da cu uspeti da primetim neki par uskoro pa da zapocnem mrest. sto se zamracenja ikre tice, da potpuno zaklonim svu svetlost ili cisto da bude tamnije mesto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko, ako se nevaram u akvarijum od 40 lit. jedan par je dovoljan ( cak mala litraza i za jedan par ). To sto ti se bore u akvarijumu je znak da imas par muzjaka i svako bi svoju teritoriju da obelezi .... bice tu svega i svacega. Predlog, jedan par i prepuna kapa, sve ostalo je visak ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok a na 250-300l moze 2 muzjaka i 3 zenke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u dobro ubiljenom akvarijumu, da...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikouro,mrestice se oni svakako ali u tvrdoj vodi se nece mali izleci iz ikre.
Wlajko,moras biti strpljiv,izdvojice se par.Nesto ce odrediti za svoju teritoriju,cesto neki ravan kamen ili list na koji mogu da bace ikru.Zenki ce stomacic biti ruzicast.
Mogu oni bez problema da zive u maloj litrazi ali je obavezna cesta zamena vode.Svaki ili svaki drugi dan.
Samo da nadjem u kompu pa cu postaviti slike ramova u toku mresta.

Evo par slicica:

Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Avg 29, 2010 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemus ::
Citat:
Nikouro,mrestice se oni svakako ali u tvrdoj vodi se nece mali izleci iz ikre.


Tu se slazem sa tobom. Mrestice se do besvesti ali bez rezultata. A pitao sam te zbog ove recenice koju si napisao :

Nemus ::

Citat:
Ako bas hoces da ih mrestis,nabavi,kupi,napravi akvarijum od nekin 20-tak litara.Sipaj obicnu cesmovacu,stavi sundjer filter,grejac podesi na nekh 28-29c


U obicnoj cesmovaci nece nijedan malac da se izlegne ... barem ja nisam naisao na taj podatak, pa reko mozda ti imas neko " malo drugacije " iskustvo ... pa da pitam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nismo se razumeli,taj akvarijum je za maticu,plocicu ili kamen sa ikrom prebacujes u mali akvarijum sa mekanom vodom.Imam veoma losa iskustva sa ostavljanjem roditelja sa ikrom,ili ikra nastrada ili zenka.
Pozeljno je zameniti kamen u maticnom akvarijumu.Znaci izvadi se sa ikrom a stavi se neki drugi slican.Na ovaj nacin par ostaje mirniji.To je naj bolje uraditi pre gasenja svetla u akvarijumu.Ujutru se i ne secaju sta su radili sinoc Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovo je vec preciznije opisano ... pomocice nekom ko nije upucen u pojedinosti .... Bravo cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ih dugo mrestio pa se dosta stvari setim u hodu,ako jos nekog nesto interesuje rado cu pomoci.I meni su dobri ljudi pomogli...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Avg 30, 2010 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj par ramireza koji je tragicnom smrcu zavrsio, je u posledjim danima imao neku vrstu plesa ili su se tukli, sad tacno neznam, muzijak pojuri zenku i zenka pocne da se grci i trese i muzijak kao da je poljubi tj, uhvati je za usta i pocnu da se vuku.
Dali je to fight ili taj zavodnicki ples?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License